Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Mūsas straume» neatmet cerības par Mūsas hesu 22

14. aprīlī Ceraukstes pagasta pārvaldē un 15. aprīlī Uzvaras vidusskolā plānota Mūsas HES ietekmes uz vidi nākotnē sabiedriskā apspriešana.SIA «Mūsas straume» atkal piedāvā izvērtēt iespējamās hidroelektrostacijas izbūvi uz Mūsas upes. Tiek piedāvāts paaugstināt pašreizējo līmeni par diviem metriem, reizē veidojot arī uzbērumu, kas savienotu Uzvaras ciematu ar otru upes krastu. Mūsas HES maksimālā jauda nepārsniegtu vienu megavatu, un applūdināmās teritorijas būtu tikai Latvijas pusē. 20 hektāru ūdenskrātuves platības veidotu pašreizējā upes gultne, bet 15 hektāri tiktu papildus applūdināti. Vides inženieru maģistrs Valērijs Gabrāns uzskata, ka jaunais projekts ievērojami neko nemainīs: «Ja upi aizdambēs, neatkarīgi no apstākļiem būs zaudējums ekoloģiskajā jomā. Vimbai vienalga, cik metrus paceļ ūdens līmeni, - viņa vienalga netiks pāri. Zivju ceļš kā tāds nekur nedarbojas. Kāpēc lai Mūsā tas būtu izņēmums?»Samazinātos arī izejošā ledus apjoms. Pašreiz ledus iešana sākas tikai astoņus kilometrus no Latvijas robežas, jo Lietuvas teritorijā uzbūvētajā dambju kaskādē ledus izkūst. Izveidojot HES, ledus iešana tagad sāksies pie Uzvaras ciemata un dabiskā upes pašattīrīšanās nenotiks. Jāņem vērā, ka šī apspriede nav galīgā apspriešana un lēmuma pieņemšana. Būtiskākais jautājums - ko lems vietējā pašvaldība - Bauskas novads? Ietekmes uz vidi novērtējumam ir tikai rekomendējošs raksturs.  Valērijs Gabrāns atgādina, ka šo projektu vairākas reizes viena pašvaldība ir noraidījusi. Viņš saka: «Vislielākā ietekme no šī dambja būs Bauskas pilsētai. Gailīšu pagastam šis iespaids būs ievērojami mazāks. Upe ātrāk aizaugs, un ledus iziešana to maz tīrīs. Pirmos trīs gadus makšķerniekiem pavasarī būs «Klondaika», bet vimbām nebūs, kur nārstot, un katru gadu to būs mazāk.»Noteikti, ka Uzvaras ciemata un Gailīšu pagasta iedzīvotājiem liels ieguvums varētu būt tilts pār Mūsu, bet otra medaļas puse noteikti ir upes ekoloģiskā situācija. Gaidāms, ka abas apspriešanas reizes ļaus iegūt atbalsta punktus, uz kuru pamata lēmumu nāksies pieņemt Bauskas novada domes deputātiem. «Bauskas Dzīve» šonedēļ publicēs gan Bauskas novada amatpersonu, gan SIA «Mūsas straume» pārstāvju, gan arī citu cilvēku viedokļus saistībā ar atkārtoto Mūsas HES būves apspriešanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Jānis

Tādi mēs esam, tie Latvijas pilsoņi...
"...man ar to upi nav nekāda sakara, lai tik būvē!"
Sabojāt var ļoti ātri, atgriezt - nekad...

Varbūt, tie kas ir PAR, es sākšu pie Jūsu mājām būvēt atkritumu pārstrādes kompleksu! Pēc jaunākajiem Eiropas standartiem! Būs arī darbavietas, vairāk nekā divas!!!
Ko teiksiet? Es vel izbūvēšu jaunu ceļu no Bauskas, lai gan atkritumiem, gan Jums būtu labāk nokļūt uz Uzvaru!!!

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 10:47

Jānis

Aija, Tu ko ar kājām, pa brikšņiem brien uz Bausku, ka Tev ceļš Uzvara - Bauska neapmierina?

