Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lemj slēgt skolu Bērzos 15

No 1. septembra Mežotnes pamatskolā darbs tiks organizēts tā, ka mācības filiālē Bērzos nenotiks. Skolas vadībai tiks dots rīkojums veikt izmaiņas mācību iestādes nolikumā, izņemot no tā laukā sadaļu par struktūrvienību «Bērzu pamatskola». Bauskas novada domes izglītības, sporta un kultūras lietu komitejas sēdē 14. aprīlī deputāti uzklausīja Izglītības pārvaldes speciālistes Anitas Velmunskas ziņojumu. Iepriekšējā dienā viņa bija apmeklējusi vecāku un pedagogu sapulci Bērzos. Tajā neizpalika emocijas, vecāku vēlme izglītot mazos bērnus tuvāk mājām. Pagasta pārvaldes vadītājs Oļģerts Līkais solīja, ka visus, Bērzu un Strēlnieku puses, bērnus nodrošinās ar transportu nokļūšanai Mežotnes pamatskolā. Vairāki vecāki pauda vēlmi bērnus sūtīt uz skolu Codē. Pārvaldnieks viņus informēja, ka skolēnu vešana no Bērziem uz Codes pamatskolu netiks organizēta. Iepazīstoties ar situāciju, A. Velmunska informēja, ka nākamajā mācību gadā Bērzu skolā varētu izglītoties 26 bērni. No tiem seši apmeklētu piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupiņu. Pirmajā klasē būtu viens skolēns, ceturtajā pieci. Skolā būtu jāveido divas apvienotās klases. Tāda ir reālā situācija Mežotnes pagastā - bērnu divām skolām nepietiek. Izpilddirektore Dagnija Ludrika ieteica vecākiem ar skaitļiem skaidrot skolas pastāvēšanas neiespējamību. Pēc gada bērnu, kas varētu mācīties Bērzos, būs vēl mazāk. Skolas saglabāšana tādējādi ir nereāla.Komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks aicināja Mežotnes pamatskolas vadību intensīvāk skaidrot Bērzu iedzīvotājiem, kādas iespējas viņu bērniem piedāvās Mežotnē. Daudzi no viņiem nemaz nezina par pulciņu, dažādu fakultatīvo nodarbību iespējām.Atbilstoši likumdošanai, Bērzu pamatskola ir Mežotnes pamatskolas struktūrvienība. Tādējādi deputātiem nav jāpieņem lēmums par skolas slēgšanu Bērzos vai tās reorganizāciju. Ir tikai jāmaina Mežotnes pamatskolas nolikums. Taču lēmuma formulējums nemaina lietas būtību - Bērzos septembrī mācības nenotiks. Šādu priekšlikumu atbalstīja seši komitejas deputāti, Jānis Rumba atturējās. Galīgo lēmumu pieņems deputāti novada domes sēdē 29. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Jaaaa

Klapējam tik visu ciet! Mums nekā nevajag... Un tie, kas te par veikalu priecājas- varat nepriecāties! Veikalu arī slēgs, jo Gvitiņam tas vairs nav izdevīgs un telpas arī jāatbrīvo. Varēs iet pie Kažuka pēc ''kraukšķa''!

pirms 8 gadiem, 2010.04.22 14:00

saule

jaa tiešam Strelnieks paliks tiks tuks ar vienu veikalu, un skaistu izremontetu eeku-klubs.vismaz tad jasaglaba ir klubs.bet skaisti runat un solit jau var, bet realitaate ir savadaka, atri vis tiks izdomulets un tas ar bus viss.par ko Strelnieka cilvekiem, iedzivotajiem taads sods?

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 21:26

Nu sviests.

Visi ''vietējie'' un citi gaudotāji, bezdarbnieki, ar dzīvi neapmierinātie, cik jūs varat rakstīt muļķības?
Kas Tev nepatīk Mežotnes vai Bērzu pamatskolas skolā? Kas Tev ir pret cilvēkiem, kas tur mācās, strādā? Velns nu, ja ir kādas negācijas pret citu, ej kārtot to ar konkrētu cilvēku, nevis te stāsti cik slikti visi ir. Nav kur negācijas likt, izej ārā, labs laiks, vai pa dārzu ņemies, sākas jau dārzu darbi.

