Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meistarus varēs satikt trīs mūspuses novados 4

Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums «Satiec savu meistaru!» šogad no 1. līdz 3. aprīlim notiks jau astoto reizi. Īpašas aktivitātes rīkos arī trīs mūsu novados – Bauskas, Rundāles un Vecumnieku, «Bauskas Dzīve» uzzināja interneta vietnē satiecsavumeistaru.lv

Bauskas novada Ceraukstes pagasta «Turķos» 2. aprīlī ikviens interesents varēs iepazīties ar bronzas liešanu un rotu kalšanu, praktisko iemaņu apgūšanu seno tērpu darināšanā. Meistari būs Māris Braže un Elīna Kūla-Braže. Pieteikties nepieciešams laikus, jo maksimālais dalībnieku skaits ir desmit.

Latviešu tautasdziesmu dziedāšana, rotaļas un danči sagaidīs ikvienu interesentu 2. aprīlī Vecumnieku novada Bārbeles pagasta «Tīrumos». Meistaru lomā šoreiz būs lauku kapelas «Savējie» dalībnieki, kas gaida līdz pat simt dalībniekiem.

Savukārt Rundāles pagasta «Zemzaros» 1. aprīļa vakarā interesentus aicina stāstu vakars «Stāstus tinu kamolā». Stāstnieces lomā šoreiz būs bibliotekāre Aelita Ramane, kura viesos gaida līdz pat 25 klausītājiem.

Gan mūsu novadu meistaru, gan citu novadu piedāvājumu var skatīt internetā, speciālā kartē satiecsavumeistaru.lv/karte/. Tur atrodama gan pieteikšanās informācija, gan īss apraksts par to, kas sagaida dalībniekus. Mums tuvāko novadu piedāvājumā ir darbošanās Jelgavā ar stiklu un mālu, zeķu adīšana un pērļotas jostas aušana Ķekavā, sava aroda meistariem Lielvārdē paredzēta diskusija «Tradicionālā Lielvārdes josta un jaunradītā josta «Viedzīmes»», kā arī jostu aušana. Pasākums Latvijā notiks vairāk nekā 150 vietās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

teikšu kā ir

Ir diezgan švaki ar kultūras mantojuma nodošanu nākamajām paaudzēm maizes klētī Zemgalē! -visā novadā tik trijās vietās, no kurām divas ir mutvārdu..kur raibie cimdi, zeķes, aušanas darbi, kur klūgu pinēji un citi palikuši? Kāpēc Bauskā klusums?..klusums bija 20.martā. Lielajā dienā, klusums tagad..kas notiek?!

pirms 2 gadiem, 2016.03.29 10:49

Zeķe

Meistariem daudz darba jāiegulda, jāsagatavojas, bet pasākuma dienā neviens neatnāk un nav, kas grib mācīties. Cilvēkiem glāstvirsmas svarīgākas.

pirms 2 gadiem, 2016.03.29 22:41

žēl

Es ietu gan. Skumji, ka Bauskä prevelē ***stjašku uiņašku plastmasas kults.

pirms 2 gadiem, 2016.03.30 10:26

cimds

Te darbs skolotājiem! Saorganizēt bērnus. Neticu, ka nenovāktos meitenes, kas gribētu iemācīties aust pērlītes vai citādi radoši darboties..un arī mammas, cik daudzas prot izadīt rakstainus cimdus?
Vai nav tā, ka nezinot pagātni un bez pamatiem, nevar būvēt tautas nākotni? Skumji, Bauskā trūkst inteliģences..

pirms 2 gadiem, 2016.03.30 11:11

Vietējās ziņas