Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazmežotnes muižu uzteic par kvalitatīvu rekonstrukciju

Rundāles novada Mazmežotnes muižai piešķirts 3. vietas diploms Latvijas būvniecības 2015. gada balvas konkursa rekonstrukcijas nominācijā.

Konkursa rīkotāju pārstāve Agrita Lūse, žurnāla «Latvijas Būvniecība» galvenā redaktore un žūrijas dalībniece, «Bauskas Dzīvei» teic, ka ekspertu apskatītais īpašums kopumā radījis ļoti labu iespaidu.

«Mazmežotnē patiesi uzteicams rūpīgais darbs, atjaunojot diezgan sliktā stāvoklī pārņemtās ēkas vēsturiskajā izskatā. Daudz bija sabrucis tiktāl, ka restaurēt to vairs nevarēja, bet atjaunošana pēc vēsturiskā parauga notikusi precīzi. Ēku kompleksu vērtējām kopumā – ne tikai muižas ēku, bet arī šķūni un citas būves. Šajā objektā daudz vairāk ievērots tieši vēsturiskā mantojuma autentiskums, nekā redzēts citviet,» raksturo A. Lūse.

Mazmežotnes muižas īpašniece Iveta Burkāne pēc konkursa rezultātu paziņošanas savā «Facebook» profilā ierakstījusi pateicību visiem, kas piedalījās un strādāja muižas ēku rekonstrukcijā, paužot cerību, ka piepildīsies arī nākotnē iecerētā kompleksa atjaunošana.

Latvijas būvniecības gada balvu pasniedz žurnālu «Latvijas Būvniecība» un «Latvijas Architektūra» rīkotā konkursā, kas ir viens no nozares ikgadējiem paveiktā vērtēšanas sarīkojumiem. Šogad galvenās balvas ieguva Rīgas pils un Nacionālais mākslas muzejs, vēsta aģentūra LETA. Nominācijā «Rekonstrukcija», kurā vērtēja Mazmežotni, 1. vieta piešķirta Dzintaru koncertzālei, 2. vieta – Maltas 1.vidusskolai.

Kā ziņots, pērn šajā konkursā galveno balvu ieguva Rundāles pils, balvas atsevišķās nominācijās saņēma Bauskas pils un atjaunotais tilts pār Mūsu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas