Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Māja Dāviņos var palikt bez ūdens 6

Dāviņu pagasta Bauskas ielas 11. mājas iedzīvotāji ziemu gaida ne tikai ar bažām par siltumu, bet uztraucas arī par iespēju palikt bez ūdens. Pagājušā gada bargā ziema vairākus iedzīvotājus atstāja bez ūdens, jo caurules sasala. Lai novērstu līdzīgu situāciju šogad, Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe panāca, ka tiek iecelts mājas vecākais un tiek vākta nauda arī remonta darbiem. Tomēr paveiktais ir par maz. 1. decembrī savas kāpņu telpas durvis remontēja mājas iedzīvotājs Nikolajs Sokolovskis. Viņš stāsta: «Savas kāpņu telpas pagrabu esmu nosiltinājis, arī ūdens caurules. Pagraba logu aizmūrēju. Manai kāpņu telpai ūdens būs. Pārējās nav mana problēma.» Paveiktais ir nozīmīgs - vēl nesen pagraba durvju nebija, jo tās tika izlauztas. N. Sokolovskis pastāstīja, ka par iedzīvotāju vākto naudu plānots remontēt jumtu. Pēc tam noteikti esot jāmaina kanalizācijas caurules. Citas kāpņu telpas iemītnieki Ļubova un Juris Žukovski nav tik optimistiski noskaņoti: «Pastāv liela iespēja, ka ūdens caurules aizsals, jo pagrabā ir ūdens. Nevaram vienoties ar pagasta pārvaldi par izsūknēšanu. Vajag tomēr, lai arī pašvaldība nāktu pretim mājas iedzīvotājiem. Mūsu kāpņu telpā ir pagasta dzīvoklis, par kuru pārvalde neliekas ne zinis. Vēl cits jau ilgāku laiku stāv vaļā - vasarā to izdemolēja.» Tiklīdz sākusies ziema, Žukovsku ģimenes dzīvoklī ūdenskrāns stāv visu laiku vaļā. Tiklīdz ūdens netecēs, tā caurules pagrabā aizsals. Tā esot pavadīta arī pagājušā gada ziema. Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe uzskata, ka savam namam daudzus nepieciešamos remonta darbus vajadzēja veikt iedzīvotājiem. «Nevar teikt, ka nekas mājā nenotiktu. Ievēlēts nama vecākais, plāno remonta darbus. Tomēr daudzus sīkus darbus mājas iedzīvotāji varēja paveikt. Tagad aizsūtījām simt latu stipendiātu programmas dalībniekus veikt mājas siltumizolācijas vienkāršākos darbus - viņi liek durvis, kāpņu telpā un pagrabstāvos logus,» stāsta L. Šarķe. Jau otro ziemu var veidoties paradoksāla situācija - iedzīvotāji nāk un sūdzas, ka maksā par ūdeni, bet tā nav. Ūdens atkal nav tādēļ, ka paši mājas iedzīvotāji nav nodrošinājuši pagraba caurules pret aizsalšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

iespēja

ir iespēja rakstīt ES projektu māju siltināšanai.

pirms 7 gadiem, 2010.12.07 11:29

kukū

Kādi ļaudis, tāda māja, tāds arī viss pagasts!

pirms 7 gadiem, 2010.12.07 08:31

xcx

Miskaste nevis māja,viss tas pagasts kkāds čečeniskais .

pirms 7 gadiem, 2010.12.06 17:03

kukū

Riktīgais sūnu ciems. Paši nedarīsim neko, dzīvosim gadiem bez darba, lūgsim pabalstus pašvaldībai un lai mūsu privātos dzīvokļus un māju arī nāk un remontē pašvaldība. Šos ļautiņus nekādas humānas pieejas neglābs, vien spaidu darbi. Kā Sibīrijā izvestie latvieši kailām rokām, sniegā un salā darīja neiespējamo, lai izdzīvotu! Tur un toreiz nebija citas iespējas. DEmokrātija tikai izlaiž cilvēkus. Vai tie pabalsti kādreiz nebeigsies?

pirms 7 gadiem, 2010.12.06 16:01

Vietējās ziņas