Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūspuses novados slēpo trasēs, parkos, pa laukiem un upju krastos 12

Teju vienīgā speciāli izveidotā slēpošanas trase mūsu novados ir Bauskas novada Vecsaules pagasta Vecsaules silā. Tur, pateicoties baušķenieka Herberta Mucenieka uzņēmībai un neatlaidībai, tapušas pat vairākas trases.

«Ikvienam interesantam ir pieejamas divas vienu kilometru garas un viena trīs kilometrus gara trase. Ja ir vēlme mērot lielākus attālumus, papildus garākajai trasei var izmest vēl līkumu. Visi posmi ir iebraukāti ar sliedēm. Interesenti laipni aicināti baudīt ziemas priekus Vecsaulē,» aicina Herberts Mucenieks. Vecsaulē trases līkumojas cauri mežam, dodot arī estētisko baudījumu, un brīvdienās tur slēpotgribētāju netrūkst.

Kas līdzīgs ir ierīkots arī Iecavā. Iecavas novada veselības veicināšanas koordinators Ivars Jurbergs informēja, ka parkā ir izveidotas slēpošanas sliedes, vakaros itin bieži tur redzami šī sporta veida baudītāji.

Vecumnieku novada sporta darba organizators Ivars Sproģis «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka slēpotāji iecienījuši Vecā ezera teritoriju.

Savukārt Rundāles novadā slēpotāji manīti savu īpašumu teritorijā. «Cilvēki slēpo pa saviem zemesgabaliem māju tuvumā vai blakus laukiem. Speciālas trases Rundāles novadā mums nav,» tā Rundāles novada sporta nodaļas vadītāja Ieva Kirkila. Iedzīvotāji slēpo pat apkārt Rundāles pils ansamblim.

Tie, kuri slēpo, aicina nepostīt, neizstaigāt un neizbraukāt izveidotās sliedes vai iebraukātos maršrutus upju krastos, lauku apvidos vai parka teritorijās. Kā pastāstīja paši slēpotāji, bez sliedēm tāda «šļūkāšana» vien sanāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Slēpotāja

Paldies H. Muceniekam!!! Lai šim kungam super laba veselība, spēks un enerģija!!! Milzum liela pateicība un mīlestība!

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 16:10

klanos

Milzīgs paldies ūbelītei par silto tēju.

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 14:55

to klanos

būtu groks - tu varētu streipuļot !

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 16:01

pamēģināju

Jauks marķējums .Trases iebrauktas it kā ir, bet ne vairāk. Ar labu inventāru labāk nebraukt, var sabojāt.

pirms 2 gadiem, 2016.01.25 00:20

velreiz

Būtu labi, ja Bauskas pievārtē būtu iespēja slēpot arī darbdienu vakaros. Likvertenu silā - mēgināju, un vienīgais ko no tā guvu bija stress. Loti vajag apgaismotu trasi

pirms 2 gadiem, 2016.01.25 17:17

folka

Neej meitiņ viena pati mežā.....nebūs jāstreso...

pirms 2 gadiem, 2016.01.27 18:54

Herberts Mucenieks

SLĒPJU takas Vecsaules silā iekārtoju savām vajadzībām,lai tiktu vaļā no mūža gaitā iegūtām sporta un darba traumām.Ja ir gribētāji,tās,uzlabot un pilnveidot-dariet to-.Sils ir ''Valsts mežu īpašums''. TAKAS IR,BRĪVI IZMANTOJAMAS.

pirms 2 gadiem, 2016.01.26 17:21

I.

Piekrītu Herbertam, viņš nav nekāds trašu taisītājs, bet daudzi izmanto viņa izveidoto trasi un plena bonusus.Tie , kuri izmēģina šo trasi esiet tik labi un nekritizējiet, bet kaut ko paši izdariet.

pirms 2 gadiem, 2016.01.27 18:52

Slēpotāja

Bauskā slēpoju gar Mūsas upes krastu, sākot no Ķirbaksalas līdz Mūsas trasei, bet iemītās sliedes mūžīgi kāds vai nu izbradā, vai vēl trakāk, izbraukā ar kvadracikliem tā, ka paslēpot vairs nav iespējams!!!!!

pirms 2 gadiem, 2016.01.27 10:36

Vietējās ziņas