Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju naktī pārsteidz brīnumi un ikdienas ekspozīcija

Runājoša galva uz paplātes, zirgs, kas, iespējams, naktī arī dzied, un nebijis salūts virs senās Bauskas pils mūriem. Tās bija tikai dažas no aktivitātēm, kuras varēja izbaudīt Muzeju nakts apmeklētāji.

Sestdien, 20. maijā, dažas norises vietas apmeklēja arī «Bauskas Dzīve». Iecavnieki un viesi Grāfa laukumā sāka pulcēties jau krietni pirms pulksten septiņiem. Kurš bija izslāpis, varēja nobaudīt Normunda Labrenča no Ogres puses atvestos mājas vīnus. Izsalkumu remdēt varēja ar vietējo beķeru ceptajām maizītēm. Garīgo badu bija iespēja slāpēt, apskatot sporta un vēstures muzejā «Arhīvs» iekārtoto ekspozīciju «Iecava grāmatās».

«Dzelžu» tīkotājus sajūsmināja mototriālistu paraugdemonstrējumi, citi priecājās par atbraukušajiem motocikliem, no kuriem daudzi ir iecavnieku īpašums.

Netālu no rēcošajiem un spīdīgajiem dzelzs rumakiem pulks interesentu bija apstājis baušķenieku Gintu Rozi. Uz Iecavu viņš atvedis savus darbarīkus, lai apkaltu zirgu.

Gunita un Jānis Berkmaņi no Iecavas ieradās ar sešus gadus veco Fokusu. Kumeļam pakavu pašlaik nav, saimnieki teic, pa pļavu staigājot, zirgs bez tiem var iztikt. Taču, pa asfaltu ejot, pakavi nepieciešami.

Bauskas muzejā šogad nekas speciāli netika rīkots. Tādēļ kultūrizglītojošās telpas atnākušie apskatīja apmēram 15 minūtēs. Interesentus uzrunāja muzeja 70. gadadienai veltītā ekspozīcija, citi izpētīja Šauļu Eņģeļu muzeja direktora Ritisa Milkintisa kokgriezumus, vēl daži jūsmoja par Jāņa Salena tulpēm.

Līdzīgi kā pilsētas muzejā, arī Bauskas pilī vērojama nemitīga apmeklētāju plūsma. Šeit līdztekus pastāvīgās ekspozīcijas apskatei bija daži publiku sajūsminoši brīnumi.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas