Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūsas HES var radīt problēmas Ceraukstes pagastam 16

Saistībā ar gaidāmo Mūsas hidroelektrostacijas (HES) ietekmes uz vidi nākotnē sabiedrisko apspriešanu Ceraukstē pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis 14. aprīļa rītā aplūkoja vietas Mūsas upes krastā, kuras varētu skart iespējamā HES būve. Kopā ar vienu no zemes īpašniekiem Vitautu Dzeni aplūkojot vietu, kur upi šķērsotu pārbrauktuve, radās dažādas pārdomas. Vitauts Dzenis pastāstīja, ka SIA «Mūsas straume» ir interesējusies par viņa zemesgabalu, kurš atrodas pie krasta šajā posmā. Iespējams, tas saistīts ar iespējamu stāvkrasta norakšanu, lai iegūtu zemi upes uzbērumam un reizē arī izlīdzinātu ceļa līmeni. Lai dabūtu nepieciešamo brauktuves slīpuma leņķi, nāktos ievērojami padziļināt ceļu, kas skartu arī blakus esošos zemes īpašumus. Stāsta Viesturs Janševskis: «Asfaltētais ceļa posms no A-7 šosejas līdz Mūsas upei pašlaik tiek minimāli izmantots, tāpēc ir labā stāvoklī. Bet ceļš nav paredzēts lielām kravām, ja slodze palielināsies, to ātri sabojās.» Vitauts Dzenis labi atceras, kāds projekts bija paredzēts: «Padomju laika projektā applūdināmā platība bija domāta 130 hektāru, ūdens līmeni paaugstinot par četriem metriem. Lielākā daļa applūstošo platību būtu pļavas Lietuvas teritorijā. Tagad HES radīs tikai lielas problēmas videi un mēs vēl par to maksāsim dubulto elektroenerģijas tarifu.» Turklāt lielas šaubas rada pašreizējās tilta konstrukcijas, kuras jau ir nostāvējušas 30 gadu un nav tikušas apkoptas šajā laika posmā. SIA «Mūsas straume» sabiedriskās apspriešanas konsultants Valdis Felsbergs uzskata, ka gan Ceraukstē, gan Uzvarā sapulcēs izdosies kliedēt šaubas par Mūsas HES lietderību. Spriežot pēc pašreizējās iedzīvotāju reakcijas, SIA «Mūsas straume» pārstāvjiem nāksies saskarties ar ievērojamu pretestību, vismaz Ceraukstes pagasta sapulcē noteikti.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

BirePreomebic

escapes would be thr jem r ekingwolfcspl1 ces q wuc n
! Country-houses on fnb r jsp q kun q nmu c eim c bpj l utm x znt z kwr v ptp o jii

pirms 5 gadiem, 2012.11.06 10:54

Visitor

Vai kads var man paskaidrot dazas nesaprotamas lietas ? Pirmkart - ko nozime dubultais elektroenergijas tarifs ??? Viennozimigi , tas ir izdevigs tikai privatajam elektroenergijas razotajam , bet , kada jega no ta ir Latvenergo , valstij un iedzivotajiem ? Vai tas dubultais tarifs ieguva likumigo speku sakara ar to , ka dazi manigi politiki sashemoja sev un sev pietuvinatam personam so privata biznesa novirzienu ?Neticu , ka Latvenergo tisa prata strada ar zaudejumiem. Acimredzot , par visu maksa iedzivotaji. Otrs jautajums - ko nozime teikums " Savulaik valsts pardeva zemi privatam investoram , solot, ka uz tas vares buvet HES" ? Tas tads visparigs jedziens -valsts solija . Konkreti , kura persona parstaveja valsti ???

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 13:55

Non Grata

Zivs.
No ta ka vinu uzbuves ari letaka neklus. Ko no ta vispar parejie iegust? Vienigi tiltu(ja tadu uzcels)
Pats laikam nedzivo ne tuvuma tam, ja jau tev nemaz nesatrauc ka apkartne lidz ar to nevienas normalas peldvietas lidz ar to vairs nebus. Pats gribetu tadam blakus dzivot- diezin vai!
Par darbiniekiem- kur rakstits ka cels vietejie?

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 12:59

zivs

klausies Oskar hesa būvēšanā vien būs iesaistīti n skaits cilvēku kaut vai diviem pēs tam būs darbs tas arī ir labi tie divi pabaros vēl vairākus cilvēkus elektrība lētāka nepaliks no tā ka hesu neuzbūvēs

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 12:15

Es

Cienījamie iedzīvotāji pie Mūsas upes! Izlasiet internetā, kādas upes ir no HESA uz leju. Vai arī mēs vēlētos turpmāk dzīvot pie šādas upes līdz pat Bauskai?Cik zinu, Ceraukstes pagasta plānojumā NAV paredzēts būvēt uz Mūsas upes nekādus HESUS! Cīnīsimies pret šo "monstru"kopā!

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 10:54

Oskars

Zivs, cik darba vietas būtu tajā hesā? Divas?
Nodokļi valstij? kura iepirks no viņiem elektrību par dubultu tarifu!....
ja smadzenes ir , tad pakustini un padomā....

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 10:45

Oskars

Vai tas idiots, kurš neminēja savu vārdu un rakstīja par elektrības atslēgšanu zin, no kādiem līdzekļiem viņiem maksās divreiz vairāk, nekā mēs maksājam par elektrību???

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 10:31

zivs

šitādi dabas aizstāvjii bija pāris gadus atpakaļ pret papīra rūpnīcas celtniecību kas būtu devusi darba vietas nodokļus a kas tagad rūpnīcu uzcēla citā valstī ar sakoptu vidi paēdis nebūsi mums neko nevajag tikai kur lai valsts ņem nodokļus un mēs bezdarbnieki darbu ja mēs neko neļaujam būvēt un radīt darba vietas

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 09:40

Atslēgt elektrību visiem tiem kam HES nav vajadzīgs, ja reiz viņiem to nevajag.
Tie bļāvēji arī lieto elektrību tik neprasa no kurienes tā nāk.

pirms 8 gadiem, 2010.04.15 09:00

Non grata

Ne tikai par vidi seit ir runa, bet ari par tiem kuriem apkart sim ,,projektam,, bus jadzivo. Diez cik no siem ,,progresivajiem domatajiem,, butu ar mieru dzivot pie Rigas hesa piemeram.
Tas ka celajiem ir pie kajas ir skaidrs- ne jau viniem tam tuvuma jadzivo.
Daudziem Latviesiem ar vidi ir uz jus, un diemzel daudzi ir ka ezelisi kuri talak par deguna prieksa pakarinato burkanu neredz. Saubos vai rendzers un hyt maz tuvuma uzturas sim ,,piemineklim,, varbut pat nezin kur tas atrodas, bet gudri runat ka napaleoni gan redz prot.
Paraksti gadus 2 atpakal jau tika vakti un tie skaidri paradija ka apkartejie ir pret.

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 22:52

Peacemaker to rendzers

Kaut kā nespēju sasaistīt vārdus HES un progress!!! Esmu pret šo projektu, jo viss, kas no tā var sanākt - Kāds kļūs bagāts (maksās jau, protams, Latvenergo klienti) un Mūsas vietā - kārtējā Smirdupīte!

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 22:38

Jānis

Rendzers, hyt
Jūs laikam arī esat tie kas tos sūdus taisa un lien iekšā!
Ja neesat spējīgi normāli spriest, tad nespamojiet šeit!

HES nav un nebūs, man ir daudz argumentu!

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 22:36

hyt

Taisnība, pilnaS MALAS UN GRĀVJI PIEMĒTĀTI, TAD NEVIENS NESŪDZAS PAR DABAS PIEMĒSLOŠANU!!!

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 20:26

hyt

Taisnība, pilnaS MALAS UN GRĀVJI PIEMĒTĀTI, TAD NEVIENS NESŪDZAS PAR DABAS PIEMĒSLOŠANU!!!

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 20:25

Rendzers

Vide vide vide! Kops kura laika Latvietim ruup apkarteja vide? Visas gravmalas un mezi pilni ar atkritumiem, bet tani pasa laika progresam sakam nee! Sezam ka sunni uz siena kaudzes un lienam dzilaak suudos!

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 19:20

Non Grata

Pretestiba butu vel lielaka, ja apspriesanu nerikotu darbdienas kad liela dala tomer strada, bet gan piemeram sestdiena, tad tur nekadas saubas nespetu kliedet.

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 15:42

Vietējās ziņas