Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju naktī Bauskas pilī rīkos "Ugunīgo nakti"

Muzeju naktī Bauskas pils muzejs organizē pasākumu "Ugunīga nakts Bauskas pilī", kura gaitā būs uguns šovi, triki un piedalīsies amatnieki, kas strādā ar uguni.

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna aģentūru LETA informēja, ka bezmaksas pasākuma laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar to amatnieku izstrādājumiem un darba demonstrāciju, kuri darbu tapšanas procesā izmanto uguni.

Noslēgumā būs uguns šovs, kurā skatāmas seno deju grupas "Galms" dejas ar uguni, Aleša Vokera triki ar uguni un pirotehniķa Ilmāra Āboliņa uguns kompozīcija. Pasākuma moto - "Ir pagājuši gadu tūkstoši kopš laika, kad cilvēks pieradināja uguni".

Bitēna informēja, ka muzeja ceremoniju zālē būs apskatāma Baibas Dumpes keramikas izstāde, kurā būs redzamas neolīta laikmeta un dzelzs laikmeta keramikas trauku rekonstrukcijas - agrais neolīts, Narvas kultūras keramika, ķemmes bedrīšu un auklas keramika, vidējā un vēlā dzelzs laikmeta darbi, Austrumlatvijas keramika un agrā ripas keramika.

Izstādi papildinās Vidzemes televīzijas operatora Kārļa Kumsāra veidota filma, kurā redzama dažādu laikmetu rekonstruēto keramikas podu gatavošanas un dedzināšanas process.

Apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi vaska sveču liešanai. Elīna Kūla-Braže un Māris Braže demonstrēs alvas rotu gatavošanu, Bauskas kalēju darbnīca "U&A" demonstrēs dzelzs kalšanas procesu, un Bauskas jaunsargi rādīs, kā ar kramu iegūst uguni.

Plkst.23 būs vērojams uguns šovs, kurā piedalīsies Bauskas pils seno deju grupa "Galms", Alešs Vokers un "Svētku aģentūras" pirotehniķis Ilmārs Āboliņš.

Līdztekus izklaides aktivitātēm apmeklētāju apskatei būs atvērtas Bauskas pils izstādes - "Tērps un rotas Kurzemes hercogistē 1562-1620", "Bauskas pils - militārs nocietinājums", vēstures ekspozīcija un Livonijas ordeņpils drupas ar skatu platformu centrālajā tornī.

Lai pasākums būtu krāšņāks, muzejs apmeklētājus aicina tērpties sarkanā apģērbā. "Priecāsimies, ja apmeklētāji būs piedomājuši pie sava tēla un būs darinājuši kādu īpašu tērpu par godu šim pasākumam," skaidroja Bitēna.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas