Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežāžu peldvietā uzstāda peldošu laipu 13

Šovasar projektā «Mēs savam novadam» Gailīšu pagasta Mežāžu peldvietā uzstādīta peldoša laipa, portālu informēja Gailīšu pagasta pārvaldnieks Aleksandrs Gurkovskis.

«Pasakaina vieta, prieks par labi paveiktu darbu. Savulaik bija čūskulājs. Zalkši ir iecienījuši šīs puses krūmājus un zalienu, pārošanās laikā tuvējos dārziņos to ir ka biezs. Tagad peldvieta regulāri tiek pļauta un uzturēta kārtībā, ir sakārtota, skatam tīkama vide,» teic šīs nedēļas vidū Mežāžu peldvietā sastaptā uzvariete Lija Stīpniece. Viņa uz upi dodas ik rītu un, ja sanāk, arī pa dienu, vakaros gan peldētluste esot mazāka. Peldētāji sarodoties jau ap sešiem rītā, pirms darba pagūst veldzēties Mūsas ūdeņos.

«Jābauda vasara, tās pēdējā laikā tik cimperlīgas, pērn bija ļoti maz siltu dienu, bet šogad saule lutina. Ja upe ir deguna galā un ja nevar atnākt, tad ko vēl vajag?!» teic  L. Stīpniece. 

Īpaši liels prieks par peldvietu ir Uzvaras bērniem. Desmit gadu vecā Adriana Maļeca labrāt sauļojas uz jaunās laipas, demonstrē mums arī dažus lēcienus un aizrautīgi stāsta, ka šeit iespējams spēlēt paslēpes. Arī zivis parocīgi ķert ar makšķeri, tik skāde, ka tās kārtīgi piebarotas un cope nav interesanta.

Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis atklāja, ka vietējiem puišiem ideja par šādu peldošu laipu bijusi jau pagājušajā gadā, taču tā palikusi vien  «prāta vētras» līmenī. «Stiprais dzimums vairāk ir darītāji, ne papīru rakstītāji. Tāpēc prieks, ka pagastā ir biedrība «Sadarbības tilts», kuru dibinājušas māsas Irēna un Laila Kalniņas, kurām ir krietna pieredze projektu gatavošanā. Kopsadarbībā vēl viens projekts realizēts,» gandarīts ir A. Gurkovskis.

Daudz paveikts pašu rokām. «Laipas konstrukciju nedaudz «nošpikojām» no uzņēmumiem, kas pārdod līdzīgas. Firmu mājaslapās izpētījām, zvanījām un teicām, ka vajag tikai caurules, uz kurām montēt dēļus. Tos pirkām gaterī, jo tā ir lētāk. Par dēļiem un peldošo pontonu iekļāvāmies piešķirtajā 960 eiro novada finansējumā.  Par pagasta naudu iegādājāmies skrūves, ķēdes un stiprinājumus.  Uz pašu pleciem palika piegādes, uzstādīšanas un krāsas izmaksas. Vairāk nekā 1000 eiro sanāca,» izmaksas raksturo A. Gurkovskis.

Viņš nosauc nozīmīgākos palīgus: Mārtiņš un abi Māri Bluši, Jānis Rullis, Egils Buls, Jānis Aizbalts, Leo Linards Tamašūns, Kristers Ķūrēns, Mārcis Pļaviņš un citi.  Tagad virmo jaunas idejas – vajag vēl vienu peldošu konstrukciju, tikai mazāku, ko novietot upes vidū, lai arī pieaugušie var droši lēkt ūdenī. Pret šo aktivitāti ir divējāda attieksme. Vieni teic, ka ir liels traumatisms, citiem tā šķiet forša izklaide.

A. Gurkovskis atminas, ka šeit peldvieta bijusi jau 80. gados, taču tad tā aizaugusi un piemirsta, jo pavīdējušas citas, kas iedzīvotājiem šķitušas tīkamākas. Pēc tam aizaugušas arī tās, bet  ap 2013. gadu pārrobežu projektā iztīrījuši krūmus, aizaugušo dūksnāju, labiekārtojuši teritoriju, un līdz šim brīdim pašvaldība to uzturot pienācīgā kārtībā.

«Lielus ieguldījumus tas neprasa, grants krava izmaksā ap 160 eiro, to katru gadu arī neatjaunojam, vien izlīdzinām, pielabojam. Mazuļiem tīkamākās ir rotaļas piekrastes smiltīs. Zāli upmalā pļaujam regulāri, upes gultne, kur aktīvi peldas, tik ļoti neaizaug, pārējo par novada līdzekļiem jau trešo gadu pēc kārtas iztīra amfībija,» stāsta A. Gurkovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Анна

Александр Гурковский настоящий хозяин в своем пагасте,молодец!

pirms gada, 2018.07.27 11:10

Prieks lasit!

Neesmu ne Gailisu pagasta iedzivotajs, ne biežs ta apmekletajs, ne A.Gurkovska pazinejs, bet skiet ka Jums tur ir saimnieks vieta! Malači.

pirms gada, 2018.07.27 11:48

laime pilnībā

ja vēl arī privātais no savas kabatas par fotogrāfijā redzamo atļautos maksāt vairāk kā 1000 eiro, tad ekonomikā mēs būtu tuvu Apvienoto emirātu līmenim, diemžēl atļauties to var tikai valsts un pašvaldība, protams, ar nodokļos samaksāto

pirms gada, 2018.07.27 12:49

šaurpierītei

Mecenāti no savas privātās kabatas sabiedrības interesēs bieži vien nesavtīgi samaksā krietni vien vairāk.

pirms gada, 2018.07.27 13:22

Priekulis VI

Mecenātisms laukos, nomira līdz ar Dzimtbūšanas atcelšanu.

pirms gada, 2018.07.27 14:56

platradzim

tikai ar kupliem ragiem aplaimotais domā ka mecenāts to naudu atradis zemē vai saņēmis mantojumā. Tam pašam mecenātam Latvenergo ikviens enerģijas patērētājs ar elektrības nodokli ir samaksājis tik, lai latvenergo varētu atļauties ziedot vai ik pārdienas, un ja atceramies cik tiem pašiem strādniekiem, kuru pašlaik trūkst maksāja tagad jau miljonāri zemnieki....

pirms gada, 2018.07.27 16:24

vēl šaurākai pierītei

diez cik tālu jāaizdomājas, lai pašvaldības pārmaksātajā projektā saskatītu mecenātismu? Mecenātisms drīzāk būtu visas šīs pašvaldību varzas uzturēšana par ražošanā nodarbināto nodokļiem

pirms gada, 2018.07.27 16:29

saskatu

ko līdzīgu savulaik realizētajam laivu piestātņu projektam, kura ietvaros ar visām ķēdēm un enkuriem uzstādītās piestātnes upē atradās vien nedaudz vairāk kā mēnesi, pēcāk šīs tūkstošus vērtās piestātnes "nožuva" nezināmās tālēs un vairāk Bauskas novadā netika redzētas

pirms gada, 2018.07.27 16:38

ir, ir labi

krampītis pie pašvaldību tualetes durvīm, vairāk kā 100 eiro vērtībā, tiesa tāmē iekļauta arī tā atgādāšana no veikala....

pirms gada, 2018.07.28 09:12

Mecenāte

Ziedošu 100 EUR tam krampītim, kurš aizkrampēs īgnos ķengu rakstītājus!

pirms gada, 2018.07.28 17:02

Aleksandram

( ne jau tam kurš no Mēmeles krasta)
Paldies par labajām lietām Gailīšu pagastā! Beidzot mums ir Saimnieks!

pirms gada, 2018.07.28 17:05

Vietējās ziņas