Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūspuses dejotāji piedalīsies koncertuzvedumā Mežaparkā 4

Bauskas kultūras centra tautas deju ansamblis (TDA) «Jandāls» un Īslīces vidējās paaudzes deju kopa «Līdums» aktīvi sāk gatavoties pasākumam «Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014».

Vasarā Mežaparka Lielajā estrādē mūspuses dejotāji piedalīsies koncertuzvedumā «Lec, saulīte!».

Lieluzvedumā 21. un 22. jūnijā iesaistīsies 2500 dejotāji – labākie no Latvijas lielās deju saimes, tā minēts pasākuma programmā. Koncertā uzstāsies jauniešu kori, folkloras kopas, solisti un pavadošie sastāvi.

Uzvedumā uzstāsies visi Latvijas 32 jauniešu A grupas kolektīvi un no vidējās paaudzes D grupas kolektīviem tie, kuri pērnā gada deju skatē rādīja izcilu sniegumu, iegūstot augstākās pakāpes diplomus.

Sestdien un svētdien, 1. un 2. februārī, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā dejotājiem notiks kopmēģinājumi un piecu jaunu deju apgūšana dažu stundu laikā. Vienlaikus jaunās dejas mācīsies desmit kolektīvi, tāpēc mēģinājumi izkārtoti no plkst. 8 līdz 22. Nākamie visu dalībnieku kopmēģinājumi paredzēti maija pēdējos un jūnija pirmajos datumos.
TDA «Jandāls» vadītāja Tamāra Ļisovcova atklāj, ka dejas būs sarežģītas, jo to autori ir Latvijā zināmie deju horeogrāfi Jānis Ērglis, Jānis Purviņš un Agris Daņiļevičs.

Tomēr viņa piebilst: «Esam gatavi šim izaicinājumam. Pēc dzirdētā un redzētā šķiet, ka uzvedums būs fantastisks.» Viņa stāsta, ka dejotāji mērķtiecīgi sākuši gatavoties šim interesantajam piedzīvojumam. «Domāju, ka neviens dejotājs nenožēlos, ka ir piedalījies, bet izjutīs tieši pretējas emocijas,» piebilst Tamāra Ļisovcova.

Līdzīgās domās ir deju kopas «Līdums» dejotāja Aiga Baltalksne. «Pirms kāda laika nevarējām iedomāties, ka mums būs tas gods dejot tik grandiozā pasākumā pašā Mežaparka estrādē,» teic kolektīva prezidente.

Mežaparkā dejotāji uz skatuves izdzīvos stāstu par latviešu Līgonakti un tās tradīcijām. Koncertā parādīsies aplīgošana, vainagu pīšana, māju un lopu pušķošana, ugunskuru kuršana, pirtī iešana, auglības skrējiens, buršanās, papardes zieda meklēšana un vēl citas tradīcijas, kas padara to par gada enerģētiski spēcīgāko nakti.

«Pasākuma viesi uz brīdi nonāks gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituāla pasaulē, vērojot to no mūsdienu cilvēka skatpunkta,» tā minēts koncerta aprakstā.

Ir paredzēts, ka vietā, kur ierasti estrādē atrodas koris, būs skatītāju soli, bet pārējo laukumu aizņems dejotāji, stāsta T. Ļisovcova. Ar pasākuma māksliniecisko ideju viņa iepazinās vadītājiem rīkotajā seminārā. «Iedziļinoties uzveduma konceptā, skudriņas skrien pār kauliem. Tas būs kas līdz šim nebijis,» spriež A. Baltalksne.

Lieluzveduma tapšanā piedalās mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, režisors Elmārs Seņkovs, scenārija autore Rasa Bugavičute, libreta autore Nora Ikstena, muzikālais vadītājs Raimonds Tiguls, scenogrāfs Reinis Suhanovs.

Kultūras ministrijas mājaslapā lasāms, ka uzvedums ir viens no daudzajiem projekta «Rīga 2014» pasākumiem. Visu aktivitāšu kopējās izmaksas veido 17,13 miljonus latu jeb 24,37 miljonus eiro. Mazāk nekā trešdaļa no summas ir valsts finansējums, pārējos līdzekļus apgūs no citiem finanšu avotiem, piemēram, Eiropas Savienības fondiem, īpaši Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Sociālā fonda, ES atbalsta programmas «Kultūra» un sponsoru finansējumiem.

Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir izveidots, lai veicinātu Eiropas tautu tuvināšanos. Šo iniciatīvu sāka Eiropas Savienības Padome 1985. gadā. Pasākuma galvenais mērķis ir uzsvērt Eiropas kultūru bagātību, daudzveidību un kopīgās iezīmes, kā arī veicināt labāku savstarpēju sapratni Eiropas pilsoņu vidū.

Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu katru gadu iegūst divas Eiropas pilsētas. Šogad līdztekus Rīgai Eiropas kultūras galvaspilsēta ir Zviedrijas pilsēta Ūmeo.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

citpusnieks

Mūspusnieki dies divu pēcpušu augstumā.

pirms 4 gadiem, 2014.01.31 12:31

es

dejos dejos ar to egles sakni! :D

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 10:50

Vietējās ziņas