Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā skatāma ekspozīcija «Sabiedriskā kārtība Bauskā 20. gadsimta pirmajā pusē»

Izmantojot Bauskas muzeja krājuma materiālus, savus un vēstures nodaļas vadītāja Aigara Urtāna pētījumus, muzeja speciāliste Agnija Ruhocka ir izveidojusi saistošu tematisku izstādi par galvenajām organizācijām – policiju, ugunsdzēsēju, aizsargu biedrību, kas 20. gadsimta pirmajā pusē Bauskā nodrošināja sabiedrisko kārtību. Ekspozīcija skatāma Bauskas muzejā līdz 1. oktobrim.

Pētniece Agnija Ruhocka skaidro: «Ekspozīcija tapa, apvienojot vairākus pētījumus. Izstādē ir atspoguļots cariskās Krievijas, Latvijas pirmās brīvvalsts, padomju okupācijas un vācu okupācijas periods. Uzraudzības dienestu pamatfunkcijas dažādās formācijās palika nemainīgas. Kopumā dzīve Bauskas apriņķī ritēja mierīgi, pārkāpumu bija diezgan maz. Visbiežāk notika sīkas zādzības, piemēram, kartupeļu piesavināšanās no kaimiņa pagraba. Ķildas un citus sabiedriskās kārtības pārkāpumus nereti izraisīja alkohola lietotāji, bet nenotika nopietni ceļu satiksmes negadījumi, jo personisko auto tikpat kā nebija. Pētot tā laika presi, redzam, ka neviens pārkāpējs publiskajā telpā nepalika anonīms – visi tika saukti pilnā vārdā un uzvārdā.»

Izklaidējošs elements jaunajā izstādē būs lekcija «Stiķi un niķi Bauskas apriņķī», kas muzejā notiks 20. septembrī pulksten 18. A. Ruhocka stāstīs par neparastiem un komiskiem atgadījumiem Bauskas apriņķa kārtības sargāšanas organizāciju ikdienā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas