Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevēlas pazaudēt Jaunsaules vārdu 47

Vecsaules pamatskolas struktūrvienības Jaunsaules skolas audzēkņu vecāki sagatavojuši iesniegumu Bauskas novada domei. To plānots izskatīt vides un attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 11. februārī.

Skolēnu vecāku vārdā vēstuli parakstījis jaunsaulietis Agris Vecvagars. Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» viņš atklāja vēstījuma būtību. «Mēs nevēlamies pilnībā pazaudēt Jaunsaules vārdu. Jau tagad daudzviet, runājot par mums, tiek pieminēta tikai Vecsaules skola. Daudzi vairs neapgrūtina sevi ar piebildi, ka esam Vecsaules pamatskolas struktūrvienība «Jaunsaules pamatskola». Ir dzirdēts, ka no nākamā mācību gada šo nosaukumu paredzēts oficiāli svītrot no saraksta,» stāsta A. Vecvagars.

Iesniegumā nav tikai vēlme saglabāt struktūrvienības nosaukumu. Jaunsaules bērnu vecāki pauduši iebildumus iecerei būvēt jaunu sporta halli pie Vecsaules pamatskolas. Viņi aicina novada vadību rīkoties ekonomiskāk un ieguldīt līdzekļus Jaunsaules pamatskolas esošās sporta zāles remontā. Tas būs lētāk, turklāt šo zāli izmanto ne tikai Vecsaules pagasta, bet arī kaimiņos esošā Brunavas pagasta un Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta jaunieši, kā arī pieaugušie.

«Sporta zāle ir regulāri noslogota sporta nodarbībām un aktivitātēm gan skolēniem, gan pagastu iedzīvotājiem. To izmanto arī amatierkopu mēģinājumiem,» lasāms iesniegumā. Pieminēta tiek arī Jaunsaulē esošās sporta infrastruktūras izmantošana vasarā, kad te treniņnometnes rīko Rīgas Volejbola sporta skola. Te uzturas arī bērni, kas ierodas sociālā dienesta organizētajās nometnēs. Ieguldot naudu sporta zāles un skolas apkārtnes rekonstrukcijā, varētu vēl vairāk piesaistīt līdzekļus.

Kā vēl vienu Jaunsaules skolas priekšrocību vecāki min izglītības iestādei piešķirto ekoskolas statusu. Skola guvusi augstu novērtējumu, darbojoties ekoskolu programmā. Par to liecina arī atkārtoti piešķirtais Zaļais karogs. Attīstot darbību šajā virzienā, būtu iespējams skolai vēl vairāk piesaistīt audzēkņus gan no Vecsaules, gan kaimiņu pagastiem.

«Uzskatām, ka Jaunsaules skola var pilnībā nodrošināt pamatizglītības apguvi un īstenot pirmsskolas, kā arī sākumskolas izglītības programmas,» vēstīts iesniegumā. Vecāki aicina deputātus atkārtoti izvērtēt Jaunsaules skolas statusu un saglabāt to. Tādējādi Jaunsaule varētu kļūt par apkaimes izglītības un kultūras centru.

Pievieno komentāru

Komentāri 47

vecsauliete

Neesiet naivi. Es nekad nevedīšu savu bērnu uz Jaunsauli. Man izdevīgāk ir laist Bauskā. Skaudība par to, ka Vecsaulē būvēs sporta halli ir vienkārši riebīga. Lasot citātus no iesnieguma, liekas ka rakstītājs ir izglītības darbinieks, jo šādas frāzes lieto tikai pedagogi.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 08:09

Bērna mamma Jaunsaulē

Žēl, ka neizprotiet šī iesnieguma mērķi. Man nemaz nav žēl, ka Vecsaulē būvētu sporta halli vai vēl kaut ko, ja tikai tam ir līdzekļi. Manī ir neizpratne, ka struktūrvienība Jaunsaule nesaņem paredzēto finansējumu, ka neizdarītas lietas pasniedz kā izdarītas, lai tikai neviens par to skaļi nerunātu. Protams, ka katrs vecāks izvēlas pēc saviem kritērijiem kur vēlas izglītot savu bērnu, tas ir fakts. Taču mums kā vecākiem, kuri iniciēja šo iesniegumu, ir svarīgi, lai lauku bērniem ir iespēja mācīties, sportot un attīstīt savas prasmes tuvāk mājās. Ne visi vecāki vēlas un var sūtīt savu bērnu un pilsētas skolām, ne visiem šis ir pieņemams variants. Skatoties uz Jaunsaules stratēģiski izdevīgo, kā arī skaisto un bērniem drošo vietu, prātīgāk ir izmantot tās priekšrocības un attīstīt nevis kā jau pierasts - vienkārši aizvērt. p.s. Pedagogi šim iesniegumam nav stāvējuši klāt, arī bērnu vecāki ir spējīgi uzrakstīt iesniegumu, kā arī iepazīties ar pašvaldības un IZM dokumentiem.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 09:36

Peka

Piekrītu vecsaulietes paustajam viedoklim! Vispār jau jaunsauliešiem jābūt priecīgiem ,ka viņu skolu neslēdza ,bet pievienoja vecsaulei ,jo ,tad viņiem nebūtu skolas nerunājot nemaz par skolas nosaukumu!

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 09:48

Dienas jautājums

Ābelnieka un Feldmaņa kungiem : vai šādai ir jābūt sporta zālei, kas regulāri noslogota sporta nodarbībām un aktivitātēm gan skolēniem, gan pagastu iedzīvotājiem?
https://www.youtube.com/watch?v=9CGr-MeNCPc

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 08:43

Aleksandr

Un ko tu pats kā deputāts uz šo savu uzdoto jautājumu atbildētu? Kāds ir tavs devums šādas problēmas novēršanā?

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 09:15

Evija

Runa nav par skaudību ,bet par ekonomisku un saimniecisku domāšanu. Ja jau tās naudas nav ,kā deklarē deputāti, tad nu vajadzētu padomāt -kā izmantot to ,kas ir. Nevis aizlaist postā to,kas labs . Jaunsaules p-skola ir celta kā skola,nevis piemērota .Kā Feldmaņa kungs var teikt, ka remonts ir izdarīts, ja uzsisti tikai 5 dēļi???Arī par nosaukumu-kāpēc jāmaina? Nav nosaukuma -nav skolas?Par piepilsētas bērniem jau nebūtu jāuztraucas-tie patiešām aizies uz pilsētu ,jo tur jau arī ,piem.,2.vid. vajadzīgi!

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 09:53

Peka

Evija piepilsētas bērni aizies un Bausku ,bet vai Vecsaules un Zvaigznes bērni brauks uz Jaunsauli ? Domāju ,ka nē. Un rezultātā paliks tikai tie paši audzēkņi ,kas jau apmeklē to skolu.

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 09:52

Juris

.....Lai Vecsaulei ceļ ,ja ir nauda....Kas tur uzrakstīts nepareizi? Deputātiem tiešām jāatver acis.....

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 09:59

JAUNSAULIETIS.

Mums visiem zināms ko domā par Jaunsaules Skolu. Pats Egons Brazausks domāju kad var vērtēt par neīstā vieta darboni. Ok kad varētu saprast darba vieta pie mājas. Labi darba ceļi. Zināms kad nelabprāt reizi nedēļā brauc uz Jaunsaules Skolu.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 10:41

bezsaulietis

Šitais rakstītājs,laikam,nekādas skolas nav beidzis...neko nevar saprast!?Suņa murgi,slima!

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 11:04

io

jā, video ir runājošs! un skaidrs, ka, ja zālē nekas nenotiks, tad piedzīvos tādu pašu katastrofu kā kluba zāle. protams, ka tur ir jāremontē! visticamāk, grīda uz brusēm un apakšā plika zeme. un kāpēc gan nevar sporta zāle būt arī Jaunsaulē? vai tad jauniešiem un citiem cilvēkiem nevajaga vietu, kur sportot, darboties? bet tā kā cilvēki jau mums noder tikai uz vēlēšānām ......................... tad...........

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 10:50

?

Ceru kad nebūs tā kā tagat citu lauku skolās. Proti pamirums. Cīnāmies un sastāvam par Jaunsauli.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 11:51

?

Ceru kad nebūs tā kā tagat citu lauku skolās. Proti pamirums. Cīnāmies un sastāvam par Jaunsauli.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 12:32

sk. darba cilvēki.

Strādājam vairākus gadus Šajā SKOLĀ. Varam pateikties vadības nopelniem par to kā attiecās tieši par šīs skolas likteni. Lūdzot atbalstu skolas sporta zāles remontam, E.Brazauskis ateic. Bez emocijām. Lūdzu piedodiet. Daina Tirzmale Bija tā kura gāja un panāca. Atvainojiet tuviniekiem.
Uzkatam ja nomainitos Jaunsaule un Vecsaule skolu direktori daudz kas mainīsies uz labo pusi.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 13:10

no malas

Tās direktores laikā skolas muižas daļa nodega...Pateicoties toreizējam pagasta vadītājam Cielava kungam, viņa neatlaidībai, uzņēmībai skola tika renovēta.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 15:27

atbilde no malas

Tāpēc jau Tu esi no malas, ka nezini, ka skolas muižas daļu nenodedzināja direktore!!! Atvaino, bet Dainai Tirzmalei arī bija ļoti liela neatlaidība, lai par skolu cīnītos! Viņi abi ar Cielava kungu to visu paveica.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 16:06

@@@

Lieciet taču mirušos mierā! Vai tad kauna nemaz nav? No dzīvajiem var prasīt atbildību, ja vajag, bet no mirušjiem....

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 16:23

Atbalstītāja.

Malači jaunsaulieši, jūs vienmēr esat bijuši vienoti cīņā par šo skolu. Piekrītu Jums, skolai ir jānes savs vārds. Esmu daudz dzirdējusi, kā vecsaulieši jūs izmanto, deju jums nav, ansambļu nav, jo finansējums paliek Vecsaulē. Taču, ja klasē ir 2 vai 3 skolēni, tas nav normāli, ar to diemžēl ir jāsamierinās, jo tāds pats liktenis gaida arī citas lauku skolas, laukus nevajag ne valstij, ne pašvaldībai. Bet jūsu reorganizācija ir izdevīga Vecsaules skolai, tā viņa cer iegūt vairāk skolēnu. Es vecāku vietā uz šo skolu savu bērnu nelaistu principa pēc, jūsu pagastā ir arī cita skola.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 14:19

Lasītājs

Es piekrītu, tam, kad nevajadzētu pazaudēt Jaunsaules skolas vārdu un pašu skolu, bet mīļie iedzīvotāji- cik ir palikuši jaunsaulē iedzīvotāji un bērni , kuri mācās šajā skolā? Par Vecsaules sporta halles necelšanu gan iebilstu. Ir nepieciešama attīstība šim novadam. Ir iecerēta la a vieta un iedzīvotāji manuprāt vairāk atbalstītu šo ideju.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 17:51

mamma

Es zemu noliecu galvu Jaunsaules skolas vecaku prieksa, kas tik sparigi cinas par to skolu. Diez vai par it ka labo Vecsauli ta kads cinitos. Palaistu bernus uz Bausku.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 20:27

Skolotājs

Tā ir cīņa par to lai neiznīcina saknes un tik skaistu un latvisku vietvārdu -Jaunsaule. Tā ir cīņa par savām mājām ,lai ar dzīšanu neaizdzen prom trimdā uz veco geijropu.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 22:09

Inese!

Jaunsaules skola ir skaistā vietā, bet diemžēl dēļ pāris aktīviem vecākiem, skola nevar turpināt eksistēt. Tas ir tikai loģisks secinājums. Vajag bērnus, kas tur mācās, ja bērnu nav, skolas nav. Protams, var saprast tos vecākus, kam savi bērni jāsūta tālāk no mājām mācīties, bet situācija ir tāda kāda ir! Labāk ātras beigas, nekā lēna, mokoša eksistence, kas tāpat nepāries. Un darbiniekiem nekas nenotiks, ja strādās un braukās uz darbu, kur citur, kā to dara ļoti daudzi cilvēki!

pirms 2 gadiem, 2016.02.14 18:59

es tā izjautaju.

Personīgi esmu ticie ar Egona Brazauska kungu. Nebūs skolas, nebūs problēmu.

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 22:50

vecsauliete

Manuprāt,ka jaunsaulieši daudz sadomājušies noliekot Egonu , bez Egons vispār būtu pliki un nabagi. Būtu labāk domājuši ko runā.. Skaudība ir slikta lieta, mīļie..

pirms 2 gadiem, 2016.02.10 23:34

Skaistkalniete

Jaunsaulieši,turieties.Neļaujiet sevi iznīcināt,Protams,ka Vecsaulei izdevīgāk ,ja Jaunsaulē nekā nebūs,tāpat kā Vecumniekiem patiktu ,ja Skaistkalnē nekas nepaliktu.Un te nav runa par skaudību,cien.Vecsauliete,bet par godīgumu un taisnību,ja zināt,ko tas nozīmē.Bet Jaunsaulieši ir malači,cīnieties.

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 00:05

vietējais.

Neesmu pret būvniecības plānu Vecsaule. Neliekam vest skolnieku no Vecsaules. Vēlos Zināt, spriežot pēc Vecsaules skolas pašreizējā stāvoklis ir uzlabojies. Braucu garām piekritēju un iztaigaju Divas skolas ēkas. Skaidrs kad mēs varēsim ilgi gaidīt līdz diemžēl paliksim bešā. Es uzskatu ja skolā ir vajadzīga nauda par remonta darbiem jautājums būtu lieks.
Vecsaules skolas darbību var redzēt kad domas ir par vienu skolu. Lūdzu varat atcereties cik reizes bijis E.Brazauskis 1.Septembrī? Cik atminos Daiga Stangvila laikā viena reize. Atveram acis un beidzam sapņot. Varu droši pateikt kad par skolu pastāv bērnu vecāki, un vēll šie darbinieki. Sk. I.Cepure. B.Vackare. D.Akacune. Tehniskie darbinieki kā man zināms. A.Lazarevics. D.Purvina. E.Tirzmalis. viņu priekšā paklanos. Lūdzu tādiem jābūt skolās galvenajiem.

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 08:18

...

Edgar beidz...

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 11:10

Aina

Ja puse no komentētājiem ir apmeklējuši kādu lauku skolu, tad - skaidri redzams, ka atsēdējuši to laiku. Galvenais tuvāk mājām, lai nav jāiespringst.
Ja paskatamies uz jautājumu bez liekām emocijām un "no malas", tad taču skaidrs - Jaunsaules skola nevar pastāvēt vispār, bērnu kļūst arvien mazāk. Nu kāda tur vēl vārda nešana un nepazaudēšana?

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 08:41

vietējais.

Ainai.
Protams vieglāk likvidēt. Bet diezvai kad būs kāds kurš uzsāks? Uzkatu ja vari cīnīties tad nav citu iespēju.

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 08:47

Jānis purvins

Vismaz mans dēls mācās Anglijā. Un tāpēc mani tas nesatrauc

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 08:53

Vecsaule

vecsaule macas ap 50% bernu no bauskas. Mežotnes internat viduskola ielika apkuri par 250 000 eiro,sogad klape ciet,vecsale nau bijusi sporta zale nekad un nau vajadziga ari tagat,jo driz ari tur bernu nebus. ja paskatamie no saimnieciska viedokla Jaunsaules skolai ir viss labak nostadita Skaistkalne 15km,ozolaine 13km vecsaule zvaigzne 10-17km brunavas pagasts ari 15 km radiusa ir berni un tikai ir jaizremonte nevis jauzcel sporta zale. Codes pagasta skolai Davini,galenieki,strelnieks visa ta apkaime un eksistes dazas noslogotas skolas nevis viena sapuvusi pirmskara eka bez sporta zales. nau vecsaule vairs jaiegulda lidzekli,bet jaaizver ar Egona aiziešanu pensija

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 08:59

!

Nevajag sasapņoties ,nekā izcila nav -tāda pati skola ,kā citas !Katrs meklēs sev izdevīgāko variantu un nedomāju ,ka ja vecāki brauc uz Bausku uz darbu ,tad bērnu sūtīs uz pretējo pusi-Jaunsauli

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 10:02

Vecsaule

Jaa pilnigi piekritu kad vecsauliesi nesutis bernus uz jaunsauli,bet bausku.ja padoma no geografiska stavokla vecsaule ir neizdeviga sai rajona pusei. jaunsaule jaiegulda apkure sporta zale grida un logi ap 100 000 eiro,vecsaule 500 000 jaunas halles celtnieciba utt. kas zin kas bus pec gadiem 10. Atkal paliks tuks angars ka mezotne?

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 10:50

Bauska

un vel naudas ieguldiija Bauskas gimnaazijaa? un cik vel ieguldiis? par to gan nav runas, vai ne?

pirms 2 gadiem, 2016.02.13 09:55

Vietējās ziņas