Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietuviešiem simtgadē dāvās kūku

Dažādas aktivitātes tiek plānotas, gaidot Baltijas valstu simtgadi. Vienu no tām iecerēts sākt īstenot šogad, 23. augustā. Tā būs Latvijas Institūta rīkota akcija «Baltijas simtgades ceļš».

23. augustā – «Baltijas ceļa» gadadienā – uz Igaunijas, Lietuvas un Somijas galvaspilsētām no Rīgas svinīgā un priecīgā Baltijas simtgades ceļā dosies mūsu laba vēlējumi, ko simbolizēs trīs svētku kūkas. Ar motociklu, dronu vai ķerru, no rokas rokā vai pa upi, bet kūkām galā jānonāk! Kaimiņiem sūtāmās kūkas pēc vairāk nekā simt gadu senas, paaudžu paaudzēs nodotas, no vecmāmiņas mantotas receptes darinās pazīstamā gardumu meistare Liene Zemīte. Tā par akciju vēstī Latvijas simtgades biroja pārstāve Jolanta Borīte.

Pašlaik vēl ir dažas neskaidrības par pasākuma norisi, taču ir zināms, ka kūku ceļojumu pa «Baltijas ceļa» maršrutu iemūžinās video. Vēlāk tas pārtaps neparastā apsveikumā kaimiņu tautām. Lai kopīgi radītu šo videosveicienu, Baltijas simtgades ceļā aicināts iesaistīties ikviens. Posmā no Rīgas līdz Grenctālei 23. augustā plānota apstāšanās plkst. 11.15 Iecavā, Grāfa laukumā, plkst. 13.30 Bauskā, pie pils, plkst. 15.15 Ceraukstē, pie atpūtas kompleksa «Rožmalas». Uz Lietuvas robežas plānots būt plkst. 16.45.

Iedzīvotāji aicināti šajā laikā ierasties norādītajās vietās. Te viņiem būs iespēja radoši izpausties, tādēļ ir lūgums padomāt gan par skanisko, gan vizuālo tēlu. Aicinātas amatierkopas, aktīvi vietējie sportisti, radoši jaunieši. Lai varētu precīzāk plānot akcijas norisi, interesenti aicināti pieteikties interneta vietnē baltijassimtgadescels.lv.

Bauskas novada administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Gorškova pastāstīja, ka pašlaik pašvaldībai vēl ir ļoti maz informācijas par akcijas norisi. Taču tā to atbalstīs, līdzko būs zināms kas vairāk, informēs arī iedzīvotājus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas