Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Odziņa» Bauskā aicina uz koncertu «15 gadus dancīti vedu»

Tautas deju kolektīvs «Odziņa» 26. februārī koncertā Bauskas kultūras centrā izpildīs vairāk nekā divdesmit dejas. Skolēni parādīs labāko, kas sagatavots kolektīva 15 gadu jubilejai.

Par sarīkojumu stāsta deju kopas vadītāja Tamāra Ļisovcova: «Koncerta nosaukums ir «15 gadus dancīti vedu». Tam gatavojas ap 200 dalībnieku, kas mācās gan Bauskas sākumskolā, gan Bauskas Valsts ģimnāzijā. Tieši šīs abas izglītības iestādes veido kolektīva pamatu. No sākumskolas es strādāju ar četrām grupām, ģimnāzijā ir divas deju grupas. Gatavojoties koncertam, izvēlējāmies vispatīkamākās dejas. Man pašai patīk ģimnāzistu izpildītā deja, ar ko sāksies koncerts, «Pašā jūras vidiņā». Sākumskolas grupā mums ir jaunrades deja «Kumeliņu deju virkne». Tai šajā vakarā būs pirmizrāde. Mūsu koncertmeistare Daina Ārmane piemeklēja melodiju, es izveidoju horeogrāfiju.»

T. Ļisovcova dejotprasmi skolēniem Bauskā sāka mācīt 2001. gadā, kad vēl pastāvēja Bauskas 1. vidusskola. 2011. gadā, izveidojoties ģimnāzijai un Bauskas sākumskolai, viņa turpināja darbu abās izglītības iestādēs. Tad kolektīvs ieguva nosaukumu «Odziņa». Vadītāja mīļi sadalījusi, ka sākumskolas bērni ir «zemenītes» – mazi, smaidīgi un saulaini dejotāji. Ģimnāzisti viņai ir «ķirši» – saldi, nedaudz jau nogatavojušies, pieredzējuši.

«Strādājot abās izglītības iestādēs, kas izvietotas vienā ēku kompleksā, varu nodrošināt pēctecību. Sākumskolas bērni turpina mācīties ģimnāzijā un turpina dejot. Vēl vadu deju kolektīvu «Adatiņa» Vecsaules pamatskolā. Arī no turienes ir papildinājums ģimnāzijas dejotājiem,» stāsta T. Ļisovcova.

Pastāvēšanas 15 gados «Odziņas» dejotāji piedalījušies trīs Skolēnu dziesmu un deju svētkos Rīgā, kā arī trijos pieaugušo Dziesmu un deju svētkos. Skatēs kolektīvs vienmēr ir sarakstu augšpusē. T. Ļisovcova uzskata, ka tas ir ne tikai bērnu, bet arī viņu vecāku un abu izglītības iestāžu nopelns.

Kolektīva vadītāju «Bauskas Dzīvei» raksturoja «Odziņas» dejotāji no Bauskas sākumskolas 2.a klases. Viņi tautas dejas apgūst jau otro gadu. «Skolotāja mūs slavē, ja pareizi izpildām visus soļus,» stāsta Artis Adamaitis. «Ja esam skaļi, nepaklausīgi, tad skolotāja mūs sarāj. Viņa ir stingra, jo grib, lai mēs dejojam skaisti. Dažreiz viņa mūs arī samīļo,» atklāj Annija Dzene.

«Deja ir mans dzīves aicinājums,» teic T. Ļisovcova. Pati viņa joprojām ir tautas deju ansambļa «Līgo» dalībniece. «Līdztekus dejošanai gūstu pieredzi, idejas, ko izmantot savā kolektīvā. Strādājot ar bērniem, svarīga ir disciplīna, jo jāspēj savākt vairāk nekā 30 bērnu, kas ir vienā grupā. Mēģinājuma laikā pieeju pie katra dejotāja, redzu, kā viņš strādā, dzirdu, ja ir kādas problēmas. Iespējams, ka mūsu panākumu pamatā ir mana nostādne, ka nevar halturēt mēģinājumā, kur nu vēl koncertā. Es cenšos iemācīt bērniem dejot ar prieku un vienlaikus, lai viņu uzstāšanos būtu patīkami skatīties,» savas darba metodes atklāj deju kolektīva «Odziņa» vadītāja Tamāra Ļisovcova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas