Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežos beidzies ugunsnedrošais laiks

Pamatojoties uz hidrometeoroloģiskajām prognozēm, Valsts meža dienests (VMD), sākot ar 30. septembri, atcēlis meža ugunsnedrošo laikposmu, kas šogad bija spēkā no 27. aprīļa. Par labu mežam beidzot ir iestājies lietaināks un vēsāks laiks, kad ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā ievērojami samazinās, informē VMD.

Pēdējos divus mēnešus, laika posmā no 9. augusta līdz 9. oktobrim, visplašākais meža ugunsgrēks bijis Vecumniekos 16. septembrī. 0,8 hektāru platība dzēsta divas diennaktis. Liesmas bijušas tik lielas, ka virsmežniecības darbiniekiem steidzās palīdzēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ekipāžas, stāsta Vecumnieku novada mežzinis Pāvils Dumbrausks.

Viņš atklāj, ka vissausākās vietas novadā esot Vecumnieku un Skaistkalnes pagastā. Ļaunprātīgi dedzinātāji, par laimi, pēdējos desmit gadus nav parādījušies.

Savukārt 18. septembrī Bauskas novada Dāviņu pagasta Lambārtē 0,07 hektāru platībā gruzdēja divdesmit centimetru biezs kūdras slānis, ziņo VMD Zemgales virsmežniecības inženieris uguns aizsardzības un saimnieciskajos jautājumos Modris Vainovskis. Abi meža pārvaldnieki uzskata, ka lielākoties ugunsgrēki rodas no neuzmanīgas cilvēku rīcības, nometot sērkociņu, izsmēķi, aizmirstot nodzēst ugunskuru un tamlīdzīgi.

Visvairāk meži deguši Jelgavas pusē, bet vislielākā platība Dobelē – pāri par hektāru. «Pēdējo septiņu gadu laikā šis gads ir bijis vistrakākais. Parasti ap septembra sākumu jau kļūst mierīgāk, bet nedrošais posms atkal iestājas agrā pavasarī, dedzinot kūlu. Vistrakāk ir jaunaudzes vietās, jo tā vislabāk deg. Nodrošināties nekādīgi nevaram, jo cilvēku neuzmanību nespējam kontrolēt. Ļaunprātīga dedzināšana trīs gadus pēc kārtas notiek Dobeles pusē, gandrīz vienā un tajā pašā vietā. To var secināt pēc tā, ka uguns tiek uzlaista ik pēc 30 – 40 metriem. Šogad tādi gadījumi bija trīs, pērn viens, bet aizpagājušajā gadā tas notika trīs vai četras reizes,» teic M. Vainovskis, piebilstot, ka tagad situācija mežos izskatoties daudz labāk, ir vēsāks un mitrāks gaiss.

Augustā Zemgales reģionā bijis 21 meža ugunsgrēks, septembrī – 11, oktobra pirmajā nedēļā viens Tukumā – 0,02 hektāri.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas