Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidroti jūlija veiksmīgākie atkritumu šķirotāji 2

Šoreiz akcijā «Šķiro un laimē» veicies Lindai Spundiņai no Codes pagasta, Ludmilai Knokai no Rundāles un Uldim Bušam no Iecavas novada.29. jūlija rītā atkritumu šķirošanas laukumā Biržu ielā Bauskā notika trīs veikala «Rimi» dāvanu karšu 30 latu vērtībā izloze. Laimīgā roka šoreiz bija baušķeniekam Sandim Dravniekam. Puisis pastāstīja, ka iemetis piecas PET pudeles ar zīmītēm.Nodoto elektropreču izlozē laimēja rundāliete Ludmila Knoka. Viņa sacīja, ka atvedusi plīti, kas «stāvējusi stūrī un maisījusies pa kājām», un nopelnījusi 30 latu.SIA «Vides serviss» attīstības nodaļas vadītāja Linda Tijone-Kļaviņa informēja, ka šoreiz nodotas 85 elektropreces, aizpildītas 53 izlozes lapiņas. Daži atveduši pat piecas sešas elektropreces reizē. Pieaudzis arī nodoto PET pudeļu skaits - apmēram 2000 pudeļu. Savākti četri kubikmetri stikla taras.Akcijas organizatoru pārstāves a/s «Latvijas Zaļais punkts» mārketinga un komunikācijas direktors Valdis Martinsons devās pie loterijas uzvarētājas codietes Lindas Spundiņas. Viņa kopā ar māsu Sandiju nodevušas lielu apjomu PET pudeļu, izlozē paveicies vecākajai māsai. Māmiņa Jolanta Spundiņa atzina, ka meitenēm atkritumu šķirošana ir arī nelielu ienākumu avots - noteiktu stikla taru pieņem par naudu. Uzvarētāja atklāja, ka par dāvanu karti nopirkšot preces skolai, kā arī māsai šokolādes olu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

velētājs

Super idejas manam deputāta kandidātam!!! Brīnums, kā neviens iepriekš to nebija iedomājies!!! Te pienāca Jakovels un skaidrs kas un kā jādara!! Balsošu par Ivaru Jakovelu ura ura

pirms 8 gadiem, 2010.07.30 17:22

IvarsJakovels

Interesanti, vai nebūtu pienācis laiks diskusijai par atkritumu šķirošanu atkritumu poligonos, nevis iedzīvotāju virtuvēs?

Atkritumu šķirošana poligonos ļautu izvairīties no dubulta darba. Būsim godīgi, ja šķirošana notiek pie daudzdzīvokļu namiem iekārtotos dalītos konteineros un specializētos laukumos, ne vienmēr visi ir vienlīdz godīgi un kārtīgi. Kāds iemet pie pudeles papīru, bet pie papīra – akmeni. No darba atkritumu savākšanas un uzglabāšanas sistēmas viedokļa ir nozīmīgi, ka to visu pēc nonākšanas poligonā vienalga būtu nepieciešams pāršķirot.

Vienkāršāk un pareizāk to būs atvest uz šķirotavu atkritumu poligona teritorijā, kur atkritumi tiktu sašķiroti trīs lielās daļās: tas, kas degradē un pūst – gāzes ražošanai; tas, kas deg – kurināšanai; pārējais – stikls un metāls – atgriešanai tautsaimniecībā.

Arī Eiropas valstīs sāk pozitīvi raudzīties uz šādu risinājumu – nevis septiņiem atkritumu spaiņiem virtuvē un tikpat konteineriem pagalmā, bet gan visu atkritumu masu vest un šķirot specializētā vietā. Ne jau visiem ir 35m2 plašas virtuves. Ar smaidu sejā atceros piedzīvoto Briseles ielās, kur izveidota īpaša atkritumu policija. Policisti, izejot reidos, rūpīgi pārbauda pie namu ārdurvīm ikviena atstātā daudzkrāsainā maisiņa saturu – vai pareizi sašķiroti atkritumi un vai nav nepieciešams piemērot soda naudu? Ceru, ka tik tālu Latvijā nenonāksim.

pirms 8 gadiem, 2010.07.30 09:10

Vietējās ziņas