Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nometnē Codē skolēni radoši pavada brīvlaiku 12

Lietderīgi un radoši pavasara brīvlaika trīs dienas skolēniem aizritēja Bauskas novada Codes pamatskolā, kur pamatskolēni gatavoja ēst, sportoja un strādāja radošajās darbnīcās. Nometne ir bez dalības maksas.

Pavasara brīvlaika nedēļā no 15. līdz 17. martam Codes skolas audzēkņi vairākas stundas dienā pavadīja aizrautīgās darbnīcās. Bērni piedalījās muzikālajās nodarbībās, radošajās darba grupās no sāls mīklas veidoja dažādus galda dekorus, apgleznoja T kreklus un lēja sveces, aizrāvās ar galda spēlēm, skrēja stafetes, gatavoja pildītās olas un cepumus, iepazinās ar Lieldienu svētku tradīcijām un piedalījās orientēšanās sacensībās.

Codes pamatskolas sporta pedagoģe un nometnes vadītāja Linda Jakutāviča pastāstīja, ka nometni apmeklēja 32 Codes pamatskolas audzēkņi vecumā no septiņiem līdz 14 gadiem. «Nometne ir bērniem, lai viņi lietderīgi pavadītu brīvlaiku, radoši darbojoties un apgūstot ko jaunu. Arī vecākiem tas ir atvieglojums. Nometnes dalībnieki tiek nodrošināti ar transportu, kas nogādā bērnu mājās un uz nometni, ar brokastīm un pusdienām,» stāsta L. Jakutāviča.

Līdzīga nometne rīkota arī pagājušajā gadā. «Šogad esam ņēmuši vērā skolēnu pērnā gada ieteikumus par vēl labāku un aizraujošāku aktivitāšu nodrošināšanu nometnes laikā. Bērni ir priecīgi un ar aizrautību piedalās aktivitātēs,» stāsta pedagoģe.

Nometni organizē Codes pamatskolas direktore Laila Jurcika, to vada L. Jakutāviča, un palīgos vēl ir desmit skolotāju. «Tie pedagogi, kuri brīvlaikā neapmeklē seminārus vai apmācības, nāk uz skolu strādāt un palīdz veiksmīgi novadīt kādu no nometnes aktivitātēm. Kolēģi ir ļoti izpalīdzīgi un zinoši,» raksturo nometnes vadītāja.

Nometnē tapušie dekori kalpo par svētku dekorācijām skolas zālē, kuru izmanto pagasta deju kolektīvi, amatierteātra pulciņa biedri un citi pagasta ļaudis. «Nometnes bērni iepriecina ne tikai sevi un skolotājus, bet arī visus pagasta iedzīvotājus, kuri ienāk skolas zālē uz kādu pasākumu vai darbdienu vakaros pulcējas uz mēģinājumiem,» uzskata skolotāja L. Jakutāviča.

Skolotāja un nometnes dalībnieka mamma Evita Cera stāsta: «Nometne bērniem ir ļoti lietderīga, pat nepieciešama. Viņi iemācās daudz ko jaunu, kas skolas ikdienas dzīvē nav iespējams. Arī vecākiem ir vieglāk. Nav jādomā, kur atstāt bērnu uz pāris stundām dienā. Šeit viņi attīstās un pilnveidojas.»

Kolēģei piekrīt skolotāja Egita Kanapecka: «Bērni ir priecīgi, tātad viss ir kārtībā. Šogad piedāvājam plašākas un aizraujošākas laika pavadīšanas iespējas nekā pērn. Domāju, ka šādas nometnes skolēniem nāk tikai par labu. Viņi mācās lietderīgi pavadīt brīvo laiku.»

Sindija Vīrele mācās sākumskolā. Meitenei vislabāk patīk orientēšanās un citas sportiskas aktivitātes. Par dalību nometnē meitenei prieks. Septītās klases audzēkne Laura Bernharde nometni raksturo kā daudzpusīgu: «Aktivitātes ir ļoti dažādas un interesantas. Visiem bērniem bija darāmais, un garlaicīgi nebija nevienam. Kāda meitene nometnē iemācījās ēst gatavot, bet kāds puisis pirmo reizi spēlēja orientēšanās spēli. Apgūstam daudz ko jaunu. Es nezinu, ko darītu brīvlaikā, ja nebūtu nometnes. Droši vien sēdētu istabā.»

Kristers Buka mācās 8. klasē. «Visvairāk patika stafetes un sportiskās aktivitātes, bet arī radošajās darbnīcās bija ļoti interesanti. Sākuma likās, ka man kā puisim tur nebūs, ko darīt, bet tā nebija. Esmu priecīgs, ka brīvlaikā nav jāgarlaikojas mājās,» stāsta Kristers.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

i

Prieks,ka skolai ir tik forša direktore! Tad arī pārējiem ir patīkami darboties kopā!

pirms 3 gadiem, 2016.03.18 09:59

Codē rullē

Malači radošie un darbīgie pedagogi!

pirms 3 gadiem, 2016.03.18 18:00

Nedaudz apnicis

Bišķi par daudz tās slavināšanas un sevis cildināšanas, bet lai veicas.

pirms 3 gadiem, 2016.03.18 18:57

visiem apnicis

nu kas tai skola tads labs izdarits,ka bijis ta ir,vajag sevi pieradit ar labiem darbiem,tad citi slavinas,nevajadzes pasai drikelet

pirms 3 gadiem, 2016.03.19 14:49

b

Kuram gribiet iestāstīt,ka Codes skolā baigi kautkas notiek.Ja to stāstītu latgalē ,tad cilvēki noticētu,bet mēs tepat vien esam un esam spejīgi redzēt un izvērtēt.To,ka brīvlaikā bērnus nodarbināja ir labi,paldies tām skolotājām.Nesmuki izklausās,ka ir runa par Codes skolu tā direktores slavinājumi.Trīs reizes var min''et,kas to raksta.................................

pirms 3 gadiem, 2016.03.20 07:31

mamma

Man viss patīk šai skoliņā, ja tā nebūtu es domātu savādāk, jo vienmēr jau ir iespējas kautko mainīt.Bet man apmierina un ir ļoti sirsnīgi un mīļi. Paldies!
Savas negācijas un replikas paturiet labāk pie sevis, paliks vieglāk...

pirms 3 gadiem, 2016.03.21 10:53

codiete

Nevienā teikumā nemanīju "sevis slavināšanu". Paldies skolotājiem par ieguslīto darbu

pirms 3 gadiem, 2016.03.21 14:35

ome

beidzot dzirdu,ka pedagogi veic ko jauku ne tikai klaiga par algam un reformam! lai veicas ari ko radosu izdomat ari vasara un Bauskas skolam nemt piemeru-radosi iesaistit bernus pilsetas izdailosana tad negribes visu tikai postit!

pirms 3 gadiem, 2016.03.21 15:55

ome

beidzot dzirdu,ka pedagogi veic ko jauku ne tikai klaiga par algam un reformam! lai veicas ari ko radosu izdomat ari vasara un Bauskas skolam nemt piemeru-radosi iesaistit bernus pilsetas izdailosana tad negribes visu tikai postit!

pirms 3 gadiem, 2016.03.21 15:56

333

Prieks būt kopā,jauks pasākums!Skauği un nelabvēļi ieskatās spogulī,ragi un nagi neaug??!!

pirms 3 gadiem, 2016.03.22 18:58

Vietējās ziņas