Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācību grāmatu pirkšanas maratons pieņemas spēkā 4

Jaunā mācību gada tuvums jaušams arī grāmatu tirgotavās - veikalos dažbrīd veidojas pat rindas. Skolēni, vecāki nepieciešamos mācību izdevumus Bauskā iegādājas «Zvaigznes ABC» grāmatnīcā, tirdzniecības namā «Eila», kā arī grāmatu namā «Lapa». Vēsma Lazdiņa sarēķinājusi, ka 4. klases audzēknim Eināram skolas gaitu turpināšanai šogad būs nepieciešami ap 70 latu. Grāmatām, darba burtnīcām nāksies tērēt ap 20 latu. Jāgādā arī sporta tērps, apavi, uzvalks, citas nepieciešamās mantas. «Bauskas Dzīvei» audzēkņa mamma skaidro, ka Bauskā ir labas iespējas izvēlēties nepieciešamās mācību grāmatas. Viņai piekrīt arī Visocku ģimene no Jaunsaules. Pašlaik vidusskolā mācās jaunākā meita Santa, vecākās meitas skolas gaitas jau beigušas. «Pēc grāmatām vienmēr esam braukuši uz Bausku, veikalā «Lapa» ir iespēja nopirkt visu nepieciešamo,» skaidro Sandra Visocka.  Savukārt viņas vīrs Jānis piebilst, ka skolēnu nodrošināšanā ar mācību grāmatām joprojām nav kārtības. Tas ir labs bizness izdevējiem, jo dažreiz pat pēc diviem gadiem grāmata vairs nav derīga, jāpērk jauna. Santa gan piebilst, ka viņa mācību grāmatu iegādi saplāno ar draudzeni. Dažus izdevumus nopērk viena, dažus - otra meitene, tādējādi nedaudz izdodas ietaupīt. Santa šovasar strādājusi, pati pelnījusi skolai naudu, tāpēc tēriņus pārdomā īpaši rūpīgi.  Veikala «Lapa» pārdevēja Ligita Auziņa skaidro, ka ar nepieciešamajiem mācību materiāliem ir iespēja nodrošināt visus skolēnus. Vairums no viņiem ierodas veikalā ar skolā izsniegtiem sarakstiem. «Mēs jau zinām, kādu autoru grāmatas vairumā novada skolu izmanto, tāpēc neskaidrību gadījumā varam vecākiem palīdzēt,» piebilst veikala vadītāja Daina Mūrniece. Vairāki vecāki apmeklē visas Bauskas grāmatu tirgotavas, salīdzina cenas, lai iegādātos lētākos mācību palīglīdzekļus. «Bauskas Dzīvei» to pastāstīja 3. klases skolēna Arta māmiņa. Dažus izdevumus viņa nopirkusi veikalā «Zvaigzne ABC», pēc citiem atnākusi uz «Lapu». Savukārt Sindijas Skujas māmiņa Solvita atzina, ka bērnu apgādāšanai ar skolai nepieciešamo ir jātērē prāvi līdzekļi no ģimenes budžeta. Augustā no viena otra pirkuma nākas atteikties, lai sagādātu visu skolai nepieciešamo. Valsts šajā gadā vienam skolēnam mācību grāmatu iegādei atvēlējusi 69 santīmus. Bauskas novadam piešķirti nedaudz vairāk kā 2000 latu. Izglītības pārvaldē skaidroja, ka mācību iestādēs izvērtē, kādas grāmatas iegādāties, kur var iztikt ar agrāk nopirktām. Skolās, plānojot izdevumus, grāmatu iegādei cenšas atlicināt līdzekļus no pašvaldības piešķirtās naudas.  Bauskas novada bibliotekāru un skolēnu karjeras izglītības metodiskās apvienības vadītāja Inga Belinska skaidro, ka gada sākumā skolās plāno naudu grāmatu iegādei. Bibliotekāri šos plānus veido vairākiem gadiem, tādējādi paildzinot izmantojamo grāmatu mūžu. «Mūsu skolotāji ir profesionāļi, viņi pārzina situāciju, izvērtē, ar kādiem mācību palīglīdzekļiem strādāt. Es domāju, ka septembrī bērni bez grāmatām nepaliks,» tā I. Belinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

11.klase

Pērku lietotas grāmatas 11.klasei. 1.Literatūra 11.kl.R.Zvaigzne.vecais izdevums. 2.Pasaules ģeogrāfija vidusskolai.Zvaigzne ABC,2009.g.Z.Melbārde,M.Rozīte. 3.Biznesa ekonomiskie pamati 10.-12.kl.R.Raka,2001.g. Ieraudzīju jaunu grāmatu cenas un biju spiesta iziet no veikala.Literatūra 11.kl. 10Ls60sant.Angļu val.grāmata un burtnīca 10Ls30sant.

pirms 8 gadiem, 2010.08.19 23:03

garāmgājēja

Tas būtu tas pats, kas salīdzināt Rimi ar Maximu.....cenas Rimi dārgākas, bet iepirkšanās daudz ērtāka un patīkamāka.
Katrs lemj, kas svarīgāks!

pirms 8 gadiem, 2010.08.19 13:08

mamma2

Pirku visu Eilaa un summa virs 20 ls-atlaide 10 procenti bija, taa, ka sanaak tas pats!! Bet kancelejas preceem izveele daudz lielaka, kaa citur Bauskā. Protams, dēļ vienas darba burtnīcas var iet uz Lapu.

pirms 8 gadiem, 2010.08.19 13:04

mamma

"Lapā" pirkt izdevīgāk. "Eilā" viss ir krietni dārgāks. grāmatas cenas starpība bija 67 santīmi!

pirms 8 gadiem, 2010.08.19 12:52

Vietējās ziņas