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 10:39

Par darbavietām...
Cilvēki krīzes rezultātā ir gatavi pieņemt jebkuru, pat visneticamāko piedāvājumu...
Vismaz celtniekiem būs mazliet darbs! :) Vai TU, celtniek, tiksi pie tā darba???
Vai Jūs maz apzinaties sekas jūsu bezatbildīgajiem spriedelējumiem?

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 10:35

Jānis

Vai kāds maz atceras, kad šis tilts ir būvēts???
Un tagad kāds atļaujas apgalvot, ka tur viss darbosies pēc jaunākajiem Eiropas standartiem...
Nav smieklīgi???

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 10:29

Jānis

Par vides sakārtošanu pie šī monstra...
Jūs sakat, ka sakārtos vidi, šie HES īpašnieki???
Cik ilgi jau šis nepabeigtais tilts pieder SIA Mūsas straume?
Vai tad savs īpašums nav jātur kārtībā? Kādēļ tagad tur nav sakārtots? Kādēļ uz nepabeigtās būves var brīvi piekļūt jebkurš? Kādēļ tilta margas ir vietām ar caurumiem?
Paldies dievam, neviens bērns tur vel nav iegāzies, lai gan tā ir populāra vieta kur bērniem braukāt ar velosipēdiem un kvadrocilkiem...

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 10:27

Dagnija

Lejpus plānotās Hes atrodas manas mātes māja. Nu negribu es vasarā redzēt mazu tērcīti plūstam! Gadu simteņos upe izveidojusi savu gultni, kāpēc mums tas viss jāsagrauj. Tik daudz reižu veiklajiem "biznesmenīšiem" pateikts "nē". Bet tā lielā alkatība, valsts atbalstītais "rekets" dara savu. Un tiem dižajiem atbalstītājiem es gribu pateikt, nu nebūsiet jūs to divu darbinieku sarakstā! Un vide būs sakārtota? Jāsmejas, vienīgi varbūt viņu privātīpašumā. Viņiem ir vienalga, kas būs, ka tik nauda ripo ķešā. Un no Raiņa jau tagad sportisti var atbraukt pāri Mūsas tiltam. Sportot gribētājiem tas nav liels attālums.
Ar "zivs" seklo prātiņu mēs tālāk netiksim - ne mana cūka, ne mana druva. Skumji man paliek par šādiem tukšiem ļautiņiem. Bet kā būs taviem bērniem, mazbērniem?

pirms 8 gadiem, 2010.04.14 10:03

Par

Lai ceļ, pietiks māžoties, dzīve iet uz priekšu, arī tehnoloģijas attīstās, jau tā esam atpalikušā nostūrī, nekas nenotiek, paši maz kur piedalāmies, tikai gaudojam un sūdzamies par katru nieku aīi, bet paši neko nedaram, vai ar;i par visu prasam naudu. Un tie lielie "dabas mīlotāji "arī. Un Raiņa jaunieši varēs braukt sportot un iet mūsu vidusskolā.

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 22:41

nezinītis

Pilnīgs sviests, kā var būt par? Plānprātiņi, tie kuri par, pabraukājiet pa Latviju un apskatieties kas notiek uz Braslas, Rēzeknes, Vaidavas. Ir divi" labumi", galvenie-slāpst zivis, naudas mazgātāju kabatas pildās ar skanošo. Kādas tur darba vietas, pāris cilvēku, tie paši uz vietas ir tikai tad kad jāparegulē slūžas.
Par to sakārtošanu. Nu tad 24. taisiet talku un sakārtojiet, kas tur tik briesmīgs jākārto?

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 21:21

Non Grata

Labums? Diez kads?
Darba vietas-iespejams paris.
Noklusana uz liela cela- nu solits maka nekrit, reiz kads lielveikals solija bauska diki atstat un sakopt. Tagad neka nezin.
Vienigais labums ir vienigi ta ipasniekam- klus par kadu strekiti bagataks.
Aizsprosta vietu var sakartot vel labak- to parodiju vienkarsi nojaucot.
Kad pasu berniem nebus kur normali peldeties un naksies bities ka tik neielien tur peldeties, tad jau bus par velu.

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 17:41

jokainis

Lai būvē, vismaz sakārtos pašreizējo aizsprosta vietu. Nebūs vairs ar brikšņiem aizaugušas bedres un briesmīgs nesakopts betona un metāla monstrs.

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 17:02

Tas ka mēs visi katru dienu braukājam ar automašīnām ieskaitot Gabrānu, tas vidi
nepiesārņo.Atstājam un noskalojam aiz sevis atkritumus katru dienu, tas vidi nepiesārņo.
Lietojam sadzīves ķīmiju, tas vidi nepiesārņo. Kas viss šis ir salīdzinājumā ar vienu un
pie tam nelielu, lietderīgu hesu. Pat Iecavas upītē ir hess, bet tur vēl neviens nav
nosprādzis un zivis kā makšķerēja tā makšķerē. Un tie dabas mīļotāji lai aizdodas līdz tai hesa teritorijai un kaut reizi satīra to upes malu un izdzenā auto mazgātājus kas aiz sevis atstāj
iepriekš minētos atkritumus, kas dabu nepiesārņo.

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 15:13

Aija

Lai ceļ, būs cilvēkiem darba vietas, labāka nokļūšana uz lielā ceļa, citādi esam iesprostoti kā maisā. attīstībai jābūt, beidzot to čukņu pie upes varbūt arī sakārtos, tā tur kaklu var nolauzt. Zivis būtu mazākā problēma, ne mēs tās ķeram ne ēdam.

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 14:53

Aija

Lai ceļ, būs cilvēkiem darba vietas, labāka nokļūšana uz lielā ceļa, citādi esam iesprostoti kā maisā. attīstībai jābūt, beidzot to čukņu pie upes varbūt arī sakārtos, tā tur kaklu var nolauzt. Zivis būtu mazākā problēma, ne mēs tās ķeram ne ēdam.

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 14:52

zivs

man nekas nav pretī lai ceļ būs kādu brīdi kur strādāt es tās vimbas ne ķeru ne ēdu gudri runā videi kaitēs lai uzbūvē tad redzēs mums neko nevajag tikai bļaujam ka nav darba

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 14:15

Jānis

cilvēks,
ja gribi runāt par lietu, tad vismaz savu vārdu atklāj!
Tev ir fakti? Man tādi ir!!!

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 14:06

Non Grata

Mani visvairak fascine tas, ka paris reizes sim projektam jau pateikts NE. Gan no Pagasta, gan to iedzivotaju puses.Bet vienalga, macas ka lietuvens virsu....
Zaudejumi ne tikai dabai- Butiba normala peldvieta nebus ne Uzvara, ne ka var spriest, ari Bauska...
Savlaik staburags nogrima- gremdesim vel kaut ko....?

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 13:14

disidents

īpašnieki grib pelnīt naudu.jo Latvijā ir visaugstākie elektro iepirkuma tarifi nekā Somijā un citās kaimiņvalstīs [laikraksts diena]. īpašniekiem pie kājas kas būs ar mūsas upi virs un zem aizsprosta.runa par tiltu ir tikai siera pika peles slazdam. te vitā būs sauklis, ka katrs litrs ūdens, kas plūst garām turbīnām nes zaudējumus.

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 12:39

cilveks

Atradies dabas aizstavis, nekas slikts arii nenotiks ja cels to hesu, pats met papirus kur pagadas un tagad telo dabas aiztaavi un ik gadu ja pats nesu meslojis Latvija aicina uz talku staigat gar gravmalam lasit kautkaadas piemistas pudeles un vel nez ko lai lasa tadi ka tu kas pasi arii meslo

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 11:51

Naudas atmazgātāju bizness atkal taisās zelt....

pirms 8 gadiem, 2010.04.13 10:18

Vietējās ziņas