Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Medicīniskās palīdzības saņemšana Līgo brīvdienās

Līgo svētku brīvdienās, no 23. līdz 26. jūnijam, saslimšanas gadījumā varēs saņemt telefoniskas konsultācijas, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, kā arī dodoties pie dežūrārstiem lielākajās Latvijas pilsētās, informē Nacionālais veselības dienests.

Medicīniskas konsultācijas vienkāršu saslimšanu gadījumos būs iespējams saņemt visu diennakti, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši mediķi pa tālruni sniedz medicīniskas konsultācijas iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams ģimenes ārsta padoms un sūdzības par veselību parādījušās ārpus ārsta darba laika.

Visbiežāk tiek sniegtas konsultācijas par saaukstēšanos, asinsspiediena maiņu, vēdera sāpēm, drudzi, traumām un medikamentu lietošanu. Iedzīvotāji aicināti konsultēties pa tālruni ar speciālistiem gadījumos, kad ir šaubas par to, vai palīdzība nepieciešama steidzami vai arī ieteicams pēc svētkiem doties pie ģimenes ārsta un risināt veselības problēmas plānveida kārtībā.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 darbojas jau sesto gadu. Šajā laikā iedzīvotājiem sniegtas vairāk nekā 310 tūkstoši medicīnisku konsultāciju, šogad – vidēji 7000 konsultāciju mēnesī. Konsultatīvais tālrunis darbdienās pieejams no plkst. 17 līdz 8,  brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti, informē Evija Štālberga, Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.

Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kas sniedz konsultācijas atbilstīgi ģimenes ārsta kompetencei.

Ja ir trauma vai pēkšņa saslimšana, palīdzība pieejama steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas.

Pirms došanās uz uzņemšanas nodaļu ieteicams ar to sazināties, lai noskaidrotu informāciju par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstīgi pacienta veselībai. Dažās slimnīcu uzņemšanas nodaļās var vērsties, ja ir aizdomas par kaulu lūzumu, citās – ja gūti ķermeņa apdegumi vai ir grieztas brūces. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām – Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas