Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līgo dienu Zemgalē sāks ar svētku tirgiem 1

Šodien, Līgo dienā, Zemgalē pirmajā dienas pusē notiks vairāki tirgi, bet vakarā ieplānoti svētku pasākumi brīvā dabā.

No paša rīta viesi aicināti uz Skrīnes Līgo tirgu Tukumā, kur būs iespēja iegādātie dažādus gardumus un labumus savam svētku galdam, kā arī īpašas svētku noskaņas radīšanai. Tukumā mākslinieki, amatnieki un mājražotāji pulcēsies arī Līgo gadatirgū "Paulas" pagalmā. Savukārt vakarpusē ugunskuru iedegšana un pasākumi paredzēti vairākos Tukuma novada pagastos.

Jelgavā plkst.12 sāksies Jelgavas Jahtkluba regate "Līgo".

Savukārt plkst.15 Jelgavas kultūras namā notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde "Skroderdienas "Silmačos". Izrādi iestudējis režisors Arvīds Matisons, kurš iejutīsies arī Ābrama lomā. Līgotāju lomā iejutīsies Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktieri un tautas deju ansambļa “Lielupe” dejotāji.

Dažādi Līgo svētku pasākumi notiks arī Jelgavas un Ozolnieku novados. Tā, piemēram, Ozolniekos Jāņu pļaviņā iedzīvotājus priecēs Ozolnieku novada amatierteātra uzvestā Ādolfa Alunāna muzikāla komēdija "Bagāta brūte", kam seko Jāņu ugunskura iedegšana un zaļumballe. Savukārt Jelgavas novada Valgundes pagastā notiks "Saulgriežu festivāls" tautas tradīcijās.

Bauskas pusē svētku diena sāksies ar sportiskām aktivitātēm - plkst.11 notiks "Līgo kauss" pludmales volejbolā Mežotnes pagastā, kur būs arī nakts zaļumballe.

Aizkrauklē līgotāji aicināti pulcēties plkst.22 Kalna Ziedu pilskalnā, kur paredzēti danči kopā ar deju kolektīvu "Pēda", vidējās paaudzes deju kolektīvu "Radi", jauniešu deju kolektīvu "Zeļļi" un bērnu deju kolektīvu "Aizkrauklēni", kā arī lielā ugunskura aizdegšana un balle kopā ar grupu "Kalna ielas muzikanti".

Dobelē no plkst.10 varēs apmeklēt Zāļu tirgu, bet vakarā novada pagastos notiks ielīgošanas pasākumi un balles.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

līgo dienai

23. jūnijs kā brīvdiena ienāca Latvijā tikai pēc otrās atmodas,kad Saeima šo pirmssvētku dienu noteica kā brīvdienu, nevis svinamu svētku dienu. Gan pirmās brīvvalsts laikā, nerunājot par okupācijas gadiem, šī diena nekad nav bijusi brīvdiena, protams, ja tā neiekrita svētdienā, tā kā par svētkiem šo dienu mēģināts padarīt tikai pēc neatkarības atgūšanas, Jāņu dienai "piekabinot" vēl vienu brīvdienu, ko dažs labs(a) mēģina nosaukt par svētkiem

pirms gada, 2018.06.23 14:53

Vietējās ziņas