Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Mūsas izceļ daudz tīklu un murdu 5

Sabiedriskie vides inspektori jūnija sākumā rīkoja pastiprināta režīma reidu Mūsā, no Lietuvas robežas līdz Bauskai. Tā laikā no upes izcelti 24 tīkli un 11 murdu.

Par nelikumīgi izliktiem tīkliem un murdiem laikrakstu informē Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības vadītājs Pēteris Seleckis.
Sabiedriskais vides inspektors Tālis Dreijers, kurš operāciju vadīja kopā ar vēl diviem Bauskas novada inspektoriem, stāsta: «Ik pēc posma ūdenstilpē bija kāds tīkls. Vietām tie atradās pavisam netālu cits no cita. Šajos ūdeņos lielus tīklus neliek – to garums parasti ir 10 – 20 metru, augstums – ap metru. Lielupē un Daugavā tīklu garums sasniedz vairākus simtus metru, augstums – sešus metrus.»

Lomi bijuši pieticīgi – raudas, kāds līnis un līdaka. «Labi, ka tīklos nebija daudz lielu zivju. Zvejnieki tīklus liek savām vajadzībām, zivis netiek tālāk realizētas. Pārdošanai vairumā ķer līņus un vimbas. Šajā gadījumā tīklus izlikuši amatieri. Upes ir seklas un aizaugušas, zivju maz. Ar līdakām mūspusē švaki, arī vimbas nārsto vāji,» secina T. Dreijers.

Inspektori bieži apseko ūdenstilpju krastus, regulāri tiek kontrolēti arī ūdeņi. Izbraucieni pa upi ir aptuveni reizi mēnesī. «Neatļautu zvejniecību efektīvāk var ierobežot, izceļot tīklus, braucieni pa upi izmaksā krietni dārgāk. Finansējums ir niecīgs, bet izmaksas diezgan augstas. Tāpat upē viens neiebrauksi – jāmeklē palīgi. Lieguma laikā finansiālu atbalstu sniedz Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība,» stāsta inspektors.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

upē viens neiebrauksi

Inspektors-smaiļotājs arī piedalījās ?

pirms 2 gadiem, 2016.06.14 13:18

sodi

Painformējiet par sodiem tad mazāk brakonjeru būs

pirms 2 gadiem, 2016.06.14 14:21

pezdakova

Dreijeri vajag pašu kontolēt ,kādrei pats tīklus lika,kad viņam to paska acīs atbilde viena tad es nebiju inspektors.Es domāju kad lomu no izņemtajiem tīkliem patur sev.

pirms 2 gadiem, 2016.06.14 18:21

xx

Pie Danas visu laiku liek tiklus pari visai upei .talak uz augsu sit ar strvam. Lai vini pabrauka pa nakti tad redzes

pirms 2 gadiem, 2016.06.15 06:38

Vietējās ziņas