Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielupē un Mūsā ielaiž 30 000 ālantu mazuļus 8

Lielupē un Mūsā piektdien, 21. septembrī, jaunas mājvietas meklējumos devās ap 30 000 ālantu mazuļu. Ūdenī tika ielaisti šovasar dzimuši piecus līdz desmit gramus smagi zivju mazuļi.

Mežotnē dzīvojošais makšķernieks Artis Dzelzkalējs piedalījās zivju mazuļu ielaišanā ūdenī. «Bauskas Dzīvei» viņš par šo akciju izteicās atzinīgi. «Tas tikai dažādos zivju sugas Lielupē. Esmu nomakšķerējis divus ālantus. Tās ir labas zivis,» tā A. Dzelzkalējs.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns stāsta, ka šogad mūsu upēs – Mūsā, Mēmelē un Lielupē – plānots ielaist ap 50 000 ālantu mazuļu. Šoreiz viengadīgie mazuļi atvesti no zivju audzētavas «Rūja» Vidzemē, vēl viens vedums gaidāms no audzētavas Daugavpilī. No turienes uz Zemgales upēm atceļos divus gadus veci apmēram 20 – 50 gramu smagi mazie ālanti. Statistika liecina, ka, šādi upēs ielaisti, izdzīvo ap 50 procentiem zivju mazuļu.

Ālanti nav ceļotāji, to dzīvesvieta turpmāk būs Lielupes, arī Mūsas un Mēmeles ūdeņi. Sasniedzot piecu gadu vecumu, tiem vajadzētu būt aptuveni divus kilogramus smagiem.

Ālantu mazuļu iegādi un ielaišanu upēs finansē Bauskas novada pašvaldība, tam atvēlot 2000 eiro. Ap 7000 eiro iedots no Latvijas Zivju fonda finanšu krājumiem. Bauskas MMB atvēlējusi ap 3000 eiro.

Ālanti mūsu upēs tika ielaisti arī pērn. Tad zivju apjoms bija krietni mazāks. Mūsā un Mēmelē ielaisti vien 4600 vienvasaras ālantu mazuļu. Tas izskaidrojums ar neražu zivju audzētavās.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

pr.-tāj gabrān !

Kad plānots atdot izkrāptās smailītes ?

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.23 10:13

nemiera gars

gribētos jau ticēt cilvēkiem, daudz redzējušiem, sirmām galvām, arī bijušajam deputātam, viņu godīgumam, ja vien it visi zivju mazuļu iepirkumi, jau daudzu gadu garumā nebūtu sadalīti vismaz divās daļās. Daļu mazuļu ar preses. fotogrāfa palīdzību iemūžina kā svarīgu, dabai un makšķerniekiem svētīgu darbu, bet pārējās daļas mazuļu iepirkums un ielaišana upē ir miglā tīta. Varbūt viss notiek kā stāsta BMMB biedrības vadība, bet varbūt arī nē. Ja vēl atceramies līdaku mazuļu iepirkumu, kur daļu mazuļu iepirka SIA Rūjas, bet otru daļu no viesu mājas Vecumniekos. Pēc laikrakstā saceltās ažiotāžas šo iepirkuma daļu apturēj. Bet kā ar tiem iepirkumiem, piem, foreļu un ālantu mazuļu, kuri notika bez fotografēšanās, lielā slepenībā, neatklājot mazuļu ielaišanas vietas, motīvs kāds tam, daudznozīmīgs? Vai šoreiz gan Bauskas Dzīvei, gan, varbūt, arī domes amatpersonām nevajadzētu pasekot pārējo ālantu mazuļu ielaišanai upēs? Vismaz norunāt ar BMMB vadību, kurā datumā tas tiks darīts un arī atspoguļot presē, jo slepenība rada neuzticēšanos un pavisam ne vēlamu "popularitāti" BMMB vadības vīriem.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.23 11:24

zaļais

Jau kuro gadu tiek ielaists tūkstošiem dažādu zivju mazuļu.Tātad upēs vajadzētu būt zivju pārpilnībai,bet tas nenotiek.Iemeslus jau amatpersonas minēs dažādus,bet vides aizsardzības speciālisti galvenokārt vaino pie upēm esošos lielsaimnieku monokultūru laukus pesticīdu mērcē.Pagājušo gadu jūlija beigās,piemēram,Mēmelē sāka nokalst ūdensaugi,ūdens vienās putās.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.23 23:15

palasi Gabrāna garadarbus

ja nav slinkums, Bauskas Dzīve portāla hronikā var atrast ihtiologa Gabrāna teikto par iniciatīvu ko, varbūt, varētu uzņemties BMMB, respektīvi par aizliegumu upju aizsargjoslā nodarboties ar intensīvo lauksaimniecību. Gabrāns atbildēja, ka šāda iniciatīva būtu makšķerniekiem nepieņemama un pretlikumīga. Gabrān, un BMMB spice. kurā pusē jūs esat, to kas upju aizsargjoslā lieto gan mēslošanas līdzekļus, gan pesticīdus, kas likumā stingri noliegts, vai to, kas grib tīras, nepiesārņotas un neaizaugušas upes? Bet par naudu pat velns dancojot, vai ne tā....

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.24 15:09

zaļais

Latvijā tiešām ir problēmas ar ūdeņu aizsargjoslām.Balstoties uz dāsno ES lauksaimniecības finansējumu līdzekļi pesticīdiem netiek žēloti.Ir ierosinājumi no vides aizsardzības pārvaldes veidot speciālus norobežojošus(novirzošus) aizsargvalnīšus(grāvīšus) kā tas tiek darīts Rietumeiropā,bet mūsu lielsaimniekiem tas esot lieka izšķērdība.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.27 21:52

Ihtiandrs

Upē tāds zivju blīvums, peldēt bīstami.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.24 10:54

Asarītis

Dīvaini, bildē vesels bariņš ar asarīšiem...

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.24 18:35

Līdaka

vai tas ir tas asarītis, kas ēda no zemnieces rokas baseina būvniecībā?

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.25 12:06

Vietējās ziņas