Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Opītis un mazdēls kopā vienā skolā 6

Tūkstošiem skolasbērnu šodien, 1. septembrī, pēc vasaras brīvlaika dodas uz skolu. Vecsaules pamatskolā pirmklasniekam Ralfam Brazauskim smagās koka durvis atvērt līdzēs vecaistēvs, skolas direktors Egons Brazauskis. Viņam šis būs 30. gads skolas direktora amatā. Ralfs Brazauskis «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka skolā vecaistēvs viņam būs direktors, bet mīļvārdiņš «opītis» paliks mājas lietošanai. Zēns atzīst, ka skolai ir labi sagatavojies, iemācījies lasīt, labprāt sporto. Opītis savukārt savu pirmo un pagaidām vienīgo mazdēlu izskolojis par traktoru lietām, ierādījis malkas kraušanas, zāles pļaušanas prasmes. «Man šķiet, trīsdesmit gadi paskrējuši kā viens mirklis. Darba gaitas Vecsaulē sāku 1977. gada 9. augustā, bet pēc trim gadiem, 1980. gada 9. augustā, mani iecēla par skolas direktoru. Un tā jau trīsdesmito reizi 1. septembrī skolēniem vēlēšu labi mācīties, cienīt un mīlēt savus skolotājus, vecākus, omītes un opīšus. Savukārt skolotājiem lai netrūkst izturības šajā nebūt ne vieglajā darbā! Lai viņos iemājo sirdsmīlestība un daudz radošuma!» teic mācību iestādes direktors Egons Brazauskis.Viņš atzīst, ka savulaik skolēni bijuši apzinīgāki, aktīvāki sabiedriskajos darbos. Taču arī mūsdienās īpaši lauku bērni ir čakli, steidz palīdzēt citiem. Viņos mīt zinātkāre, vēlme apgūt un iepazīt visu jauno. Arī pedagogi ik gadu cenšas paši izglītoties, rast dažādus veidus, kā uzturēt možu garu. Šovasar tam lieti noderējis seminārs «Iemācītais optimisms». Vecsaules pamatskola E. Brazauska vadīšanas gados piedzīvojusi daudzas pārmaiņas. Nav vairs tumšo skolas gaiteņu, sienām ir gaišs krāsojums, pamazām tiek nomainīta vecā krāsns apkures sistēma, ēka ieguvusi jaunus logus. Notikušas arī būtiskas strukturālas pārmaiņas, skolai tagad ir filiāle Jaunsaulē. Tomēr ir vērtības, kas izglītības iestādē pa šiem gadiem ir saglabātas nemainīgas. Viena no tādām ir pedagogu kolektīva radošais gars, nemitīga zinātkāre un vēlme izglītoties. Direktora vietniece Agra Ķēniņa piebilst, ka skolā ir minimāla kadru mainība, kas, protams, ir arī direktora nopelns.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

:)

Atceros, ka savas skolas gaitas sāku kā reiz tad, kad uz skolu atnāca jaunais, skaistais skolotājs Brazauskis! :))
Patiesi labas atmiņas par tur pavadītajiem pirmajiem trīs skolas gadiem. lai veselība un izturība - gan direktoram, gan mazdēlam! :)

pirms 8 gadiem, 2010.09.01 16:02

arī absolvents

Lindiņa visforšākā un smukākā!
Sveiciens, Lindiņai!!

pirms 8 gadiem, 2010.09.01 15:10

Inese

Lepojos ar savas skolas direktoru un bijušo audzinātāju, kurš 30 gadus skolu vadījis kā ļoti iejūtīgs, cilvēcīgs un saprotošs direktors, un šogad 31. reizi uzrunāja savus audzēkņus, pedagogus un vecākus 1. septembrī!

pirms 8 gadiem, 2010.09.01 14:14

girts

Sveiciens Vecsaules skolas direktoram un skolotājiem, īpaši Annai un Ingai, uzsākot jauno mācību gadu!

pirms 8 gadiem, 2010.09.01 13:57

absolvents

Sveiciens visiem skolotājiem, bet jo īpaši Vecsaules pamatskolas skolotājiem! Vecsaule rullē! Jūs vislabākās!!!

pirms 8 gadiem, 2010.09.01 13:05

Vietējās ziņas