Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likvidētajai Bārbeles skolai salidojuma dalībnieki svin 145 gadu jubileju 2

Sarunas, smaidi un nedaudz skumju. Tas bija vērojams sestdienas, 23. jūlija, pēcpusdienā Bārbelē. Tur vietējā skola svinēja 145 gadu jubileju.

Dzimšanas diena bija neparasta, jo izglītības iestāde šajā Vecumnieku novada pagastā jau četrus gadus ir slēgta. Tomēr tas nebija atturējis vietējos ļaudis un viesus ierasties skolā. Par svētku noskaņu gādāja Bārbeles pagasta folkloras kopa «Savējie», prieku un gaišumu klausītājos radīja Vecumnieku vidusskolas mazie dziedātāji.

Koncertam izskanot, bijusī skolas direktore Dace Penķe solīja tikpat skaistu un vēl grandiozāku ballīti sarīkot pēc pieciem gadiem – tad Bārbeles skola svinēs 150 gadu jubileju.

Ir pamatotas cerības, ka skolas ēka tad būs sakopta, labi uzturēta un apdzīvota. Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Našeniece pagaidām nevēlējās atklāt, kā iecerēts izmantot telpas. Taču esot diezgan reāli nodomi par ēkas turpmāko likteni.

Nepieļaut pusotra simta gadu senās celtnes aizlaišanu postā solīja arī Bārbeles skolas absolvents, vietējais uzņēmējs un Vecumnieku novada domes deputāts Mārtiņš Mediņš. Atvēlot gadā ap 25 tūkstošiem eiro telpu uzturēšanai un kurināšanai, novads neizputēs. Taču jaunajiem īrniekiem, kuriem ir reāli plāni, varēs nodot labi saglabātu ēku.

Kamēr atbildīgās personas atklāja savus nodomus, bijušie audzēkņi kavējās bērnības sapņos. Mūziķis un diriģents Jānis Veismanis, 1953. gada Bārbeles skolas absolvents, atcerējās, kā drīz vien pēc izlaiduma jūnijā viņam bija jādodas dienēt armijā. Tur viņš centās likt lietā muzikālās prasmes un drīz vien iekārtojās pūtēju orķestrī. Tā arī mūžs pa mūzikas ceļu nostaigāts, par talantīgu mūziķi izaudzinot arī dēlu Andri Veismani.

Bijušais skolas direktors, tagad Bārbeles pagasta muzeja vadītājs Voldemārs Barens skolas telpās iekārtojis plašu vietējās dzīves un vēstures ekspozīciju. «Bauskas Dzīvei» pedagogs un senatnes pētnieks atzina, ka muzeja vajadzībām tik liela ēka nav nepieciešama. Tādēļ labi vien būs, ja tai radīs citu pielietojumu.

«Laiks rit, viss mainās. Agrāk te bija vidusskola ar vairāk nekā 200 audzēkņiem. Tad telpu trūkuma dēļ to pārcēla uz Skaistkalni. Tagad telpas ir, bet bērnu, kas tajās mācītos, nav,» laika ritējumu vērtē V. Barens.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

anne

Jauki! Tikai žēl ka 145 gadus atpakaļ pie tā laika līdzekļiem skolas bij godā,un līdzekļi arī pietika.

pirms 2 gadiem, 2016.07.25 19:25

vicevija

Dace! Tu esi lielisks cilvēks, ka turi sava novada atmiņu godā! Turies!

pirms 2 gadiem, 2016.07.25 22:27

Vietējās ziņas