Mucenieks pirmajā posmā ceturtais

Beļģa Jana Hendriksa un kantētāja – bijušā Bauskas novada Gailīšu pagasta iedzīvotāja Elvija Mucenieka – ekipāža pasaules čempionātā blakusvāģiem pirmajā posmā 6. aprīlī Šveicē, Frauenfeldas trasē, ieguva ceturto vietu.

Pirmajā braucienā vadībā izvirzījās pasaules čempions beļģis Bens Adriansens. J. Hendrikss un E. Mucenieks distanci beidza pārliecinošā otrajā vietā. Dažādas problēmas bija nīderlandieša Etjēna Baksa un latvieša Kaspara Stupeļa ekipāžai, bet viņiem tomēr izdevās nosargāt trešo vietu, atstājot aiz muguras francūzi Nikolā Musē un nīderlandieti Danielu Vilemsenu. Tā liecina mājaslapas sidecarcross.be informācija.

Otrā brauciena pašā sākumā veidojās sadursme, kurā palika gandrīz visi līderi, izņemot francūzi Nikolā Musē – viņš atrāvās no pārējiem par 20 sekundēm jau pirmajā aplī. Otrais finišēja B. Adriansens, trešais – E. Bakss, mūsu sportista ekipāža šoreiz bija ceturtā, šāda vieta diemžēl arī posma kopvērtējumā.

Pēc pirmā posma īpašu pārsteigumu nav – pagājušās sezonas līderi arī šoreiz ieņēma pirmās sešas vietas: B. Adriansenam – 47 punkti, N. Musē – 43, E. Baksam, kā arī J. Hendriksa un E. Mucenieka ekipāžai – 40, D. Vilemsenam – 32, Stjuartam Braunam no Lielbritānijas, kas pērn izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā, – 28.

Šīs nedēļas nogalē, 12. aprīlī, Francijas trasē Kastelno de Levis notiks sacīkšu otrais posms. Atkal atcelts ceturtais posms, kas bija paredzēts Ukrainas pilsētā Čerņivcā. Mūsu Elviju Mucenieku Latvijā šogad redzēsim divas reizes – pasaules čempionāta septītajā posmā 7. jūnijā Pīlādžu motokrosa trasē Stelpē un 9. augustā Ķegumā.