Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Misā ar īpašu pasākumu cer sapazīstināt kaimiņus 3

Vecumnieku novada Misā 3. maijā notika līdz šim nebijis pasākums – svētki «Iznāc pagalmā!». Organizatori šādā veidā centās parādīt gan ciema pārstāvju sasniegumus, gan ļaut māju iedzīvotājiem labāk iepazīt vienam otru.

«Mosties, devītā māja, mosties, desmitā māja, logus vaļā, mosties! Lienam ārā no mājām, draudzējamies ar kaimiņiem!» tā Misas tautas nama vadītāja Sandra Vēvere ar skaņas iekārtu palīdzību aicināja skaļā balsī pāri visam ciemam ēku iemītniekus nākt laukā un piedalīties pagalmu svētkos.

Pagalmu svētku laikā Misas ciema izglītības un kultūras iestādes parādīja savus labākos kolektīvus. Dejoja Misas vidusskolas tautas deju kolektīvi un dziedāja mācību iestādes koris – šie bērni jau ir izcīnījuši tiesības piedalīties Latvijas Jaunatnes dziesmu un deju svētkos vai vēl gaida vērtējumu. Dziedāja skolas ansamblis, uzstājās Misas tautas nama bērnu ansamblis «Adatiņas». Skaņas pavadījumu katrā pagalmā nodrošināja brāļi Dāvids un Toms Šlikaiši. Pasākumi notika sešos māju pagalmos, kam sekoja kopējs koncerts, kurā spēlēja arī pūtēju orķestris «Skaistkalne», dziedāja ansamblis «Vēja meitenes».
 
Dažos māju pagalmos notika arī speciāli pasākumi. Pie 15. mājas bērni zīmēja to, ko vēlētos redzēt Misā – baseinu, autobusu satiksmi ar Rīgu, dzelzceļa pasažieru pieturu Misā. Savukārt pirmās mājas pagalmā sanākušos cienāja ar zupu. «Saldā klimpu zupa ar augļiem iznākusi gana garda – izskatās, ka no mūsu pagalma ātri prom netiks, kamēr visu katlu iztukšos,» smej zupas vārītāja Mārīte Konstantinova.

Lielākā daļa pagalmu svētku apmeklētāju bija skolas vecuma bērni un jaunāki. Jāatzīst, ka lielākā daļa dalībnieku bija tie, kas jau ierasti ir aktīvi. Ne velti S. Vēvere uzsvēra tautas nama teātra kolektīva un Alekšūnu ģimenes dalību svētku rīkošanā. «Pasākumu vērtēju ļoti pozitīvi. Patīkami, ka jaunatne atbalsta. Šoreiz gados vecākiem ļaudīm būtu jāņem piemērs no jauniešiem,» aktivitātes vērtē pensionārs Česlavs Miklaševics.

Skaļo un aktīvo pasākumu tomēr baudīja arī daži no tiem, kas savus dzīvokļus nelabprāt atstāj. Viņi atzina, ka interesantāk vērot pasākumus citās mājās, jo savējos vairāk vai mazāk pazīst. Tiesa, S. Vēveres rīkotās aptaujas par to, kas dzīvo konkrētos dzīvokļos, bieži vien beidzās bez atbildes. «Dzīvojam kā Sūnu ciemā – kaimiņš kaimiņu nezina,» sarūgtināta bija Misas tautas nama vadītāja.

Daudzdzīvokļu māju pagalmos palika arī speciāli koka zārdi, kas liks atminēties aizvadītos svētkus – pie speciāliem koka zārdiem, kurus sagatavoja Alberts Dīcis, māju iedzīvotāji iesēja kāršu pupas, kuras vēlāk izplauks ar baltiem un sarkaniem ziediem un vīsies pat trīs metru augstumā. Katrā pagalmā izvēlējās savu «krustmāmiņu», kas sējumu pieskatīs. Bibliotekāre Sarmīte Šlikaite apņēmusies katru mēnesi fotografēt zārdus un tad rudenī varēšot pateikt, pie kura nama ir pats sakoptākais kāršu pupu dārzs.

«Ļoti ceru, ka šis pasākums kļūs par tradīciju,» teic Misas iedzīvotāja Inese Skaldere, kura pati atzīst, ka viņa izbaudīs svētkus līdz vēlai naktij, jo pagalmu svētkus noslēgs balle. Tā arī notika – laiks bija tik labs, ka balle notika Misas tautas nama pagalmā līdz pat diviem naktī. Lai arī otrā rītā salna pārklāja ciemu, tomēr ballētāji pauda, ka naktī esot bijis gana silti.

«Nākamgad varētu stādīt ne tikai pupas, bet izdomāt vēl ko, kā izrotāt pagalmus. Ceru, ka pēc gada vēl vairāk ciema iedzīvotāju izlīdīs no mājām ārā,» tā S. Vēvere.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Apmeklētāja no citurienes

Apsveicama ideja un jauki izdevušās izdarības visas dienas garumā! Balle bija vienkārši fantastiska! Vissirsnīgākais paldies organizātoriem, dalībniekiem un visiem , kas piedalījās un atbalstīja! Sandrai Vēverei - smaržīgs pavasara ziedu klēpis!

pirms 4 gadiem, 2015.05.06 09:19

Vietējās ziņas