Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meklē labākās Jāņu siera receptes 1

Ikviens Jāņu siera cienītājs un sējējs aicināts atklāt savu recepti, lai līdz Līgo svētkiem atrastu labākos un drosmīgākos siera meistarus.

Latvisko tradīciju zinātāji aicināti līdz 30. maijam aizpildīt anketu mājaslapā Gardezi.lv, lai pieteiktu savas siera receptes, informē SIA «Rimi Latvia» sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite. Pieteicēji aicināti pievienot arī stāstu par īsto recepti – kur un kad tā radīta, ar ko tā ir īpaša, ar ko kopā īstenojama, lai atklātu siera unikalitāti.

Akcijas mērķis ir aktualizēt latviskās tradīcijas Jāņu svinēšanā un līdz Līgo svētkiem atklāt labākos un drosmīgākos meistarus. Gardākās siera receptes saņems Jāņu dāvanas un iespēju piedalīties siera siešanas meistarklasē, kā arī tiks iekļautas «Rimi» recepšu klāstā veikalos visā Latvijā.

«Drīzumā līdz 18. jūnijam katrā reģionā viesosies Latvijas gardāko stāstu stāstniece Ilze Jurkāne, lai kopīgi atklātu Jāņu siera siešanas īpatnības un trikus,» vēsta I. Bite, «ar šo konkursu vēlamies dokumentēt tradīcijas, atklāt Jāņu siera mantojumu un sen glabātas receptes, kā arī mudināt atklāt amata smalkumus tos, kuri virtuvē ļaujas garšas eksperimentiem. Vēlamies rosināt ikvienu pamēģināt sasiet savu pirmo Jāņu sieru  Tradīcijas veido no paaudzes uz paaudzi nodotais mantojums, taču katrai tradīcijai ir nākotne – ideja vai prakse, kas patlaban varbūt ir drosmīga inovācija, bet var kalpot par spēcīgu pamatu jaunām ieražām.»

Ikviens, kurš pirmo reizi sies Jāņu sieru, aicināts pieredzi reģistrēt sociālajos tīklos, atzīmējot ar mirkļbirku #manspirmaissiers. Projekta noslēgums plānots jūnija vidū, aicinot meistarīgākos siera sējējus uz Latvijas tradīciju meistarklasēm un ielīgošanu.

I. Jurkāne pauž: «Jāņu siers, tāpat kā Jāņu vainaga aplis un Jāņuguns simbolizē sauli. Man ir prieks būt daļai no projekta, kas dod iespēju  praktiski un emocionāli sagatavoties saulgriežiem, smeļoties daudz gaišuma un saules enerģijas latviešu tradīcijās. Ar nepacietību siera ekspedīcijas, lai kopā ar pieredzējušiem sējējiem izzinātu laba siera noslēpumus, salīdzinātu siera siešanas mantojumu dažādos novados un, iespējams, kopīgi radītu kādu pavisam jaunu mūsdienu siera garšu.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Siera gardēde

Rimi pasākuma organizatori nav iepazinušies ar aktuālo informāciju par Jāņu sieru!
Kopš pagājušā gada novembra Jāņu siers ir iekļauts Eiropas savienības tradicionālo īpatnību reģistrā un Latvijā Jāņu sieru drīkst ražot un realizēt tikai 5 piena pārstrādes uzņēmumi.
Potenciālie konkursa dalībnieki - esiet uzmanīgi ar šo pasākumu - dalieties ar savām siera receptēm bet pārdot sieru ar šādu nosaukumu -tā ir riskanta lieta šobrīd - PVD ir savu uzdevumu augstumos!

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 23:19

Vietējās ziņas