Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maina cūku kaušanas kārtību riska zonās

Valdība otrdien, 19. aprīlī, pieņēma grozījumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā, informē Zemkopības ministrijas (ZM) speciāliste Rūta Rudzīte.

Nosacījumi mainīti, lai mērķtiecīgi kontrolētu dzīvnieku veselību, novērstu ĀCM tālāku izplatīšanos, kā arī novērstu nevajadzīgus tirdzniecības traucējumus un izvairītos no trešo valstu nepamatotu šķēršļu noteikšanas tirdzniecībā, skaidro ZM.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 83 «Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība» paredz, ka dzīvas cūkas, kuru izcelsmes novietne atrodas II vai III riska zonā, var tikt nokautas atbilstīgi II vai III riska zonas kautuvēs, ja tiek izpildīti konkrēti veselības nosacījumi. Šī prasība jāievēro, ja svaiga gaļa un cūku izcelsmes produkti tiek izplatīti ārpus II vai III riska zonas. Ja svaiga cūkgaļa un cūku izcelsmes produkti netiek izplatīti ārpus II vai III riska zonas, nosacījums nav jāpilda.

«Šāda atkāpe ir pieļauta, jo iegūtie produkti nerada slimības izplatīšanās risku un atvieglo administratīvo slogu atsevišķu novietņu uzraudzībā – dzīvnieki netiks izmeklēti pirms nokaušanas, samazinot izdevumus par veterinārārsta darbu un laboratorijas izmeklējumiem,» pamato ZM pārstāve.

Jau vēstīts, ka pēc ĀCM uzliesmojuma Latvijā noteiktas trīs karantīnas teritorijas zonas. III riska zona noteikta pēc ĀCM konstatēšanas mājas cūku novietnēs un savvaļas cūku populācijā. II riska zona noteikta pēc cūku mēra gadījumu konstatēšanas tikai savvaļas cūku populācijā. I riska zona noteikta kā aizsardzības zona ap III vai II riska zonu. Mūspusē I riska zona noteikta Vecumnieku novadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas