Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūspuses mediķi nav varējuši izpildīt 13 noteiktos kvalitātes kritērijus 12

Ģimenes ārstiem noteiktos 13 kvalitātes kritērijus pērn Latvijā izpildījuši astoņi mediķi, vienlaikus pieaudzis to skaits, kas izpildījuši vismaz sešus kritērijus, bet samazinājies nevienu kritēriju neizpildījušo ārstu skaits, secinājis Nacionālais veselības dienests (NVD). Mūspusē labākos 2016. gada darba kvalitātes rezultātus, izpildot desmit kvalitātes kritērijus, sasniegušas divas ģimenes ārstes – Ilze Kukute un Sandra Lapsa-Ārente, informēja NVD pārstāve Evija Štālberga.
 
Viņa atklāja, ka deviņus kvalitātes kritērijus uzrādījusi Bauskas novada mediķe Inta Lagzdiņa, savukārt astoņus kvalitātes kritērijus izpildījušas dakteres Ārija Zirne, Lija Krūmiņa, Ilze Vaičekone un Aija Jurova.

Kopumā no 27 Rundāles, Iecavas, Bauskas, Vecumnieku novadā praktizējošiem ģimenes ārstiem piecus un vairāk kvalitātes kritērijus ir izpildījuši 16 mediķi.

E. Štālberga paskaidroja, ka NVD vērtē tādus ģimenes ārstu darba kvalitātes kritērijus kā profilakses īstenošana, bērnu aprūpe, hronisko pacientu aprūpe, praksē reģistrēto pacientu dalība valsts organizētajās vēža agrīnās diagnostikas pārbaudēs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie ģimenes ārsta pacientiem, ja izsaukuma rezultātā pacients nav ticis ievietots slimnīcā, kā arī ģimenes daktera veikto manipulāciju daudzveidība.

Ģimenes ārstiem nosūtīti novērtēšanas rezultāti un pārskaitīti maksājumi par gada darba kvalitāti atbilstīgi novērtējuma rezultātiem. Ikgadējais kvalitātes maksājums ir daļa no kopējā finansējuma, kuru ģimenes ārsti saņem no valsts prakses darbības nodrošināšanai un valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai. Kvalitātes kritēriji ieviesti 2013. gadā, lai pilnveidotu ģimenes ārstu prakšu darbu, kā arī motivētu dakterus aktīvāk iesaistīties pacientu profilaksē un aprūpē, norāda NVD.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

mjāā

Skaisti! Tad sanāk, ka lielākā daļa mediķu nemaz nav tik profesionāli, kā pašiem šķiet!:))

pirms gada, 2017.05.18 10:30

mīļais mjāa,

Ar profesionalitāti tam gan nu nav nekāda saistība, papīru aizpilde un praktiskā darbība ir divas dažādas lietas.

pirms gada, 2017.05.18 14:03

Esnomalas

Bauskas dzīves redakcija! Pārstājiet dzēst dr.Lapsai neglaimojošus komentārus! No tā viņas attieksme pret pacientiem nemainīsies...

pirms gada, 2017.05.18 13:17

dszfg

Virsraksts tendenciozs un neprofesionāls, neiedziļinoties tēmā.

Ja pareizi sapratu no interneta:
vērtēti tādi ģimenes ārstu darba kvalitātes kritēriji kā profilakses īstenošana, bērnu aprūpe, hronisko pacientu aprūpe, praksē reģistrēto pacientu dalība valsts organizētajās vēža agrīnās diagnostikas pārbaudēs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie ģimenes ārsta pacientiem, ja izsaukuma rezultātā pacients nav ticis ievietots slimnīcā, kā arī ģimenes ārsta veikto manipulāciju daudzveidība.

Respektīvi, ja bērnus neapkalpo un daudz pensionāru, tad visi kritēriji nemaz nevar būt izpildīti, taču tas nenozīmē, ka ārsts nekvalitatīvi strādā.

pirms gada, 2017.05.18 13:23

durakiem

tā jau to ārstu maz palicis un jūs vēl rejaties

pirms gada, 2017.05.18 15:52

Dr. Visatļautība

Ģimenes ārstu prakšu darbībā ir novērojama visatļautība, bezatbildība un nesodāmības sajūta gan no pacientu, respektīvi klientu, viedokļa, gan no darbību regulējošo MK noteikumu, Ārtsniecības likuma interpretācijas viedokļa. Neesmu jurists, bet man nav saprotama šādu jautājumu kārtība, kuru sakārtot necenšas ne NVD, SPKC, VM un VID. Runa ir par ārstu palīgiem, kuriem esot „akūti” zemas algas. Protams paši klusē, bet neesmu dzirdējis diskusiju par šādū tēmu:
1. Nodokļu maksātāji, pacienti ir ģim.ārstu klienti un darba devēji, no viņu soc.iemaksām ir atkarīga ārstu alga. Te parādās dubultā morāle, jo daļa ģim.ārstu strādā kā pašnodarbinātas personas, neveicot pilna apmēra soc.iemaksas. Turklāt, kā pašnodarbinātas personas ārsts praksē pieņem darbā ārsta palīgu un rekomendē viņam pašam reģistrēties kā pašnodarbinātam, tādējādi saņemot uz rokas vairāk, soc.iemaksas atstājot otrā plānā. Kas tas tāds ir? Tad, ģimenes ārstam arī varbūt rēķināt algu no tā, cik viņu praksē uzskaitē esošie pacienti samaksā soc.iemaksas?
2. Ārstu palīgu algu nosaka MK noteikumi un to ārstu praksēm 100% līdzfinansē NVD (bruto) un kurā esot iekļauta arī darba devejā soc.iemaksu likme. Kā tas var būt? Kur skatās VM un VID? Ārsts ir tāds pats darba devējs kā citi vai īpaša kārta?
3. Ģimenes ārsts saņem no NVD atsevišķu līdzmaksājumu par reģistratora f-ciju veikšanu. Praktiski to dara ārsta palīgs. Tikai retos gadījumos ārsta palīgs saņem piemaksu no ārsta par šo darbu veikšanu. Un atkal viss godīgi.
4. Kur paliek piemaksas ārsta palīgiem par maksas pacientu apkalpošanu? Ārstu praksēm ir ienākumi no pacientu iemaksām.. Ārstu palīgiem nekas no tā.
5. Daļa no kvalitātes kritēriju izpildes ir atkarīga no ārstu palīgiem. Taču ārstu palīgiem piemaksa par kritēriju izpildi neseko.
6. Ārstu prakses bieži nav pieejamas, atrašanās vieta un infrastruktūra neatbilst MK not.
7. Farmācijas biznesa piešķirtie labumi, zāļu lobijs un pateicības..
Un tā varētu skaitīt vēl ilgi.. lielo ģimenes ārstu prakšu ārsti, kuri ir reizē arī tās īpašnieki, dzīvo un saņem ļoti labi. Bauskasdzīve varētu nopublicēt kādas ārstu prakses atskaiti, kuru tie sniedz NVD. Esmu prasījis, neviens man tādu nav izsniedzis. Kamēr veselības nozare netiks sakārtoa „no iekšienes”, izveidota efektīva pārvaldība un caurskatām līdzekļu izlietojums, ne centa vairs no budžeta līdzekļiem es nepiešķirtu.

pirms gada, 2017.05.18 16:02

.

Diezgan daudz informācijas. No pieredzes varu teikt, ka papīri vienmēr ir kārtībā. Kā jau minējāt NVD maksā ārstam konkrētu summu, lai ārsts var izmaksāt darba algu ārsta palīgam, ieskaitot visus nodokļus. Iesaku rakstīt oficiāli ministrijai, pievienojot izrakstus no Vida par nomaksātajiem nodokļiem, ar konkrētu jautājumu vai saņemtais atalgojums ir adekvāts. Ministrijai jāatbild mēneša laikā. Protams, atklāts jautājums vai anonimais ārsta palīgs ir gatavs uz to, ka ārsts tiks" izkratīts" iespējams arī sodīts, kas tieši vai netieši var atstāt iespaidu uz pašu ārsta palīgu.

pirms gada, 2017.05.18 20:17

Koridorā sēdētājs

Ļoti neapmierina Butules ārsta praksē sēdēsana koridorā. Tā nav uzgaidāmā telpa!

pirms gada, 2017.05.18 22:37

labi

Ka nesataisījies uz gulēšanu

pirms gada, 2017.05.19 12:16

paciente

ka tik ne tā.Pieraksts neeksistē,sēdi dzīvjā rindā un studē presi.Labi ,ka liela uzgaidāmā telpa.

pirms gada, 2017.05.23 21:17

Vietējās ziņas