Un ļauju tagad pariet pārējiem cik viss un visi ir slikti. ;) Redzēs, cik komentāru būs.

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 18:07

Anna

Mežotnes skolai jāpaliek, skolai nav ne vainas un skolotāji arī jauki, var jau utis meklēt, nav ne viens ideāls!!!Nevajag klačoties, tad paši būsim labāki un arī apkārtējie... Nav jēgas turēt skolu ar saujiņu bērniem, bet jānodrošina normāla noķļūšana līdz skolai un no skolas līdz mājām, lai bērni nebūtu ķīlnieki... Gan jau Līkais izdomās, kā noorganizēt transportu...Jādomā par skolotājiem , kuriem ir jādzīvo un jāmaskā vēl pie visa kredīti, nevar tā uzreiz abas skolas nolikvidēt un viss... Bet ar Strēlnieku ir čau!!!!Ne darba, ne normāla ceļa, tikai veikals un pārsvarā pensīš, un kā rudens salnās lēnām nonīkst augi tā nonīks arī Strēlnieks!!!

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 15:39

bērns

"Vietējie", atslābstiet taču vienreiz un lieciet mierā otru skolu un pārvaldnieku! Saklausāma ļoti liela personīga sāpe:D

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 15:21

Arī vietējais

Pilnīgi piekrītu, ka jāslēdz abas skolas!.
Mežotnes pamatskolā darbinieki uz darbu nāk , kā uz katorgu, jo citur tiem nav kur iet.
Interešu izglītība, pulciņi, smiekli nāk, pajautājiet labāk, kas notiek šajā iestādēm tiem, kuri jau šo skolu ir beiguši

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 14:30

mamma

Kāpēc neviens no deputātiem "nepagodināja" Bērzu skolas vecākus un darbiniekus ar savu klātbūtni?

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 11:59

vietējais

Arī Mežotnes skolas uzturēšana ir neizdevīga (ar ļoti dārgu apkuri), jo arī tur mācās drusku vairāk par 60 bērniem, ar tendenci samazināties turpmākajos gados. Bauskas skolas no Mežotnes ir tikai 10 km pa asfaltētu ceļu, tā ka cienījamie deputāti - ieekonomēsim vēl.Pagājušajā gadā lepni teica- visi esam vienā novadā- tuvākā skola Strēlniekam ir Code, Nu pēkšņi jāved uz tuvāko pagasta skolu. Kā ir jālemj par skolas slēgšanu vai nomas maksu - tā to dara novads, kā jāapsaimnieko ēka- tā lai par to domā pagasts. Nu nav Strēlnieks tādā vietā un ar tādiem ceļiem, lai kāds būtu ieinteresēt ēkā atvērt biroju vai pēkšņi uzradīsies jauni ražotāji.

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 11:44

tā ir

O.Līkais ir ļoti labs pārvaldnieks .. viens no labākajiem novadā

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 11:16

Kaimins

O.Liikais ir labs parvaldnieks! Pilnigi atbalstu Berzu skolas slegshanu. Taas uztureshana ir galigi neizdeviga.

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 10:59

Doma

Domājam kopā, ko tajā klubā vēl bez bibliotēkas ielikt, lai tā ēka neiet postā!

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 10:55

vientuļais bērzs

O.Līkais bija, ir un paliek šoferis, ko no viņa paprasīt. Vienkārši neveiksmīgāku kandidatūru Mežotnes pārvaldnieka amatā ir grūti pat atrast.

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 10:46

rtyuiop

žēl to klubu to gan nevajadzētu aizlaist postā

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 09:42

Vineta

Izskatās, ka Strēlnieks pakļauts iznīcībai, nu ne ko!!!! Bet taisnība vien ir, neprāts uzturēt skolu mazai saujiņai bērnu...O.Līkais tagad nu , lai parāda sevi kā labais un godīgais un visu mīlētais pārvaldnieks, agrāk jau nu dikti viņam patika pakritizēt citu darbu!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 09:30

Vietējās ziņas