Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novados norisināsies Lielā talka

Šodien visā Latvijā notiks Lielā talka, kuras laikā iedzīvotāji piedalīsies apkārtējās vides sakopšanas pasākumos. Talkas koordinatore Bauskas novadā Andra Matuļenko informē, ka pilsētā lielus un mazus talciniekus gaidīs iecienītajā atpūtas vietā Mūsas krastā. Darba pietiks tiem, kas posīs Mēmeles krastus pirms tilta, iebraucot Bauskā. Talciniekus pilsētā gaidīs arī mazdārziņos aiz kooperatīva «Dzirkstele» garāžām. 

Brunavas pagastā kopdarbi iecerēti lielākajos ciemos: Tunkūnos, Grenctālē un Ērgļos. Vēl visur nav sagrābtas pērnās lapas, jāsavāc atkritumi. Talkotājiem Ērgļos un Grenctālē pēc darba paredzēta arī maltīte.

Ceraukstē nolemts sakārtot pagasta simbola – Ribbes dzirnavu – apkaimi. Pirms aktīvās tūrisma sezonas jāsatīra arī ceļa Liellauki–Beku mežs nomales. Mūsas ciematā čaklas darba rokas vajadzīgas upes krasta tīrīšanai pie atpūtas vietas «Upeskrasti». 

Dāviņu  pagastā čaklos strādātājus pēc darba gaidīs maltīte. Pirms tam jāsakopj valsts un pašvaldības ceļa malas.

Codes pagastā paredzēta ciema dārza uzkopšana un teritorijas labiekārtošana.

Gailīšu pagastā talciniekus sola apgādāt ar darba cimdiem, līdzi jāņem savi grābekļi. Paredzēts talkot Kaulbriežu kapu apkārtnē, kā arī Podiņu kapu teritorijā. Būs jāgrābj lapas, jāvāc atkritumi.

Īslīces pagastā palīgi pulcēsies lielākajos ciemos: Rītausmās, Bērzos, Pastališķos, Ādžūnos. Bērzkalnu iedzīvotāji aicināti arī uz grāvju tīrīšanu. Strādniekiem apsolīti darba cimdi.

Vecsaules pagastā talkas dienas lielākie darbi plānoti ciema parkā, Vecsaules silā, arī Leriķu kapsētā. Atpūtas vietā «Līrumi» karjerā iecerēts iekārtot volejbola laukumu. Kūdras ciema centrā jāapgriež dzīvžogs, jāizveido puķu dobes. Vecsaulieši vēlas kopīgiem spēkiem sakopt skvēru un pludmales volejbola laukumu Zvaigznes ciema centrā.

Mežotnes pagastā talciniekus gaida Strēlnieku ciemā, Mežotnes centrā, Cepļa, Garozas un Jumpravas ciemā. 

Rundālē dosies uz upju krastiem
Rundāles novadā talkošana sāksies pulksten deviņos no rīta. Par darbu ir atbildīgs novada domes izpilddirektors Aigars Sietiņš, katrā no septiņiem pieteiktajiem sakopšanas punktiem būs savs koordinators. Talkas dienas aktivitātes Rundāles novadā būs ar Baltijas jūras zīmi atbilstīgi 2014. gada devīzei. Pasākumu kuplinās Pagalmu labiekārtošanas kustība.

Pilsrundālē plānots sakopt Bērsteles un Īslīces upes krastu posmā no tilta uz autoceļa Pilsrundāle–Dzirnieki līdz Sudmaļu kapiem. Talcinieki aicināti pulcēties pie Rundāles novada domes.

Saulainē brīvprātīgos plkst. 9  talkas koordinators Jānis Ercens gaidīs stāvlaukumā pie Profesionālās vidusskolas, lai dotos kopt teritoriju pie stadiona, Kaucītes krastus, parku, dīķa apkārtni, kā arī mācību poligona teritoriju pie Važītes kapiem. Jauniešu biedrība «Labirints» dosies uz Kaucmindes parka daļu aiz muižas ēkas vākt atkritumus un žagarus, lai vēlāk varētu atjaunot soliņus un tiltiņa margas.
Mežotnes pilskalnā kops baznīcas apkārtni un celiņus uz pilskalnu un Vīna kalnu. Talciniekiem jāpulcējas pie baznīcas.

Svitenes pagastā plānots tīrīt Svitenes upītes krastus ciemata teritorijā, parku, katlumājas un ūdenskrātuves apkārtni. Pulcēšanās pie Svitenes tautas nama.

Viesturu pagastā talciniekus plkst. 9 gaidīs pie pagasta pārvaldes ēkas Bērstelē. Iedzīvotāji aicināti palīdzēt ciemata saimnieciskās zonas sakopšanā. Savukārt Viesturos sakārtos piebraucamo ceļu nomales un Lielupes krastu. Pulcēšanās pie Viesturu kultūras centra.

Iecavā jau talko
Lielās talkas darbi Iecavas novadā jau notiek, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja koordinatore Sarmīte Avota.

Izglītības iestādes talkot sāka jau nedēļas vidū. 24. un 25. aprīlī skolas apkārtni un parku kopa Iecavas vidusskolas kolektīvs. Parkā strādāja arī bērnudārza «Cālītis» audzēkņi un pedagogi. Iecavas veselības centra darbinieki poliklīnikas apkārtni sakārtoja 25. aprīlī. Savu apkārtni kopa arī Zālītes skolas kolektīvs.

Sociālās aprūpes centra «Zemgale» Iecavas nodaļas iemītnieki strādās Sila kapos. Pašvaldības administrācija tīrīs upi parkā. «Sabiedriskās kārtības dienests talkā piedalīsies ar Lūciju Mucenieci priekšgalā,» plānus atklāj S. Avota, ««simtlatnieki» talko jau nedēļas divas, vāc atkritumus maisos dažādās vietās.»

Par jau savākto un talkas sarkanajos maisos salasīto atkritumu nogādāšanu izgāztuvē rūpēsies «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS). Uzņēmuma darbinieki tīrīs saliņas parkā, kur šoziem novākti vecie krūmi un koki. S. Avota piekodina rīkotājiem paziņot par visiem savākšanai atstātajiem maisiem. Tos izvedīs līdz 29. aprīlim.

Jau gadiem zināmas talkas vietas ir Zorģos, kur talciniekus izrīkos bibliotekāre Aina Ezergaile, Rosmes ciemata iedzīvotāji strādās ar Nadeždu Bokovu priekšgalā, talkā piedalās arī Zālītes ciemata, Dimzukalna un Dzimtmisas iemītnieki. SIA «Smiltaiņi» aicina sakopt agrāko metāllūžņu uzpirkšanas vietu, kas atrodas pa ceļam uz SIA «Iecavnieks&Co» ražotni.

Šogad novadā pieteiktas jaunas talkas vietas, informē S. Avota. Zigmārs Meļķis aicina talkotājus uz Iecavas–Stelpes ceļa apkārtni ar devīzi «Nepamet garām!». Izzāģēs vecos kokus, krūmus, vāks atkritumus un pērnās lapas. Talkotājus gaidīs jāšanas sporta kluba «Drostalas» teritorijā Zorģu pusē. Valdis Jurovskis pieteicis sakopšanai ceļmalas no Kažokiem līdz Stīpniekiem, no šosejas A7 nogriežoties uz Dzērumiem, pēc tam pa kreisi Iecavas novada teritorijā.

Aicina daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus
Portālā talkas.lv Vecumnieku novadā pieteiktas septiņas Lielās talkas vietas, informē Vecumnieku novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš.

Viņš stāsta, ka Vecumnieku pagastā lielākas aktivitātes paredzētas trīs vietās. «Piebalgās sakops daudzdzīvokļu namu apkārtni. Vecumniekos paredzēts talkot Čigānkalnā un Jaunā ezera teritorijā. Savukārt Misas ciemā skolēni tīrīs skolas apkārtni un sporta laukumu, iedzīvotāji rūpēsies par vidi ap mājām,» stāsta G. Kalniņš.

Bārbeles pagastā šoreiz pievērsīs uzmanību ugunsdzēsēju ūdens ņemšanas vietām – paredzēts sakārtot piebrauktuves un teritoriju ap diviem ūdens baseiniem. Tā informēja Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Našeniece.

Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs Agris Kondrāts pastāstīja, ka šogad talkos arī privātīpašumos. «Butku» māju īpašnieks, kurš pats dzīvo Rīgā, plāno sakārtot apkārtni, lai nākamgad varētu rīkot īpašumā lielākus pasākumus. Savukārt kurmenieši aicināti sakopt Kurmenes ciema parku.

Vairākās vietās strādās Valles un Stelpes pagasta iedzīvotāji. Valles daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji aicināti uzkopt ēku apkārtni. Pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa pastāstīja, ka aktīvākie strādās Šūpoļkalnā un veikala «Elvis» apkārtnē. Savukārt Valles pašvaldības aģentūras darbinieki strādās pie katlumājas.

Beitiņos, Nīzerē un Stelpes centrā ēku apkārtni sakārtot aicināti daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji. Stelpes pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Jukonis pastāstīja, ka pašdarbības kolektīvu dalībnieki pievērsīs uzmanību alejai uz estrādi un tās teritorijai. Brāļu kapus plāno sakopt pensionāru organizācija. Dabas mīļotāji aicināti doties uz meža karjeriem. Tur apkārtni piemēslo tie, kuri brauc atpūsties uz mežu.

Darbu koordinatori

Bauskas novadā:
Bauskā – Vēsma Rotšteina, tālrunis 29407230, Voldemārs Čačs – 29168555;
Brunavas pagastā – Baiba Marčenkova – 29581606;
Ceraukstes pagastā – Agita Čekša – 29113208;
Codes pagastā – Dace Šķiliņa – 27234030;
Dāviņu pagastā – Līvija Šarķe – 26434092;
Gailīšu pagastā – Aleksandrs Gurkovskis – 25422393;
Īslīces pagastā – Jānis Barans – 29451318;
Vecsaules pagastā – Laimdota Kolberga – 26551673, Inga Bernāte – 26328467;
Mežotnes pagastā – Inga Mauriņa – 28355272, Normunds Vāvers – 27802519, Ināra Griķe – 26774583, Gita Lazdiņa – 26617994, Aija Maskaļune – 25273070, Jānis Alonderis – 28700233, Edīte Pluta – 27121256.

Iecavas novadā koordinatore Sarmīte Avota – 29419247. 

Rundāles novadā koordinators Aigars Sietiņš – 28609107.

Vecumnieku novadā koordinators Guntis Kalniņš – 29462829.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas