Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Multiplās sklerozes asociācijas Bauskas nodaļa svin 20 gadu jubileju 5

Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas (LMSA) Bauskas nodaļas 20 gadu jubilejas pasākuma dalībnieki sestdien, 21. maijā, pulcējās Bauskas pilī.

Nodaļas vadītāja Ženija Stunda, uzrunājot sanākušos, atgādināja, ka tieši pirms divdesmit gadiem, 1996. gada 21. maijā, pirmo reizi sanākuši kopā Bauskas slimnīcas telpās. Kopš tā laika viņa arī pilda uzticēto pienākumu un vada Bauskas nodaļu. Līdzās organizatoriskajam darbam Ž. Stunda gādā par nodaļas biedru labsajūtu, meklē atbalstītājus, lai dotos plānotajās ekskursijās. Finansiālu artavu nevalstiskajai organizācijai regulāri sniedz pašvaldība, palīdz zemnieki un uzņēmēji. Līdzcilvēku atsaucība, kā arī nodaļas biedru smaids pēc palīdzības saņemšanas un izdevušās ekskursijas ir dzinējspēks, kas Ženijai liek atkal iet un rūpēties.

«Ženija ir ļoti sirsnīga. Nevaru iedomāties, kā es bez viņas enerģijas un izdarības būtu izdzīvojusi. Viņa mums organizē ekskursijas, ļaujot iepazīt tuvas un tālas vietas Latvijā. Ženija regulāri dodas uz pašvaldību, pie uzņēmējiem, stāsta par multiplās sklerozes slimniekiem, aicina palīdzēt. Viņai līdzcilvēki notic, un tas ir lieliski,» par organizācijas vadītāju «Bauskas Dzīvei» pastāstīja baušķeniece Aija Černovska. Viņa ir viena no trim asociācijas biedriem, kas tajā darbojas kopš 1996. gada.

LMSA valdes pārstāve Skaidrīte Beitlere uzsvēra, ka svarīga loma domubiedru, slimības skarto cilvēku pulcēšanā ir nodaļas vadītājam. Baušķeniekiem ir paveicies, ka viņiem ir tāda Ženija Stunda. «Mums ir sešpadsmit nodaļas, kuru vadītāji ļoti cenšas šo pienākumu pildīt no sirds un godprātīgi. Negribot nevienu noliegt, es tomēr nebaidos apgalvot, ka Ženija Bauskā ir visenerģiskākā, izdarīgākā, sirsnīgākā. Lai arī viņai pašai netrūkst savu likstu, kopīgu problēmu risināšanā esmu vienmēr uz Ženiju paļāvusies,» teic S. Beitlere.

Baušķenieces pašaizliedzība nav palikusi nepamanīta. Līdzcilvēki rosinājuši Ž. Stundai piešķirt pašvaldības apbalvojumu. Nodaļas jubilejas pasākumā Bauskas pilī to viņai pasniedza novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Līdz ar godarakstu Ž. Stunda saņēma naudas balvu. «Bauskas Dzīve» atgādina, ka 2005. gadā Ž. Stunda tika sumināta TV3 akcijā «Latvijas lepnums».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

nu gan

Nu nav viņa nekāds labais cilvēks..Un šitas tiešām ir šovs..Bet, lai jau tantukam tiek..

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 11:10

Vista

Šajā sabiedrībā ar labumu tālu netiksi,ātri noknābs.

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 16:53

Vietējās ziņas