Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzies konkurss «Mana grāmata par biznesu»

Piekto gadu pēc kārtas Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Bauskas novada izglītības nodaļu rīkoja biznesa ideju konkursu skolēniem. Šoreiz konkursa tēma – «Mana grāmata par biznesu: No senču pūra līdz mūsdienām».

Bauskas kultūras centrā 20. martā norisinājās konkursa otrās kārtas noslēguma sarīkojums, kurā dalībnieki prezentēja pašu izveidotās grāmatas par biznesu. Tā kā uzņēmējdarbība nav iedomājama bez naudas, skolēni gandrīz katrā grāmatā bija izveidojuši nodaļu par naudas attīstību Latvijā. Aktuāli temati bija uzņēmumi Latvijā un Bauskas novadā.

Pasākumā tika prezentētas ļoti dažādas grāmatas – gan informatīvas, gan izglītojošas. Daži konkursanti izcēlās ar oriģinālām izdevumu noformējuma idejām, piemēram, plakātgrāmata.

Katru dalībnieku vērtēja žūrija, kura atzinīgi uzteica ikvienu gan par grāmatu prezentāciju – gan prasmi publiski uzstāties, gan arī par interesantajiem grāmatu noformējumiem un tematiem.

Dalībnieki tika vērtēti divās kategorijās: 1. – 4. klases un 5. – 9. klases skolēni. Mazāko klašu grupā 1. vietu ieguva Bauskas sākumskolas audzēkne Estere Gudone, kura izstrādāja skaisti noformētu grāmatu «Latvijā ražotās rotaļlietas». Šajā kategorijā bija vairāki ļoti kvalitatīvi un interesanti darbi, tāpēc žūrija nolēma, ka diplomu par 2. vietu saņems divi dalībnieki – Bauskas pilsētas pamatskolas audzēknis Kārlis Jansons, kurš izveidoja grāmatu «Nauda kokos» un Bauskas sākumskolas skolnieks Kristaps Zviedris ar savu grāmatu «Latvijas naudas un Ērenpreisa velosipēdu vēsturiskais attīstības ceļš». Šajā kategorijā trešā vieta netika piešķirta.

5. – 9. klašu skolēnu grupā 1. vietu ieguva Īslīces vidusskolas audzēkne Dārta Esīte ar grāmatu «100 gadi Latvijā un tēta dzimtā». 2. vieta Bauskas sākumskolas skolniecei Keitai Kondorei, kura izveidoja grāmatu «Es – 100% biznesa pasaulē». Savukārt 3. vieta vēl vienai Īslīces vidusskolas audzēknei Katei Esītei ar izveidoto grāmatu «100 gadi Latvijā un mammas dzimtā».

Diviem konkursa dalībniekiem piešķirtas Bauskas Centrālās bibliotēkas speciālbalvas. Kristīne Anna Pātaga saņēma balvu par grāmatas dizainu un Deivids Reinieks – par izcilām oratora spējām.

Konkursa noslēguma pasākumā piedalījās skolēni no Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas sākumskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Īslīces vidusskolas un Mežgaļu pamatskolas. Pateicība par izstrādātajām grāmatām visiem pasākuma dalībniekiem būs izglītojošs brauciens uz zinātnes un tehnoloģiju muzeju «Kurzemes Democentrs» Ventspilī 8. maijā.

Ieguvēji no konkursa bija visi – skolēni savstarpēji bagātinājās un guva jaunas biznesa idejas, bet pieaugušie ar interesi iedziļinājās skolu audzēkņu domu pasaulē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas