Mūsu novadu kārtslēcēji Latvijas čempionātā «paņem» pirmo trijnieku 4

Kuldīgas vieglatlētikas manēžā 20. un 21. februārī notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U18 un U20 vecuma grupām. Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada vieglatlēti izcīnījuši vairākas medaļas.

Visveiksmīgākais starts izdevies U20 vecuma grupā kārtslēkšanā. Pirmo un trešo vietu izcīnīja Vecumnieku novada domes sporta skolas vieglatlēti – Jānis Pakers uzvarēja ar rezultātu 3,3 metri, Endijs Vasiļjevs trešais, pārvarot 2,9 metru augstumu. Abus sportistus trenē Raivis Melgailis.

Otrajā vietā kārtslēkšanā baušķenieks Dāvis Kaufmanis, kurš pārstāv Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolu (BJSS), bet trenējas Murjāņu sporta ģimnāzijā pie Andra Eikena. Viņš pārvarēja 3,1 metra augstumu. Vēl D. Kaufmanis izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā ar rezultātu 13,13 metri.

60 metru distancē U20 vecuma grupā startēja pašlaik divi ātrākie Iecavas novada sporta skolas «Dartija» audzēkņi. Raitis Fomrats finālā bija ātrākais ar rezultātu 7,11 sekundes, savukārt Daniels Fjodorovs trešais ar rezultātu 7,17 sekundes. Abus trenē Dace Vizule.

Savukārt U18 grupā kārtējo zelta godalgu kārtslēkšanā izcīnīja Samanta Homiča no Vecumniekiem. Meitene trenējas Murjāņu Sporta ģimnāzijā trenera Igora Izotova vadībā un uzvarēja ar rezultātu 3,2 metri.

Otro vietu 60 metru barjerskrējienā izcīnīja baušķeniece, trenera Raivja Maķevica audzēkne Amanda Savicka – finālā viņa finišēja pēc 9,14 sekundēm. A. Savicka vēl startēja 300 un 60 metru distancēs, abās paliekot piektajā vietā. Līdz medaļām 60 metru barjerskrējienā pietrūka Bauskas novada BJSS audzēknim Emīlam Rūgumam – viņam ceturtā vieta, savukārt iecavnieks Edijs Lācis palika piektais.

Baušķenieki gan vispriecīgākie ir par panākumu 4x200 metru stafetes skrējienā, kur izcīnīta otrā vieta. Trenera Raivja Maķevica audzēkņi Einārs Lazdiņš, Roberts Gļauda, Emīls Rūgums un Haralds Ladusāns distanci beidza minūtē un 36,56 sekundēs.

Šajā nedēļas nogalē – 27. un 28. februārī – Kuldīgā notiks Latvijas vieglatlētikas čempionāts pieaugušajiem. Šajās sacīkstēs savus spēkus izmēģinās arī labākie no U18 un U20 vecuma grupu dalībniekiem.