Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielsaimniecībās steidz pabeigt sēju 3

Lielsaimniecībās rit pavasara sēja. Darbus varētu veikt daudz raitāk, ja tos dažviet netraucētu joprojām mitrā un pēc ziemas neizžuvusī augsne.

«Bauskas Dzīve» pie pilsētas robežas Gailīšu pagastā pirms pāris dienām sastapa SIA «Uzvara-lauks» mehanizatoru Ēvaldu Kampānu. Ar jaudīgajam traktoram piesaistīto sējmašīnu viņš zemē guldīja vasaras kviešus.

Zemkopis atzina, ka darbam apstākļi ir labi, vienīgi dažas vietas tīrumā vēl ir mitras. Ja lielas lietavas neuznāks, graudi sabirs labā augsnē un drīz varēs izdīgt

Laukā tiek sēti šķirnes `Taifuns` vasaras kvieši. Tas ir ļoti augstvērtīgs sēklas materiāls. Vairumu ražas plānots tirgot tieši kā sēklas graudus, pārējo nodot pārstrādei.

SIA «Uzvara-lauks» galvenais agronoms Sergejs Kataņenko pastāstīja, ka vasarāju sēja sākta 19. aprīlī. Līdz maija sākumam sējas darbi būtu jābeidz. Ir iesēti vasaras kvieši, lauku pupas, arī zirņi. Ziema, lai arī nebija īpaši barga, tomēr sējumiem ir kaitējusi. Lielāko postu nodarījis mitrums, ar ko augsne bijusi pārpilna jau no rudens. «Uzvara-lauks» šopavasar pārsējusi aptuveni 100 hektārus ziemas rapšu. Uz kopējā sējumu fona tas nav daudz.

SIA «Uzvara-lauks» šogad ziemāji aizņem aptuveni 4100 ha, bet vasarāji – 1300 ha. Tiek audzēti rapši, ziemas un vasaras kvieši, arī pupas un zirņi.

SIA «Mālnieki» līdzīpašnieks Atis Slakteris atzina, ka slapjums joprojām neļauj veikt pavasara sēju ar pilnu jaudu. Vasarājus šogad plānots iesēt apmēram 500 hektāru platībā. Ļoti iespējams, ka darbi iestiepsies arī maija pirmajā nedēļā. «Sēja šogad aizkavējas galvenokārt mitruma dēļ,» atzīst zemkopis.

«Mālniekos» apmēram 1100 ha platībā aug ziemāji. Nedaudz nācies pārsēt, taču platības nav lielas. Sākotnēji šķita, ka rapši būs sliktāk pārziemojuši. Taču šogad pirmo reizi ilgākā laikā «Mālnieku» laukos nebūs redzami rudzi. A. Slakteris to skaidro ar nepieciešamību mainīt augu seku. «Rudzi ir ļoti pateicīga kultūra. Mūsu pusē mēs bijām lielākie to audzētāji. Šogad iepauzējam, citu gadu rudzus noteikti sēsim atkal,» apliecināja A. Slakteris.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hmm

lauksaimniekiem ir radushies zaudejumi---bija dibens jaatrauj no divana, ka ari jaiegulda lidzekli degviela ka rezultata ir raditi zaudejumi un nekavejoties jaizmaksa kompensacija

pirms gada, 2018.04.28 01:17

mmm

Jūtams speciālista komentārs, pareizrakstība gan nedaudz klibo..

pirms gada, 2018.04.28 15:36

Vietējās ziņas