Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likums neparedz iespēju balsot iepriekš 6

Jo tuvāk nāk vēlēšanu diena, jo biežāk lauku ļaužu sarunās iespraucas politika. Rundāles novada pagastos no jaunās Saeimas gaida tikai vienu - lai būtu darbs un cilvēkiem nevajadzētu doties prom. Vietējie cilvēki ir pārliecināti, ka pārmaiņas notiks tikai tad, ja pie varas nāks jauni politiķi.Rundāles novadā sestdien, 2.oktobrī, jauno Saeimu varēs vēlēt četros vēlēšanu iecirkņos - Saulainē, Viesturu un Svitenes pagasta pārvaldē, Pilsrundālē pašvaldības ēkā. Līdz pat sestdienai katrā no iecirkņiem ik dienu var saņemt informatīvus materiālus par 10. Saeimas vēlēšanām, pētīt kandidātu sarakstus. Tikai daļa no Saulaines profesionālās vidusskolas audzēkņiem piedalīsies vēlēšanās, jo daudziem vēl nav 18 gadu. Tomēr ceļu uz vēlēšanu iecirkni parādīt viņi zina. Balsot būs jāiet uz mācību iestādes skolotāju istabu, bet līdz vēlēšanām informāciju var saņemt vidusskolas bibliotēkā. Ko saulainietis tur var un ko grib uzzināt? Iecirkņa vēlēšanu komisijas locekle Lilita Spura skaidro, ka cilvēkus visvairāk interesē kandidāti, viņu pieredze, biogrāfija, daži vēlas izlasīt politisko spēku priekšvēlēšanu programmas. Ne visi jau izlēmuši, par ko balsot. Daži interesējas, vai vēlēšanās varēs piedalīties arī citā novadā vai reģionā. Tas ir iespējams, bet jāapzinās, ka, piemēram, Kurzemē nevarēs balsot par Zemgales sarakstos iekļautiem kandidātiem. Novada vēlēšanu komisijas locekle saulainiete Tekla Pinta atklāj, ka pirms šīm Saeimas vēlēšanām parādījusies interese par iespēju nobalsot iepriekš. Turklāt tas nav tikai tāpēc, ka cilvēkiem iznāk tieši šajā dienā kaut kur aizceļot. «No Rīgas skatoties, var neiedomāties, kāda ir laukos dzīvojošo ikdiena. Tā ir pakļauta un atkarīga no laika apstākļiem. Ja nu nedēļu no vietas ir lijis, bet tieši vēlēšanu dienā spīd saule un sarunāts traktors zemes apstrādei? Nu nepametīs laucinieks visu, lai mestos uz vēlēšanu iecirkni, līdz kuram vēl jātiek. Var gadīties arī tā, ka laiks ir tik slikts, ka suni laukā nedzīsi, nebrauks arī uz vēlēšanām. Zinu, ka likumā tas nav paredzēts, bet likumus raksta un apstiprina cilvēki cilvēkiem, un tas nav nekas akmenī iecirsts un negrozāms. Interesējoties par iespēju nobalsot iepriekš, iedzīvotāji pauž to, ka viņi vēlas izpildīt savu pilsoņa pienākumu,» spriež Tekla Pinta. Informācija par Rundāles novada vēlēšanu iecirkņu darba laiku līdz 10. Saeimas vēlēšanu dienai, 2. oktobrim, atrodama interneta vietnē www.rundale.lv . Pašvaldība vēlēšanu dienā nenodrošinās transportu pilsoņu nogādāšanai uz iecirkņiem, jo likums to neparedz.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

mežotnieks

Mežotnes pašvaldība gan laidīs transportu ( un vienmēr to ir darījusi bez visādiem likumiem un pantiem.),jo pašvaldības tak domātas priekš cilvēku apkalpošanas.

pirms 7 gadiem, 2010.09.29 16:55

bijusii rundaaliete

Ja buutu vieteejaas - pagastu, novadu veelee'sanas , atrastos gan transports, gan nauda !

pirms 7 gadiem, 2010.09.29 16:44

Vaukšķis

Tur jau tā lieta, ka vēlēšanu komisijām transportam nauda nav vispār iedalīta.

pirms 7 gadiem, 2010.09.29 15:21

xxx

Lai nu mēs vienmēr būtu tik likumu paklausīgi.Domāju ,ka vēlēšanu organizēšanai ir iedalīti līdzekļi ,no kuriem arī izdalīt kādu simtu latu,transportam ,vēletāju nogādāšanai iecirknī.Vai tad viss ir jāieraksta likumos? Varbūt kādreiz vajag arī pašiem domāt,kā palīdzēt savu pagastu cilvēkiem.

pirms 7 gadiem, 2010.09.29 13:26

Lotei

Cien. Lote,
likums neparedz, ka uz Saeimas vēlēšanām vēlētāji ir jānogādā. Tam arī nav atvēlēti līdzekļi. Diemžēl tā tiešām ir. Tāpēc ne viens vien paliks mājās. Bet kā jau sacīts šajā rakstā - likumos var ierosināt izmaiņas!!!

pirms 7 gadiem, 2010.09.29 11:26

lote

Tad jau viena daļa vēlētāju nemaz netiks uz vēlēšanām,jo personīgā transporta nav un vēlēšanu iecirkņi atrodas tālu.Vai tad pašvaldības nav domātas lai palīdzētu saviem iedzīvotājiem un aizvedot uz vēlēšanu iecirkni būtu liels pārkāpums?

pirms 7 gadiem, 2010.09.29 10:11

Vietējās ziņas