Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūzikas skolā sākas jaunais mācību gads 1

Audzēkņu koncerts un nākamo skolēnu satrauktas sejas, jauni skolotāji un daudz ziedu. Tas viss raksturoja Bauskas mūzikas skolas jaunā mācību gada atklāšanas svinīgo sarīkojumu 2. septembra pēcpusdienā.

Nosaucot Bauskas mūzikas skolu par vienu no skanīgākajām novada izglītības iestādēm, domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks apliecināja, ka šī ir arī viena no straujāk augošajām skolām novadā. Izglītības iestādes vadītāja Anita Velmunska papildināja, ka šogad skolā mācīsies 184 audzēkņi. Viņu vidū būs 39 pirmklasnieki. 18 jaunieši gatavojas pavasarī absolvēt izglītības iestādi. Mūzikas pasaulē skolēnus ievada 25 pedagogi.

Skolas saimnieks Māris Sloka ar gandarījumu pavēstīja, ka vietējās firmas «Kvintets M» celtnieki šovasar labi pastrādājuši, veicot ēkas rekonstrukcijas pirmās kārtas darbus skolas pagrabstāvā. Ir plāni turpināt ēkas remontu, siltinot sienas un labojot jumtu. Viss atkarīgs no pašvaldības iespējām atvēlēt darbiem naudu.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» direktore neslēpa prieku, ka pēdējā dienā spējusi atrast jaunu ģitārspēles pasniedzēju. Viņa atzina, ka šī žanra skolotājus ieinteresēt darbam mazpilsētā ir teju neiespējami. Skolā šogad sāk strādāt četri jauni pedagogi, diviem šī būs pirmā patstāvīgā darba vieta. Izglītības iestādē sarūpēti vairāki jauni mūzikas instrumenti.

Rīdziniece Jana Aņisimova līdz šim vadījusi klavierspēles privātnodarbības. Skolotājas darbu Bauskā viņa uztver kā izaicinājumu. Pedagoģe klavierspēlē izglītos septiņus Bauskas pusaudžus. «Viņiem jābūt atvērtiem jaunajam un godīgiem. Tehnika ir apgūstama, galvenais – jābūt vēlmei mācīties spēlēt klavieres. Atzīmes nav svarīgākās, skolēniem jābauda prieks, esot uz skatuves un spēlējot citiem,» ieskatu savās pedagoģiskajās metodēs sniedz J. Aņisimova.

Arī ģitārspēles pasniedzējam Mārcim Liepiņam nav pedagoģiskā darba pieredzes. Puisis līdz šim vadījis privātstundas, taču tagad ir apņēmības pilns kļūt par prasmīgu skolotāju. «Ģitāras spēles pamatus var apgūt ikviens. Es vēlos, lai mani audzēkņi šo instrumentu spēlē ar prieku un ieinteresētību. Mācot ņemšu vērā teoriju un kļūdas, kuras vēroju pie saviem pasniedzējiem. Esmu gatavs strādāt citādāk – radošāk,» tā M. Liepiņš.

Trīs no četriem ceraukstiešu Zandas un Māra Strazdiņu ģimenes bērniem tagad mācīsies Bauskas mūzikas skolā. Sitamo instrumentu spēli turpinās apgūt Mārtiņš Arkādijs. Sofijai Annai un Markam Maro šis būs pirmais mācību gads. Pēc konsultācijām ar vecākiem un izvērtējot pašu intereses, viņi apgūs vijoles un trompetes spēli. «Mūzika cilvēku bagātina un vispusīgi attīsta. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ bērnus sūtām šajā skolā,» skaidro Māris Strazdiņš. Zanda ar nelielu humoru piebilst, ka viņai tuvs ir džezs. Bungas, trompete un vijole ir šī žanra mūziķu iecienītie instrumenti. Kad bērni paaugs, ģimenei būs savs džeza ansamblis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Arvis

Mana mazā mīļā skoliņa ! Super atmiņas.

pirms 2 gadiem, 2016.09.03 21:50

Vietējās ziņas