Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notāru dienās vairāk jautājumu ir gados vecākiem ļaudīm

Notāru dienās, kas Latvijā risinājās 29. februārī un 1. martā, iedzīvotāji varēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas. Tā informē Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Divu dienu laikā iedzīvotājiem bija iespēja vērsties kādā no 108 notāru birojiem 29 Latvijas pilsētās. Šogad Notāru dienu laikā īpaša uzmanība veltīta tiesiskajai drošībai darījumos ar nekustamo īpašumu.

Bauskā praktizē divas zvērinātās notāres – Aija Biezā un Zenta Reliņa. Apmeklētāji šajās dienās ieradušies pie abām notārēm. Z. Reliņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka 1. martā interesentu bijis vairāk. Nācēji ir galvenokārt gados vecāki cilvēki. Vairums jautājumu bijis par nekustamo īpašumu, par tā pārdošanu un nodokļiem, kādi ir jāmaksā.

Pie notāres A. Biezās arī vairāk ieradušies ļaudis gados. Viņus interesējuši galvenokārt īpašuma jautājumi. «Apmeklētāji šajās dienās ieradušies ne tikai no Bauskas, bet arī no Vecumnieku, Iecavas novada,» stāsta notāre A. Biezā.

«Ar mājokļa iegādi vai pārdošanu saistītie darījumi nereti ir vieni no nozīmīgākajiem cilvēka dzīvē. Tomēr dažkārt gandarījumu par veiksmīgi noslēgtu vienošanos aizēno negaidīti sarežģījumi. Īpaši nepatīkami var būt situācijās, kad savas neapdomības vai nezināšanas dēļ esam radījuši krāpniekiem iespēju izkrāpt mums piederošu īpašumu. Skaidrot iedzīvotājiem nekustamo īpašumu darījumu būtiskākos aspektus bija šī gada Notāru dienu mērķis,» atklāj V. Piziča.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas