Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazie uzņēmēji novērtē finansiālu atbalstu 1

Latvijas Republikas Finanšu ministrijas, kā arī Šveices vēstniecības pārstāvji otrdien, 24. martā, apmeklēja Bauskas novadu. Bauskā viņi iepazinās ar diviem uzņēmējiem, kuri sava biznesa attīstībā izmantojuši finanšu palīdzības programmu «Altum».

Individuālā darba veicējs Uģis Skuja pirms neilga laika atgriezies no Anglijas. Tur viņš trīs gadus strādājis, remontējot automobiļus. Sākot savu uzņēmējdarbību Bauskā, 2013. gadā nolēmis izmantot finanšu palīdzību. Pāris mēnešu darbs ar «Altum» viņam šķitis vienkāršs. Nebija grūti sakārtot dokumentus un iegūt kredītu.

«Altum» Jelgavas filiāles kreditēšanas projektu vadītāja Marita Jirgensone portālam atzina, par kredīta piešķiršanu U. Skujam nav bijis ilgi jāšaubās. Vīrietis labi pārzinājis jomu, kurā vēlējies izvērst savu darbošanos, viņam bijis labi sagatavots biznesa plāns. 

Apmeklējot Vijas Kalniņas vadīto SIA «Vi un Ka», ārzemnieki interesējās, vai tas ir ģimenes bizness. «Viņiem nav viegli saprast, ka ģimenes tradīcijas uzņēmējdarbībā mums vēl veidojas. Privātbizness Latvijā attīstās tikai no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, tā ka runāt par gadu desmitos izkoptām tradīcijām pie mums vēl reti kur var,» situāciju skaidroja Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Šveicieši bija ieinteresēti apmeklēt Vecsaules pagasta Ozolaines pamatskolu. Šī ir viena no divām Bauskas novada izglītības iestādēm, kur skolēnu pārvadājumiem izmanto ar Šveices valdības atbalstu 2010. gada rudenī iegādātos autobusus. Šoferis Roberts Maldutis par četrus gadus veco oranžo busu izsakās tikai pozitīvi. Dienā ar to tiek nobraukti apmēram 90 kilometru. No tiem 20 kilometrus var rullēt pa asfaltu, pārējais ir grantsceļš. Ozolaines pamatskolas direktore Lilija Bula viesiem pastāstīja, ka sava autobusa izmantošana skolai ir daudz ērtāka, arī lētāka, nekā tas bija agrāk, kad braucamo nācās īrēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas