Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mobilais zināšanu ekspresis viesojas Iecavā un Bauskā

Aprīlī un maijā skolās viesojas Mobilais zināšanu ekspresis – īpaši sākumskolas audzēkņiem veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss.

Pirmdien, 18. aprīlī, tas piestās Iecavas vidusskolā pulksten 9 un Bauskas 2. vidusskolā pulksten 12, vēsta Eiropas kustības Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane. Mobilais ekspresis sākumskolas skolēniem dod iespēju aktīvā izziņas darbībā papildināt zināšanas par Eiropas Savienību, saskatīt Eiropas daudzveidību un līdzdarboties improvizētā teātra izrādē.

Mobilais zināšanu ekspresis uzņems sākumskolas bērnus, savukārt ar pamatskolas un vidusskolas audzēkņiem par Eiropas Savienības aktualitātēm jauniešu ikdienā stāstīs Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš. Tūres vadītājs ir Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers, kurš stāstīs par Eiropas eksāmenu un aicinās skolēnus piedalīties atraktīvā fotokonkursā.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsver: «Pirmie bērni, kuri Latvijā piedzima jau kā Eiropas Savienības dalībvalstī, šogad svin 12. dzimšanas dienu. Viņiem Eiropa ir pašsaprotama, tā ir daļa no viņu dzīves. Tie, kuri kopā ar vecākiem apmeklējuši, piemēram, Lietuvu vai Igauniju, pat nevar iedomāties, ka starp valstīm var būt robežas. Tieši tāpēc ir svarīgi jaunajā paaudzē stiprināt zināšanas par Eiropas Savienību un radīt apziņu, ka līdz šim sasniegtais nav pašsaprotams, bet ir gadu desmitiem ilga darba rezultāts un atkarīgs arī no šodien pieņemtiem lēmumiem. Īpaši būtiski tas ir tagad, kad vārda brīvība, demokrātija, tolerance un citas Eiropas vērtības tiek apšaubītas.»

Šogad pavasarī Latvijas skolās notiek arī citi Eiropas Savienības tematikai veltīti pasākumi. Jau par tradīciju kļuvušajā akcijā «Atpakaļ uz skolu» vairāk nekā 100 Eiropas lietu ekspertu tiekas ar skolēniem. Savukārt 9. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts kārtot Eiropas eksāmenu. Šogad Mobilais zināšanu ekspresis viesosies 23 Latvijas skolās. Pērn tas uzņēma vairāk nekā 3000 skolēnu, iesaistot tos atraktīvā spēlē par Eiropas Savienību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas