Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neapmierinātību ar Bauskā jaunveidoto puķu tirdzniecības vietu pauž dzejolī 19

Slimnīcas un Dārza ielas stūrī Bauskā iekārtota jauna ziedu tirgotava. Galdi un nojumes izpelnījušās pirmo kritiku no tirgotājiem.

Īstenojot ES finansētu projektu, te uzstādīti astoņi pēc individuāla projekta gatavoti stendi. To galvenais dizaina motīvs ir arkas un pusarkas, kas veido saskaņu ar pilsētas arhitektūru un arhitektoniskiem elementiem. 2013. gadā apstiprinātā projekta kopējās izmaksas ir 8605 lati, no ES fondiem finansējums ir 5355 lati. Stendus uzstādīja SIA «Eltors».

Tirgotāji sūdzas par platajiem galdiem, kuriem nevar pārsniegties pāri. Projektā nav paredzēti soliņi, tādēļ katrs nu gādā, kādu sēžamo spēj pats no mājām atnest. Līdz ar to zūd iecerētais koptēls. Neveiksmīgi projektēts ir jumtiņš. Lietus laikā ūdens no tā līst uz galvas pircējiem. Arī tirgotājus tas nesargā nedz no lietus, nedz saules stariem. Taču visnepiemērotākie piemājas dārziņos audzēto ziedu un pļavās plūkto puķu tirdzniecībai ir lielie un dziļie metāla spaiņi.

«Esmu pārliecināta, ka tos projektējusi kāda daiļava Rīgā, kas nekad mūžā nav nedz šo tirdziņu redzējusi, nedz zina, kādi izskatās ziedi. Importa neļķēm un gladiolām, garkātu rozēm tie spaiņi piemēroti, nevis ziediem, kurus mēs te ikdienā pārdodam,» stāsta kāda puķu audzētāja.

Bauskas novada Būvvaldes vadītāja Dace Putna atzīst, ka šajā objektā nepieciešami daži uzlabojumi. Ir jādomā, kā spaiņus pielāgot mazāku ziedu ievietošanai, noteikti jāgādā soliņi, arī kāda norobežojošā siena. Ir jārīkojas centralizēti, jo nebūs labi, ja katrs tirgotājs pats kaut ko darīs. Viņa arī skaidro, ka savulaik, projektu gatavojot, tajā nedrīkstēja iekļaut nedz soliņus, nedz citas lietas, kuras, izrādās, te ir nepieciešamas.

Pašu audzēto puķu tirgotājas sacerējušas niknu dzejoli, kurā pauž savu attieksmi pret, viņuprāt, neveiksmīgi īstenoto projektu un nelietderīgi iztērēto naudu. Citējam to maigāko pantiņu no «Odas trumuļiem»:
«Lauku kliņģerītes mīļās,
Asariņas acīs zvīļās.
Liktenis jums lēmis tā –
Sapūt spaiņa dibenā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Omīte

Labi jau labi pareizās. Kā ar čekiņiem? Valstij nodoklīti ar kādu samaksājam?
Pašvaldības līdzfinansējums EUR 4624,33 - tā ir arī mana nodokļu nauda! vai Jūs ar ko ienesat pašvaldības makā?
Interisanti kāds ir vienas tirdzniecības vietas mēneša īres apmērs?

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 14:07

īre

Tur jau tā lieta, ka īre nav jāmaksā.....nodokļi nav jāmaksā.......atliek daudz laika dzejas darbiem. Bet vispār jau tur ir tikai viena neapmierinātā......attēlā redzamā.....

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 14:46

atkal

Atkal nav labi. Apnicis klausities, ka viss ko dara ir slikti. Nu tad lai sēž neapmierinātās tirgotājas uz sava beņķa, zem lietussarga, pašas ar saviem spaiņiem un tirgo savus ziedus. Neviens tak ar varu nevelk apakšā zem tirgotavām. Ja nepatīk - tirgojaties kur citur. Nozākāt ir tik vienkārši. Pat dzejoļi sarakstīti! Nu super, ka tik daudz laika! Tas laikam aiz bezdarbības, ka klienti nenāk. Lai gan es arī pie tik īgnām un neapmierinātām kundzēm diezvai gribētu iepirkties.

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 14:18

vika

te ir TIPISKS latvijas piemērs, kā lietas netiek darītas priekš vajadzībām, bet katrs tikai skatās no savā šauro acu kaktiņa - debīla valsts

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 14:21

štirlics

Kad tu beidzot iemācīsies to elementārāko, ka Latvija jāraksta ar lielo burtu, tad tavu šauro acu kaktiņi pavērsies un tu beidzot sapratīsi, ka valsts nav un arī nekad nevar būt debīla, bet debīli ir tās iedzīvotāji, un tu pati esi tam spilgts piemērs.

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 19:14

opīts

Es arī uzskatu, ja cilvēkiem viss ir tik slikti vajag iet tirgoties uz tirgu, smaksāt nodevu, samaksāt nodokļus, tad var būt ņaudot un gaudojot par samaksāto naudu, "aizmirstos" gānīties par to, ka neko nemaksājiet, tikai izsakiet pretenzijas.

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 14:22

Aija

Gāju garām prieks skatīties, bet tās neapmierinātās tirgotājas mazak varētu runāt un vairāk darīt.

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 15:10

all

šitā debīlā vecene tak ne ar ko nav apmierināta,viņai nekas nav labi...neapmierinātā ,lai tak s'ēž mājās un tur bubina

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 15:15

spaine

neapmierinātās.. kustēties vajag, nevis sēdēt kā piepēm un klačot
Vajag kustināt čības!!!!
īd te!!
Vai vispā jum stur ir atļauja tirgoties??!!!

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 15:52

abbaha

Es atceros. ka par projektu bija sarunas ar ziedu tirgotājiem un viņi runāja par soļiniem.

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 21:57

mmm

Man nav skaidrs kaut kas cits- kāpēc tā iela ir slēgta, kāpēc viņa nav ekspluatējama ar regulējamu krustojumu, kāpēc man jāpacieš kārtējā neērtība šīs pilsētas jau tā ačgārnajā satiksmes regulācijā? Vai tāpēc ka tur ir puķu tirdziņš ar piecām tirzniecības vietām kas aktīvi darbojas stundas piecas?
Acīmredzot tagadējā būvvaldes vadītāja un citi pilsētas vides ierīkotāji ir vēl nožēlojamāki par iepriekšējiem. Ja kaut ko dara tad dara tā lai dzīve pilsētas iedzīvotājiem kļūtu ērtāka nevis nepatīkamāka, tikai ķeksīša dēļ. Vēl jo vairāk , turpat 30 m attālumā ir ziedu salons ar daudz iespaidīgāku preču klāstu un kvalitāti kā arī lētākām cenām.

pirms 4 gadiem, 2014.05.08 22:19

starp citu

Tā iela ir slēgta jau n-tos gadus, bet tu tikai nupat atmodies.Un labi vien ir, ka ir slēgta, jo iela ir ļoti šaura, pietiek jau ar to, ka var piebraukt poliklīnikai un aptiekām, un nekādi dragreisi tur nav jāorganizē.

pirms 4 gadiem, 2014.05.09 18:03

Puķe

Bet dzejolis ir skaists. Re, kā māk sarīmēt tantes!

pirms 4 gadiem, 2014.05.09 01:11

nenopietni

Viss jau būtu skaisti un jauki, bet nerodas iespaids, ka tie jumtiņi pasargās tantes no lietus un tie spainīši ir kā tādas teļu barotavas, nesmuki, paskatieties paši, tiešām, jums patīk, jūs ar savu veikumu esat 100% apmierināti? Negribas kritizēt, bet taču paši redzat , ka par to naudu, ko ieguldīja šai projektā, varējāt izdarīt lietas pārdomātāk, par kvalitāti nemāku spriest. Beidzot dariet un domājiet, nevis tikai dariet ķeksīša pēc!

pirms 4 gadiem, 2014.05.09 05:44

Nesse

...cienot pārdevēju pieklājīgo vecumu (pamatā tirgo tantuki gados), varēja jau atlicināt līdzekļus arī beņķīšiem...

pirms 4 gadiem, 2014.05.09 08:49

Omīte

Rezumē: sanāk, ka jebkurš drīkst atnākt ar saviem vai pļavās (ne aizsargājamiem) saplūktiem ziediem un tirgoties?
Skolnieki/skolnieces uz priekšu, te ir jauna darba vieta!

pirms 4 gadiem, 2014.05.09 09:32

nu

šitā tante vēl pavisam nesen tupēja zem koka ar kastroļos saspraustiem puķu kātiem. Nu redz, jumtiņš par mazu, spaiņi par lielu, galds ne tāds...saule par spožu, lietus par slapju... Tak solīja, ka būs kur pakaļas, piedodiet, nolikt. Mazās puķes var trauciņos uz galda salikt, jeb vai viņas uz tiem galdiem gulēt taisās?!

pirms 4 gadiem, 2014.05.09 11:19

garāmgājējs

omītes un opīši, vai tad jūs aiz sava vecuma vairs neatskāršiet, ka šis projekts nav domāts tirgotāju ērtībām, bet gan kātrtējā naudas izsviešana par kārtējo vanckaru, kā kādreiz atbalss radīšanai uzstādītie spaiņi pretī pilskalna estrādei. Pārdzīvojām tos spaiņus, pārdzīvosim arī šitos, galvenais, ka kādam kāds siltumiņš tika kabatā...

pirms 4 gadiem, 2014.05.12 18:49

Vietējās ziņas