Lieliska spēles galotne nodrošina uzvaru Bauskas basketbolistiem

Latvijas basketbola 3. līgas (LBL3) čempionāta otrajā posmā turpina spēlēt «Bauskas BJSS/SC Mēmele» komanda, kas guvusi trešo panākumu pēc kārtas.

LBL3 čempionāta otrajā posmā «Bauskai» septiņās cīņās pieci panākumi. Vienīgie zaudējumi piedzīvoti pret Iecavas «Dartiju» un komandu «Daugavpils novads». Tieši pret daugavpiliešiem, 3. martā spēlējot mājās, «Bauska» revanšējās ar 83:78.

Spēle bija līdzīga. Viesi savu varēšanu apliecināja jau cīņas sākumā, kad veica izrāvienu ar 8:0. Pamazām mājinieki atspēlējās, un jau ceturtdaļas vidū pēc Ivara Zemīša un Kaspara Jakuboņa tālmetieniem rezultāts bija 12:14, bet visā ceturtdaļā viesiem minimāls pārsvars – 19:20. Arī otrajā ceturtdaļā vienības spēlēja līdzīgā manierē, šoreiz par punktu vairāk iemeta mājinieki, pirms pārtraukuma rezultāts bija neizšķirts – 42:42.

Mazāk rezultatīvās trešās ceturtdaļas ievadā pirmie izrāvienu atkal veica viesi, taču ar I. Zemīša, Toma Vilka un Oskara Liepiņa pūlēm vadību mačā atguva baušķenieki. Spēlē vadības maiņa notika ļoti bieži. Tuvojoties pirmspēdējās ceturtdaļas izskaņai, izrāvās viesi, tomēr šoreiz mājiniekus glāba T. Vilka un Mika Karlova trīspunktu metieni, bet pārsvaru ceturtdaļas beigās palielināja Māris Skrējāns, realizējot vienu no diviem soda metieniem. Pirms izšķirīgajām desmit minūtēm rezultāts bija 59:55 «Bauskas» labā.

Spēles beigu daļā abas komandas turpināja ļoti sīvu cīņu. Vispirms daugavpilieši atspēlējās un pat izvirzījās vadībā. Kad līdz mača noslēgumam bija atlikušas trīs minūtes, mājinieki saņēmās un guva 15 punktus, viesi pēdējās trijās minūtēs izcīnīja tikai astoņus punktus. Iespaidīgo atspēlēšanos sāka Ivars Zemītis ar divpunktu metienu un Mikus Karlovs ar «trīnīti». Spēles galotnē galvenais uzvaras kaldinātājs mājinieku rindās bija Kaspars Jakubonis. Viņš iemeta astoņus no komandas pēdējiem desmit punktiem, sagādājot «Bauskai» trešo panākumu pēc kārtas.

Pēc spēles Kaspars atzina, ka mačs bija grūts, bet vienībai un pašam – izdevies. «Galvenais ir uzvarēt. Pēdējos trijos mačos gūtie panākumi nav nākuši viegli, bet tas ir čempionāta otrais posms, kurā visas komandas grib uzvarēt un tikt pēc iespējas izdevīgākā pozīcijā, sākoties izslēgšanas mačiem. Mājās mēs spēlējam labi. Neesam zaudējuši ne spēli. Ja savā zālē komanda startē labi, tad uzvarēt var jebkuru pretinieku,» uzskata Kaspars. «Mača beigās jutu, ka varu iemest, tāpēc uzņēmos atbildību un tiecos gūt punktus. Prieks, ka vienība uzvarēja un pats vispiemērotākajā brīdī demonstrēju labu sniegumu.»

«Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas treneris Juris Ojāru atzīst: «Zonas aizsardzībā mums vēl jāstrādā, bet kopumā aizvadījām labu maču ar augstu divpunktu metienu precizitāti. Prieks, ka revanšējāmies vienībai, kurai izbraukumā zaudējām.» Treneris skaidroja, kāpēc laukumā netika neviens jaunais basketbolists, kaut otrais posms varētu kalpot par labu iespēlēšanos pirms «play-off» cīņām. «Uz spēli ieradās gandrīz visi pamatsastāva dalībnieki, izņemot Niku Gaigalieti. Patlaban cīnāmies par sev izdevīgāku pozīciju, lai izslēgšanas spēlēs būtu vēlamais pretinieks. Ja piedzīvots kaut viens zaudējums, nākas spēlēt ar nevēlamiem pretiniekiem. Pērn viena zaudēta spēle mūs saveda kopā ar ļoti neizdevīgu vienību. Negribu, ka situācija atkārtojas. Jaunie spēlētāji uz laukuma iet izbraukuma mačos, kad palīdzēt nevar vairāki pamatsastāva dalībnieki un citi līderi.»

LBL3 čempionāta otrā posma spēļu tabulā Bauskas vienība ieņem trešo vietu. Nākamā spēle baušķeniekiem 7. martā Jaunpilī.

«Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas spēlētāju statistikas rādītāji mačā pret Daugavpils novada vienību.