Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācības sāk arī studenti 3

Vasaras brīvlaiks beidzies ne tikai skolēniem, bet arī studentiem. Sestdien, 3. septembrī, uz svinīgo pasākumu 2. vidusskolā pulcējās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Bauskas filiāles studenti.

Šī ir vienīgā augstskolas filiāle mūsu novados, kurā iespēju izglītoties izmanto ļaudis arī no tālienes. Bauskā uz nodarbībām sestdienās ierodas studenti arī no Siguldas, Limbažiem, Jaunjelgavas. Tomēr 140 studējošo vidū visvairāk izglītojamo ir no Bauskas novada – 64. Kādā no četrām piedāvātajām izglītības programmām savas zināšanas papildina arī 23 iecavnieki, astoņi studējošie ir no Vecumnieku, savukārt seši no Rundāles novada. 17 jauni un arī vairs ne tik jauni studenti te ierodas no Jelgavas novada.

Svinīgajā jaunā mācību gada sākuma sarīkojumā – Gudrības ābola svētkos – studentus sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un filiāles vadītāja Aija Spriņķe. Viņa studentiem pateicās par aktīvo līdzdalību Bauskas pilsētas svētkos augustā, iepazīstināja ar jaunumiem mācību darbā. A. Spriņķe sacīja, ka šovasar RPIVA noslēgusi sadarbības līgumu ar vietējo pašvaldību. Viņa aicināja domes priekšsēdētāju izmantot iespējas, ko augstskola var piedāvāt vietējiem pedagogiem, kā arī pašvaldības speciālistiem.

Visvairāk Bauskas filiālē studentu ir pirmsskolas un sākumskolas pedagogu profesionālajā programmā. Te izglītojas 108 dažādos novados dzīvojošie. 1. kursa studente Sintija Ērgle uz nodarbībām Bauskā ieradīsies no Jelgavas novada Sesavas. «Bauskas Dzīvei» studente pastāstīja, ka izvēlējusies mācīties RPIVA Bauskas filiālē, jo tā atrodas tuvāk mājām. Viņai ir pieņemams augstskolas piedāvātais studiju plāns. Sintija pašlaik strādā par skolotāja palīdzi, nākotnē nolēmusi kļūt par pilntiesīgu pedagoģi, tādēļ jāiegūst augstākā izglītība.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

es

vai nav iespējams pieteikties uz studijām vēl tagad?

pirms 2 gadiem, 2016.09.13 23:48

zinātājs

Tikai tad, ja ir ar teicamām un izcilām atzīmēm pabeigta palīgskola.

pirms 2 gadiem, 2016.09.16 15:30

Vietējās ziņas