Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mainoties apsaimniekotājam, Vecumnieku novadā samazināsies maksa par atkritumu izvešanu 4

Pēc Vecumnieku novada domes veiktā iepirkuma no 2019.gada 1.februāra atkritumu apsaimniekošanu novadā nodrošinās SIA "Eco Baltia vide", un iedzīvotājiem par atkritumu izvešanu būs jāmaksā mazāk, noskaidroja aģentūra LETA.

Uzņēmums Vecumnieku novadā veiks gan sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no privātpersonām un juridiskajām personām, gan arī nodrošinās atkritumu šķirošanas infrastruktūru un tās apkalpošanu, skaidroja "Eco Baltia grupa" preses sekretāre Daiga Buča. Saskaņā ar "Eco Baltia vide" un Vecumnieku novada domes noslēgto līgumu nešķiroto sadzīves atkritumu izvešana maksa būs 12,24, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN) jeb 14,81 kopā ar PVN par vienu kubikmetru. Maksā ir ietverts sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā, kurā iekļauts arī dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu normatīvajos aktos noteiktajā apmērā.

Pašlaik, kā aģentūru LETA informēja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Barkauska, sadzīves atkritumu savākšanu un izvešanu Vecumnieku novadā nodrošina SIA "Ragn-Sells". Cena par izvesto atkritumu kubikmetru ir 13,05 eiro bez PVN.

Lai atkritumu apsaimniekotāja maiņa Vecumnieku iedzīvotājiem būtu ērtāka un pārejas periods noritētu iespējami raitāk, "Eco Baltia vide" aicina jaunos līgumus noslēgt laikus, un to iespējams izdarīt elektroniski, pa pastu vai klātienē pagastu pārvaldēs. "Eco Baltia vide" noteiktos laikos nodrošinās arī klātienes konsultācijas par uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem.

Esošie sadzīves atkritumu konteineri iedzīvotājiem nebūs jāmaina, jo tos "Eco Baltia vide" iegādāsies no esošā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma. Jaunie atkritumu izvešanas grafiki iedzīvotājiem tiks izsūtīti pirms 2019.gada 1.februāra.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

EKO

Vislētāk ir visu sadedzināt 200 litru mucā!

pirms 6 mēnešiem, 2018.11.29 10:45

Trubā

Kāpēc man jāčakarējas un jāpārslēdz līgumu, lai tak viņi paši brauc šurp un pārslēdz tos līgumus, viņi jau saņem miljonus par to nevis es......

pirms 6 mēnešiem, 2018.12.01 08:21

Pretīgi

Indijā ar arkritumu savākšanu un izvešanu nodarbojas zemākā kasta no sabiedrības izstumtie.

pirms 6 mēnešiem, 2018.12.02 11:50

"Bauskas Dzīve"

"Bauskas Dzīve" precizē Vecumnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes sniegto informāciju, ka sadzīves atkritumu savākšanu un izvešanu Vecumnieku novadā nodrošina SIA "Ragn-Sells". Šis uzņēmums jau gada sākumā mainījis nosaukumu, atkritumu apsaimniekošanu Vecumnieku novadā veic SIA "Lautus".

pirms 6 mēnešiem, 2018.12.02 14:18

Vietējās ziņas