Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Norāda uz vietējās izcelsmes produktu

Uzņēmumi «Putnu fabrika Ķekava» un «Lielzeltiņi» izveidojuši atpazīstamības zīmi «100% Latvijā audzēts produkts». Šonedēļ Rīgā ar to tika iepazīstināti mediju pārstāvji.

Zīmolu «Ķekava» un «Bauska» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Misiņa portālu informē, ka tas darīts, lai pircēji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju. Zīmols apliecina, ka vistas gaļa ir vietējas izcelsmes – dzīvnieks audzēts Latvijā, ievērojot Eiropas Savienības regulas un Latvijas likumu prasības.

Vietējās izcelsmes putnu gaļas atpazīstamības zīmes izveidē investēts aptuveni 100 000 eiro. Tā paskaidroja a/s «Putnu fabrika Ķekava» valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers, piebilstot, ka tā ir ilgtermiņa investīcija, jo mērķis nav uzreiz atpelnīt šo summu. Ražotāji vēlas veicināt vietējās produkcijas patēriņu. Nauda tiks izlietota arī interneta vietnes latvijasvista.lv uzturēšanai, reklāmas nodrošināšanai televīzijā, internetā.

Ar sarkano atpazīstamības zīmi marķēs ap 240 Ķekavā un Bauskā ražotus produktus. Tā būs svaigā vistas gaļa un produkcija. Uzņēmumi cer, ka tādējādi pieaugs vietējo putnu gaļas produktu patēriņš. Ir plānots šogad palielināt saražotās gaļas apjomu par aptuveni 10 procentiem.

SIA «Lielzeltiņi» valdes priekšsēdētājs Māris Adijāns paskaidroja, ka viņa vadītais uzņēmums ir otrs lielākais putnu gaļas ražotājs valstī. Pērn saražotās produkcijas apjoms bijis 9600 tonnu. Uzņēmumā pastāvīgi aug 0,5 miljoni cāļu. Nodrošināts pilns ražošanas cikls – no cāļu izaudzēšanas līdz gatavai produkcijai. «Lielzeltiņos» strādā ap 430 darbinieku, galvenokārt vietējie iedzīvotāji.

Patlaban tikai 54 procenti no mūsu valstī nopērkamās vistas gaļas ir Latvijā audzētu putnu gaļa. Pārējā importēta no Eiropas Savienības un citām pasaules valstīm, piemēram, Brazīlijas un Taizemes. Ir veikts pētījums, kurā nosaukti trīs iemesli, kādēļ cilvēki atturas no vistas lietošanas uzturā. Tā ir vēlme patērēt Latvijā ražotu produktu, bažas par vistas gaļā esošajiem augšanas hormoniem, kā arī iebildumi pret putnu audzēšanas un turēšanas apstākļiem.

«Ķekava» ir vienīgais putnu gaļas ražotājs Latvijā, kas nodrošina pilnu ciklu – no cāļu izšķilšanās līdz gatavam produktam. SIA «Lielzeltiņi» inkubējamās olas, no kurām izšķiļas cālīši, iepērk Ķekavā. Abu uzņēmumu kūtīs vistas dzīvo brīvi un pārvietojas pa pakaišiem. Tajās ir noteikta gaisa temperatūra un apgaismojums, kas tiek regulēts, lai vista varētu gulēt septiņas stundas dienā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas