Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No aktiera Jāņa Reiņa atvadīsies sestdien 2

55 gadu vecumā mūžībā devies aktieris Jānis Reinis. Viņš dzimis 1960. gada 13. decembrī, savas karjeras laikā strādājis gan Dailes teātrī, gan Latvijas Nacionālajā teātrī.

1983. gadā viņš beidza studijas Drāmas (tagad Nacionālā) teātra kursā jau kā līderis, varoņlomu tēlotājs. Šajā gadā J. Reinis spēlēja galveno lomu izrādē «Princis un ubaga zēns». Pēc gada tapa viņa visu laiku labākā loma – Romeo, kur viņa Džuljeta Lāsma Kugrēna kļuva par viņa liktenīgo mīlestību arī dzīvē. 1987. gadā viņš piedzīvoja vēl kādu zvaigžņu stundu, nospēlējot titullomu – muzikantu Klāvu izrādē «Tikai muzikants». Dailes teātrī viņš sevi spilgti apliecināja virsleitnanta Lukāša lomā izrādē « Šveiks».

Plašs ir J. Reiņa nospēlēto kino lomu skaits. Viņš ir bijis dzejnieks Juhanness ar aizlauzto sirdi Oļģerta Dunkera dekadentiskās noskaņās filmētajā «Viktorijā», brīvības cīnītājs Mārtiņš filmā «Rīgas sargi». Tāpat viņš piedalījies filmās «Zītaru dzimta», «Baiga vasara», arī režisora Vara Braslas veidotajā trīs sēriju televīzijas filmā «Mērnieku laiki», kurā atveidoja Pietuka Krustiņu. 2008. gadā par Ķenča lomu Nacionālā teātra uzvedumā «Mērnieku laiki» J. Reinis tika nominēts «Spēlmaņu nakts» balvai kā labākais otrā plāna aktieris. Televīzijas skatītāji viņu atceras populārajā seriālā «Sirdsmīļā Monika» kā kolorīto Robertu Rambānu.

Ilgus gadus J. Reinis dzīvoja Bauskā, savulaik te nodarbojās ar uzņēmējdarbību. Bauskas skolās izglītojušies J. Reiņa dēli. Aktieris par savu dzīvi un daiļradi stāstījis arī «Bauskas Dzīves» lasītājiem.

Atvadīšanās no Jāņa Reiņa būs 3. septembrī no plkst.10 līdz plkst. 11 Krematorijas Lielajā zālē. Pēc tam aktieris tiks guldīts Ilūkstes kapos. Tā bijusi viņa vēlme dusēt līdzās savam mīļajam vectētiņam.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

X

Lai vieglas smiltis !
Lai ir par brīdinājumu darbībā,uzņemot uz krūts.

pirms 2 gadiem, 2016.08.31 11:28

Es

Lai met akmeni,kas pats bez grēka!Vieglas smiltis Tev,Jānīt...

pirms 2 gadiem, 2016.09.02 10:17

Vietējās ziņas