Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidroti labākie runātāji 3

Droša uzstāšanās, skaidrs vēstījums un attieksme pret stāstīto – tas bija noteicošais žūrijas vērtējumā, izvēloties labākos skatuves runas izpildītājus un mazās formas skatuves uzvedumus.

Sniegumu žūrijai 13. februārī rādīja skolēni no septiņām Bauskas un Rundāles novada skolām. Viņu uzstāšanos vērtēja Iecavas vidusskolas pedagoģe Maruta Lasmane, režisore Zigrīda Ezeriņa un Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka.
Konkursa jaunākie dalībnieki – 1.-3. klases audzēkņi – runāja latviešu klasiķu un mūsdienu autoru dzeju, skanēja fragmenti no Kārļa Skalbes un Imanta Ziedoņa pasakām.

Pirmo reizi šādā konkursā piedalījās Bauskas pilsētas pamatskolas 3. klases audzēknis Kristers Juris Purviņš. «Satraukums bija, bet gāju un norunāju Māras Cielēnas dzejoli un gabaliņu no Kārļa Skalbes pasakas «Kaķīša dzirnavas»,» pēc uzstāšanās teic skolēns. Puika skaidro, ka dzejoli bijis vieglāk iemācīties, jo tur veidojas atskaņas. Precīzi atcerēties visus vārdus pasakā bijis grūtāk. Kristers domā: «Piedaloties konkursā, varu kļūt slavens, mani uzslavētu žūrija, skolotāja. Zinu, ka klasesbiedri par mani tur īkšķus.» Šoreiz Kristera Jura uzstāšanos uzslavēja skolotāja.

Deviņu reģiona skatei izvirzīto dalībnieku vidū ir Bauskas pilsētas pamatskolas pedagoģes Guntas Spures sagatavotais runātājs Ralfs Zaharčenoks. Pedagoģe teic: «Mans lielākais prieks un balva ir tā, ka skolēni piedalās konkursā. Ja viss būs ideāli, būs uzvaras, ja nepaveiksies, nav iemesla skumt. Izvēloties dalībniekus konkursam, es vēroju skolēnus. Kurš grib piedalīties, kuram būtu spējas norunāt dzejoli žūrijas priekšā, to aicinu. Nevienam nekas netiek uzspiests. Priecājos, ka tālāk tika Ralfs, viņš skatēs piedalījies vairākkārt.»

Bauskas kultūras centrā žūrija noskatījās sešus sagatavotos literāros uzvedumus. Augstāko vērtējumu izpelnījās abi Bauskas sākumskolas pasniedzējas Anitas Feldmanes gatavotie kolektīvi. Visvairāk punktu žūrija piešķīra 5. klases skolēniem par uzvedumu «Sprunguļmuižā gadatirgus», otrs augstākais vērtējums ir 1.b klases skolēnu rādītajiem Kārļa Skalbes pasakas «Kaķīša dzirnavas» fragmentiem. Abiem kolektīviem ieteikts piedalīties XI starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā «...un es iešu un iešu!», kas aprīļa nogalē risināsies Valmierā.

«Es zinu, ka bērniem dzīvē varētu noderēt prasme publiski uzstāties. Gatavojot uzvedumus, bērni trenē atmiņu, mācās ieklausīties klasesbiedros. Viņi kļūst atbildīgāki, nav vairs tik sasaistīti. Tie ir galvenie iemesli, kādēļ strādāju ar skolēniem, turklāt šogad esmu sagatavojusi pat divus uzvedumus,» «Bauskas Dzīvei» atklāja A. Feldmane.
Labākie Zemgales reģiona skatuves runas meistari 27. februārī tiksies Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Līdzjutēja

Katru gadu tiek nosaukti labākie kuri piedalīsies Zemgales reģiona skatē. Kā lai uzzinam šogad kuri piedalīsies Zemgales reģionā ???

pirms gada, 2018.02.16 23:06

dalibnieks

Arī mēs gribētu zināt, kuri bērni ir tikuši tālāk uz reģionu.

pirms gada, 2018.02.17 18:44

Vietējās ziņas