Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novērtē Bauskas jaunieša talantu 4

Bauskas Valsts ģimnāzijas 8. klases audzēknis Matīss Kataņenko saņēmis galveno balvu stipendiju konkursā «Latvijas maksimālisti». Kategorijā «Humanitārās zinātnes» viņš ieguva pirmo vietu un 1500 eiro stipendiju.

Balvu jaunietim pasniedza 27. maijā svinīgā ceremonijā Rīgā, kinoteātrī «Splendid Palace». «Uz pasākumu braucu kopā ar draugu Armandu Rutkovski, jo arī viņš piedalījās šajā konkursā. Pirms tam no citiem jauniešiem biju noskaidrojis, ka iepriekšējos gados tiem, kas kaut ko vinnēja, bija prasīts atsūtīt bankas konta numuru. Man tāda pieprasījuma nebija, tādēļ braucu uz Rīgu bez īpašām domām – vienkārši paskatīties, kā viss notiek. Kad izsauca manu uzvārdu, tas bija patiess un neviltots pārsteigums. Esmu gandarīts par savu uzvaru,» tā emocijas «Bauskas Dzīvei» atklāj M. Kataņenko.

Konkursam viņš bija iesniedzis savu sasniegumu sarakstu, diplomu, atzinības rakstu kopijas. Klāt bija pievienots videosižets par to, kādas prasmes viņam piemīt, kā arī paustas vēlmes izkopt savus talantus. Viņš bija pievienojis arī fragmentus no sava vadītā videostāstu cikla «5 krēsli & 15 cepumi».

Stāstot par stipendijas izlietošanas plāniem, Matīss atklāja, ka apmeklēs skatuves runas mākslas un oratoru kursus. Tajos nolēmis izkopt runas mākslu. Daļu naudas izlietos, lai samaksātu par dalību Saulkrastu džeza nometnē. Kā zināms, M. Kataņenko ar domubiedriem izveidojis jauniešu mūzikas grupu «Bekars».

400 eiro vērtas speciālbalvas ieguva vēl divi Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi. 10. klases skolniece Elizabete Katrīna Laudiņa izpelnījās atzinību kategorijā «Māksla», savukārt 11. klases skolnieku Andri Kāpostu ar balvu novērtēja kategorijā «Humanitārās zinātnes».

Stipendiju konkurss «Latvijas maksimālisti» ir SIA «Maxima Latvija» jau otro gadu īstenotais sociālais projekts. Kopējais stipendiju fonds šogad bija vairāk nekā 35 000 eiro. Uzvarētājus noteica vairākās kategorijās: «Humanitārās zinātnes», «Eksaktās zinātnes», «Sports un veselība», «Mūzika», «Māksla» un speckategorijā 5. – 6. klašu skolēniem «Mans sapņu hobijs».

«Maxima Latvija» vadītājs Andris Vilcmeiers ceremonijā slavēja jauniešus: «Lai arī esam maza valsts, mēs esam talantīgi. Par to liecina jauniešu aktīvā dalība konkursā – šogad saņēmām 251 pieteikumu. Paldies ne tikai visiem jauniešiem, bet arī vecākiem, skolotājiem, treneriem un draugiem par atbalstu, kas palīdz jaunajiem talantiem spīdēt.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

From Canada

Super, Ilžuk, priecaajos par Tavu talantiigo deelu!!!
Tik liels jau izaudzis!!! Sveiciens superiigajai Maminai Ilzei Mašalei!!!

pirms 2 gadiem, 2016.05.31 22:28

Inita

Apsveicu, Matīss! No sirds priecājos par Tevi. Lai izdodas realizēt arvien jaunus un jaunus mērķus! Paldies vecākiem, ka Matīsā pratuši ieaudzināt dzīves pamatvērtības. Matīsa entuziasms, pozitīvisms, radošums, mērķtiecība un cieņpilnā attieksme iedvesmo ikkatru no mums. Lepojos ar šādiem jauniešiem.

pirms 2 gadiem, 2016.06.01 08:32

FORŠI

Ļoti jauki, ka mums ir tik un gudri bērni! Sveiciens visiem, bet īpaši priecājos par Matīsu,jo personīgi pazīstu. Matīsiņ, tā turpini, lai visiem mums ir prieks! Tu jau noteikti to zini , ka vislielākā konfekšu kārba no "Maxima Latvija" pienākas taviem vecākiem un ģimnāzijas skolotājiem.

pirms 2 gadiem, 2016.06.01 17:06

Skolotāja no Vecsaules

Apsveicu Andri Kāpostu un lepojos!

pirms 2 gadiem, 2016.06.01 10:52

Vietējās ziņas