Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazie baušķenieki ieskandina Latvijas simtgadi 1

Gaidot Latvijas simto dzimšanas dienu, Bauskas bērnudārzā "Pasaulīte" tiek apgūtas 100 tautasdziesmas, ik mēnesi veidojot nelielus koncertus. Piektdien, 20.aprīlī, ap 170 bērnudārza audzēkņu vienojās vērienīgā pusotras stundas garā koncertā "Es esmu Latvija", ziņo TV Spektrs.

Kamēr skatītāji ieņem vietas zālē, Bauskas kultūras centra aizkulisēs savam lielajam uznācienam, kas veltīts mūsu valsts simtajai dzimšanas dienai, gatavojas paši mazākie baušķenieki.

Rotaļas, dziesmas un dzejoļus bērni mācījušies visu mācību gadu. Arī Latvijas lielā jubileja bērnudārzā ''Pasaulīte'' ar nelieliem koncertiem tiekot atzīmēta katru mēnesi, bet šoreiz kā īsti mākslinieki var sajusties visi vairāk nekā 170 pirmskolas izglītības iestādes audzēkņi.

"Bērni jau ir ļoti saprotoši un gudri un visu ļoti labi ņem pretīm. Ir tikai jādara. Ideja virmoja jau vecajā gadā, jo visām kolēģēm bija doma, ka kaut kas skaists ir jāuzdāvina Latvijai. Vēlējāmies pateikt to, ka arī mēs esam Latvija," teica pirmsskolas skolotāja, pasākuma režisore Daiga Krūmiņa. 

Mazajiem par uzstāšanos satraukuma nav, bet vecāku un vecvecāku sirdis piepildījis saviļņojums un gandarījums par bērnudārzā  ieliktajiem pamatiem, kas ļaus bērniem iemīlēt savu novadu un valsti.

"Bērniem ir ļoti svarīga piederība Latvijai, un bērnudārzā ļoti daudz viņiem iemāca, un mājās mēs to kopjam. Kā piemērs: tad, kad manam mazbērnam bija trīs gadi, valsts svētkos 18.novembrī sāka spēlēt himnu, un viņš man saka - "ceļamies kājās un dziedam". Un dzied, man pilnīgi bija asaras acīs no tā aizkustinājuma," atzina vecāmmma Laila Jurcika.

Arī pusotru stundu garajā koncertā aizkustinājuma asaras piezagās nevienam vien skatītājam, bet bērniem tā bija neaizmirstama pieredze, iespēja parādīt savas prasmes un celt pašapziņas latiņu.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mamma

Paldies bērnudārza kolektīvam par skaisto, emocionālo koncertu!!!

pirms gada, 2018.04.21 08:15

Vietējās ziņas