Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielajā piektdienā piemin Iecavas novada represētos

Pie Iecavas novada represēto pieminekļa Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā un Lielajā piektdienā, 25. martā, notika tradicionālais piemiņas brīdis represētajiem.

Represēto kluba dalībnieki un skolēni uz pieminekli Iecavas stacijas tuvumā devās ar pašvaldības autobusiem no kultūras nama pulksten 12, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja kluba pārstāve Skaidrīte Jostmane.

«Laiks bija ļoti skaists. Nolikām ziedus, noskatījāmies priekšnesumu, kopīgi dziedājām,» stāsta Skaidrīte, «pēc atgriešanās Iecavas mūzikas skolā noklausījāmies brīnišķīgu koncertu.»

Aija Štrausa piemiņas brīdī piedalījās kopā ar māsu Astru Kreņģeli. «Šogad piemiņas diena sakrīt ar Lielo piektdienu, atmiņas un izjūtas ir spilgtas,» saka Aija, «es Sibīrijā piedzimu, Astrai bija gads, kad ģimeni izveda, mēs tik daudz neatceramies. Vecākās māsas aizbrauca 10 un 11 gadus vecas, viņām ir vairāk atmiņu. Kad ģimenes savāktas, vagonā līdz izbraukšanai bija jāpavada kāda diena. Manas mammas māsa no Iecavas līdz vilcienam pie stacijas kājām nesa piena kanniņu, lai bērniem būtu ēdiens.»

Aiju kopīgā dziedāšana pie pieminekļa aizkustinājusi līdz asarām: «Pērn piemiņas brīdis bija vakarpusē, un pa sliedēm garām gāja preču vilciens. Tas likās kā skaudrs atgādinājums. Šogad arī redzējām vilcienu, tas bija cisternu sastāvs. Ļoti skaists bija mūzikas skolas koncerts, īpaši patika koklētājas un pūtēji.»

Piemiņas brīdī piedalījās Iecavas represēto kluba vadītājs Ēriks Grants. Pieminekli piemiņas brīdim bija sakārtojusi un dekorējusi novada dārzniece Sarmīte Avota, priekšnesumus gatavoja kultūras nama darbinieces un mūzikas skolas kolektīvs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas